[ trgovac1971 @ 22.08.2013. 22:35 ] @
Pozdrav svima! Počeo sam malo "dublje" da se bavim InDesign-om i krenulo mi. Počeo sam stavljati slike, pisati tekst i to sve dok (uvijek postoji dok ili ali) nisam čuo za gnijezdo, hoću reći Nested Styles (ugniježđeni stilovi). Otvorim Paragraph Style Options-Drop Caps and Nested Styles i tu stanem.
Pa ako bi neko znao (i imao vremena) da mi kaže svrhu toga pojma. Opcije komande ja izaberem, ali sve ono što komanda uradi u pasusu, ja ne razumijem i još gore ne mogu predvidjeti šta će uraditi.
[ Langrenus @ 16.02.2014. 00:42 ] @
Recimo, da ti to uopšte ne treba. Ali baš nimalo i nikada.
Pristupaš problemu na pogrešan način. Ideš po opcijama u programu i tumačiš šta rade.
Trebalo bi da zadaš sebi cilj da nešto postigneš (izgled preloma koji vidiš u časopisu ili knjizi) i da se posvetiš tome kako da dođeš do toga.

Naravno, i većina knjiga o programima je pogrešnog pristupa, jer idu redom kroz menije i objašnjavaju čemu šta služi umesto da daju, npr. za programe za prelom, načine kako se nešto postiže. Uzorak preloma na početku i onda kako najbolje do toga u ovom ili onom programu. Ja bih voleo takve knjige, ne prepisane menije iz helpa.
[ skemamen @ 16.02.2014. 13:13 ] @
Citat:
Langrenus:Pristupaš problemu na pogrešan način. Ideš po opcijama u programu i tumačiš šta rade.


I could not agree more with you :) Slazem se sa svim sto si rekao, dvesta posto!
[ vedranchi84 @ 18.04.2014. 19:12 ] @
:) evo recimo jedan Nested style koji ne radi nista, samo ti definise Running header... recimo, ili ti sredi fusnotu. Kako momci rekose, nemoj se ravnati po meniju, nego radi sta ti treba, ovo ostalo ce doci po sebi.