[ Darija80 @ 20.08.2013. 22:27 ] @
Može li neko da mi kaže nešto o nostrifikaciji srednje medicinske škole(ili Više) i kako do posla sa istom u Švajcarkoj??Hvala unaprijed
[ delija_sever031 @ 21.08.2013. 09:30 ] @
Mozda da probate sa pitanjem gore u temi Emigracija u Svajcarsku ali koliko ja kontam slabe su sanse nasim medicinarima tamo
[ missortr @ 21.08.2013. 16:45 ] @
minimum: SSS + Strucni (drzavni) ispit, 1/3 jezika nivoa - B2 (nemoj gubiti vrijeme na prijave ako ne ispunjavas min.)
oglase, npr. kao Njemacka nema (deficitarni kadrovi i sl.), vise kao interni oglasi pa trazi na https://www.google.ch/ ganjaj ove sto su do sada otisli za info a lijepe i po tranvajima oglase tako da...
Ima za medicinare mjesta.
prijavis se cekas odgovor, ako dobijes priliku podaci ti se salju u crveni krst gdje se aminuju tj. nostrifikacija. Sve priblizno do 800 franaka.
Zavisno od institucije gdje te prime, negdje unapred smjestaj, negde ovo ono... u vecini slucajeva sitnice.

Uglavnom ovaj info sto pisem sam usput negdje pokupio od zadnje ili predzadnje grupe koja je zapalila napolje pa provjeri to jos x2, sto mozes i na ovoj temi kao sto ti je vec i savjetovano.

l.p.
i srecno
[ Darija80 @ 21.08.2013. 20:41 ] @
-------------------------
---------- Poruka poslana putem m:tel webmail servera ----------
[ delija_sever031 @ 31.08.2013. 18:30 ] @
Jel ima neko jos neki info vezano za temu,savet?
[ Darija80 @ 31.08.2013. 23:29 ] @
-------------------------
---------- Poruka poslana putem m:tel webmail servera ----------
[ missortr @ 31.08.2013. 23:33 ] @
poruka primljena, poruka primljena!!!

poruke tog fomata nije moguce desifrovati na forumu....


Prijem :-)

l.p.
[ Darija80 @ 01.09.2013. 20:24 ] @
-------------------------
---------- Poruka poslana putem m:tel webmail servera ----------ah valjda sad bude jasno.nemam još nikakvih informacija za zdravstvene radnike,niko od zdr.radnika se još nije javio
[ elmagico @ 02.09.2013. 07:48 ] @
Citat:
missortr:
minimum: SSS + Strucni (drzavni) ispit, 1/3 jezika nivoa - B2 (nemoj gubiti vrijeme na prijave ako ne ispunjavas min.)
oglase, npr. kao Njemacka nema (deficitarni kadrovi i sl.), vise kao interni oglasi pa trazi na https://www.google.ch/ ganjaj ove sto su do sada otisli za info a lijepe i po tranvajima oglase tako da...
Ima za medicinare mjesta.
prijavis se cekas odgovor, ako dobijes priliku podaci ti se salju u crveni krst gdje se aminuju tj. nostrifikacija. Sve priblizno do 800 franaka.
Zavisno od institucije gdje te prime, negdje unapred smjestaj, negde ovo ono... u vecini slucajeva sitnice.

Uglavnom ovaj info sto pisem sam usput negdje pokupio od zadnje ili predzadnje grupe koja je zapalila napolje pa provjeri to jos x2, sto mozes i na ovoj temi kao sto ti je vec i savjetovano.

l.p.
i srecno


Da li mozes da nam kazes odakle tebi ove informacije. Ovo je vazilo pre 10 i vise godina, sad je sistem totalno drugaciji.
[ missortr @ 02.09.2013. 08:11 ] @
Citat:
Da li mozes da nam kazes odakle tebi ove informacije.


Kojim Vama? Pise lijepo, sta ti treba pojasniti?

Citat:
Ovo je vazilo pre 10 i vise godina, sad je sistem totalno drugaciji.


Ok, napises onda kako. Das kvalitetniji info!?

l.p.
[ elmagico @ 02.09.2013. 12:13 ] @
Meni nista nemoras da pojasnis, ja znam kako funkcionise, nego me zanima odakle tebi ove informacije. Imas sve tacno na temi Emigracija u CH
[ missortr @ 02.09.2013. 16:16 ] @
znam i upucena je na tu temu, mislim da u ovom slucaju @Darija80 trazi "kontakt" sa nekim od med. osoblja u CH (ako ne grijesim)

odakle mi informacije? hm, :-)
pa gdje je trecina BiH otislo. (ne svi u CH ali ...)