[ sikili @ 28.08.2013. 10:09 ] @
Da li se moze kupovinom novog rutera koji ima na sebi i " USB " ukljuciti postojeci eksterni hard disk koji ima izlaz takodje usb.
Naime , hteo bih pristup svom storaznom hd, od kuce direktno preko rutera ili sa drugih mesta preko interneta.
Ali ne znam da li ovi wireless ruteri koji imaju USB sluzi samo sa flash memorije ili sim internet ???
[ Miroslav Cvejić @ 28.08.2013. 18:06 ] @
Zavisi od rutera, treba proveriti specifikacije. Za moj ruter ima i android aplikacija pa se s telefona može pristupiti USB hardu (ili microSD kartici) i sadržaju preko interneta.

Asus RT-N66U je u pitanju. Ima 2 USB, na jednom je eskterni hard a na drugom štampač i to radi besprekorno. Može čak i android telefon da se nakači da preo USB tetherina deli pristup netu. :)
[ sikili @ 29.08.2013. 07:49 ] @
ok hvala, samo me zanima ,da li sa licnog racunara kuci isto ulazim preko neta . I kada ulazim na hard sa udaljenih racunara preko interneta moze li se postaviti kakva sifra , da ne bi svako ulazio na moj har disk.
[ sikili @ 29.08.2013. 19:42 ] @
TP-LINK
TL-WR1043ND 10/100/1000 4xports, 1xWAN
evo nadjoh ovaj model koji moze sve sto sam zamislio, nahvalise ga za sve karakteristike....izuzev samo za onu koja je meni poterbna
, jako mu je spor hard na mrezi...
Tako ako neko ima neki predlog modela neka slobodno napise .
[ sikili @ 29.08.2013. 19:49 ] @
http://www.airlive.com/product/N450R

ima li ko iskustva sa ovim >airlive