[ Ana1911 @ 25.08.2013. 17:02 ] @
Kupila sam laptop prije par mjeseci,DELL Inspiron N5720,i ubrzo mi se pojavio problem prlikom paljenja. Kada ga upalim samo se pojavi crni ekran i moram da ga ugasim i tek na drugo paljenje reaguje. Medutim sinic kada sam npokusala da ga upalim na drugi pokusaj pojavio se samo plai ekran samo sa menijem sa desne strane kioji nije reagovao(Windows 8). Nisam mogla ni da ga restartujem nego samo da ga ugasim. Svaka pomoc je dobrodosla:)
[ Binary Mind @ 26.08.2013. 16:58 ] @
Nije bas najjasnije gde se racunar zablokirao? Da li je u pitanju Windows 8 start ekran (metro/modern ui) ili negde drugde? U svakom slucaju mozda je vreme da reklamiras laptop jer tako ne bi trebalo da se ponasa nov, takoreci tek kupljen laptop.
[ Ana1911 @ 27.08.2013. 15:32 ] @
Kupila sam ga u Americi pa tako da ne mou da ga reklamiram a zaledi se prije onog pocetnog menija. Hvala puno na odgovoru:)
[ Binary Mind @ 27.08.2013. 19:12 ] @
Opet mi nije najjasnije gde se "zaledi". Mozes li da okacis sliku gde se tacno zaledi? Koliko sam razumeo, pre bi se nekad pojavljivao crn ekran, a iz drugog pokusaja paljenja bi se ucitao Windows a sad ne moze ni Windows da se ucita nego se pojavi neki "plavi ekran samo sa menijem sa desne strane". Mene interesuje kako izgleda taj plavi ekran. Mozes li njega da slikas. Inace lici na tipski hardverski problem kod tih Inspirona (BIOS) za sta je ipak uputno odneti racunar u servis da se resi problem. Nekad nije bas najpametnije kupovati nove racunare u inostranstvu upravo zbog ovakvih stvari (problemi pri ostvarivanju garancije)... Ono sto ti licno mozes da probas je da li ce resetovanje EC-a resiti problem, mada cisto sumnjam. Takodje mozes da probas da ponovo instaliras Windows, ali ni to nece ici po dosad napisanom...