[ Mali Milojica @ 23.08.2013. 08:20 ] @
Imam Samsung 2,5" eksterni hard koji koristim za čuvanje fotosa i slično. Nisam ga koristio par meseci i sad, kada sam se vratio sa mora i hteo i na njega da ubacim fotke kompjuter traži da formatiram?!
Skinuo sam CrystalDisc Info i:



Molim ako neko ima savet kako da najlakše spasim sadržaj sa njega.
Hvala.
[ jolemisa @ 15.09.2013. 23:06 ] @
Na obican HDD,ako imas mesta na particiji,prebaci sve sa eksternog.Onda ga formatiraj pa vrati podatke nazad.
[ rmilić @ 15.05.2017. 17:16 ] @
Da ne otvaram novu tremu, i kod mene je u pitanju eksterni Samsung koga kompjuter vidi u device manageru i to je sve.
Probao sam dosta programa ali bez uspeha. Juče sam probao par programa i Magic NTFS recovery je jedini do sad video da na disku nešto ima.
Problem je što je sadržaj od 156gb (a to je pola kapaciteta diska, koliko je i bilo zauzeto) prikazao kao 386 datoteku:



Na disku su mi razni video snimci, deca, putovanja, rođendani.
Kako ih spasiti?
[ gilopile @ 15.05.2017. 17:21 ] @
Skini HBCD 10.6
http://www.hirensbootcd.org/hbcd-v106/

Pri dnu stranice klikni `Filename: Hirens.BootCD.10.6.zip` Download-uj...

Otpakuj arhivu i mont-uj HBCD.iso

Unutra se nalazi GetDataNTFS.bat i pokreni ga.

Cekiras `systematic file system damage`, next, odaberes HDD/ particiju i skeniras...

Mora da iskopa sve sto je bilo na HDD-u, posle backup na drugi HDD...
[ rmilić @ 15.05.2017. 17:37 ] @
Probao GetData i ništa.
Rekoh, probao dosta programa ali bez uspeha.
Magic NTFS recovery je prvi koji mi je pokazao da je pola diska zauzeto i to sam prikazao kao na skrin šotu. Sačuvao sam to na kompjuteru i stvarno je "teško" tih 156gb. Disk je od 320gb.
[ gilopile @ 15.05.2017. 17:40 ] @
Cekaj, ako je externi disk, da nije mozda bio formatiran u FAT32?
Pokusaj i GDB Fat32 verziju i obavezno cekiraj onu stavku sto ti rekoh gore.

Ako ne nadje nista, onda ili je uradjen low level format ili nesto drugo tu nije ok...
[ rmilić @ 15.05.2017. 17:56 ] @
Probao i GDB Fat32 i ništa?
Ni jedan od tih "čuvenih" programa nije video ništa dok ovaj vidi ali...?
Probao sam silne programe po savetima sa ruskih foruma i ovo je prvi koji je dao rezultat.
Dok ovom kuckam, isprobavam već satima Lazesoft data recovery unlimited izakucao je na 3%?

[ calexx @ 15.05.2017. 23:15 ] @
Otkud da sve spakuje u jedan fajl i to neki virtual device driver? Da li se sećaš od kada je tako i gde ili šta si koristio pa se to desilo? Inače ja za spas particija koristim MiniTool Partition Wizard koji lagano vidi šta je bilo i vraća.
[ Djetvan @ 16.05.2017. 15:26 ] @
Slažem se sa @calexx-om u vezi Wizarda. Koristio sam ga nekoliko puta i odličan je ! Kod mene je vraćao particije preko kojih su bile pravljene druge particije i to više puta !
[ rmilić @ 16.05.2017. 19:10 ] @
Već sam napisao da sam probao većinu tih poznatijih programa i ništa?
MiniTool Partition Wizard:


Skinuo i PWR ali on u opšte ne vidi disk? Pokušao sam jedno deset puta ali ništa?