[ X15 @ 27.08.2013. 06:17 ] @
Pozdrav ljudi, maksimalno sam se trudio da vam ne dosadjujem ali opet nista bez vas forumasa :)
Zabrljao sam, potrebna mi je pomoc ... Problem je sledeci : Na lap topu koristim Win7 i sve potrebne aplikacije ali sam imao potrebu i za Ubuntu 12.04 ... Instalirao sam ga, tako da bih korstio dual boot, podesio " valjda " sve kako treba,,, ubuntu radi, podigne sistem i sve supper, ali kad ga restartujem i kad hocu da odaberem da dizem Win7 izacuje mi gresu i govori da nije moguce podici sistem... Kad odaberem ubuntu sve radi supper. Da napomenem, kad sam planirao prostor za Ubuntu , ostavio sam za njega posebnu neformatiranu particiju...
Da li postoji mogucnost da to sredim da radi kako treba,ili da vratim Win7 u zivot, jer mi je od ogromnog znacaja,,,

Ili cu morati da opet podizem i Win 7 :( ???

Izvinjavam se ako tema nije postavljena na pravom mestu ...
[ calexx @ 27.08.2013. 06:51 ] @
Ako si tu planiranu particiju i iskoristio, ne bi trebalo da bude problema sa pokretanjem windowsa. Ja sam to radio bezbroj puta na više kompova i nikad nijedan (nerešiv) problem. Daj da vidimo šta pokazuje gparted a i bilo bi dobro da napišeš koju grešku prijavljuje windows. U principu uvek možeš da odradiš windows repair pa da on preuzme boot a kasnije da to vratiš linuxu. Ako je sve urađeno kako bi trebalo.
[ X15 @ 27.08.2013. 07:18 ] @
U redu napisacu koju gresku Win prijavljuje...
Trenutno lap top nije kod mene, to cu isprobati kad se vratim sa posla.
U Windowsu sam imao C i D particije, onda sam od particije D: oduzeo 30 gb za ubuntu i nju ostavio neformatiranu. Ubuntu sam nabacio na fles i instalacija je krenula... U toku isntalacije Ubuntu sam podigao na tu particiju.( ostavio sma 600 mb za swap ) Kad sam sve zavrsio, ubuntu radi extra a kad pokusam da restartujem komp i kad me pita koji sistem da podize, odaberem win7 i nece, opet restart odaberem Ubuntu i on se podgne radi supper...
Kako pokrenuti Win System repair?
[ calexx @ 27.08.2013. 07:56 ] @
Za svaki slučaj prvo daj ono što sam pitao. Ako si kod ponude harda izabrao manual (ili beše something else) onda ne bi trebalo da bude problem.

Startuješ windows instalacioni disk i izabereš repair ili tako nešto. Posle ima više opcija, možda samo repair ili u command promptu ideš na bootrec. Sve to ako je instalacija ostala čitava. Tako će da se vrati boot windowsu, posle se lako vrati multiboot.
[ X15 @ 27.08.2013. 16:10 ] @
Stigao sam kuci i odmah se bacih na testiranje :) ....
Ovo je poruka koju komp ispise kada pokusam startovati Win7 : " BOOTMGR image is corrupt. The System cannot boot. "
Onda mora restart ...

Slika iz gparted ( link ) http://postimg.org/image/3qpym73qp/
Poslednju particiju, bio sam predvideo za Ubuntu.
Nadam se da je link funkcionalan :)
Da li ima spasa sedmici " u mracnoj pozadini " ???
Da li postoji mogucnost iz ovog koraka, srediti dual boot da radi kako treba ...

@ calexx hvala ti puno ...


Ubuntu ver. je 12.04 / 32bit / ako to uopste ima veze ...
[ calexx @ 27.08.2013. 16:48 ] @
Sve deluje normalno. Da li iz Ubuntu normalno pristupaš ovim ntfs particijama tj onoj windows sistemskoj i drugoj na kojoj su verovatno podaci?

Pokreni instalacioni disk za windows pa idi na repair a ako ne prođe, ponovi ali idi na command prompt pa posle odradi bootrec /fdisk i bootrec /fixmbr. To bi trebalo da vrati boot windowsu pa ako proradi, onda da vraćamo multiboot. Za svaki slučaj pre toga skini supergrub2 (meni je najlakši za ta vraćanja) i nabaci ga na neki CDRW ili flešku. Ako nešto ne uspe sa vraćanjem windows boota, ovim diskom ćeš opet da pokreneš Ubuntu.
[ X15 @ 27.08.2013. 17:27 ] @
Iz Ubuntu-a ... sasvim normalno mogu da pristupm ovim NTFS particijama...
Upravo nabacujem Win7 na flesh ... pa cu da probam system repair.
[ X15 @ 27.08.2013. 20:20 ] @
Problem resen ...
Uradio sam najobicniji Windows System Repair ... i problem je resen a dual boot savrseno radi ...
Svi fajlovu na Win7 su ostali sacuvani bas onako kako sam hteo ...
@Calexx zahvalan sam ti ...

Imam jos jedno pitanje...
Osetno sam primetio ... da Ubuntu vidi dostupne wifi mreze dosta losije... Sta li je u pitanju >???
Konektujem se na kucni ruter, i Windows gde je video full signal, Ubuntu vidi max 3 crte ...


Pozdrav...
[ Sir_Oliver @ 28.08.2013. 06:23 ] @
Razlika je u grafičkom prikazu kvaliteta signala. Ništa više.
Citat:
X15: Problem resen ...
Uradio sam najobicniji Windows System Repair ... i problem je resen a dual boot savrseno radi ...
Svi fajlovu na Win7 su ostali sacuvani bas onako kako sam hteo ...
@Calexx zahvalan sam ti ...

Imam jos jedno pitanje...
Osetno sam primetio ... da Ubuntu vidi dostupne wifi mreze dosta losije... Sta li je u pitanju >???
Konektujem se na kucni ruter, i Windows gde je video full signal, Ubuntu vidi max 3 crte ...


Pozdrav...