[ uabanke @ 29.08.2013. 07:38 ] @
Dobio sam neki njihov bežični Cisco ruter na kojem nije mogla da se promeni lozinka rutera a ni neke druge opcije nisu radile. Dva dana sam se natezao s njima oko obične promene lozinke i na kraju su došli, pokušali da promene lozinku za bežično povezivanje ( a dva dana se natežemo i 10 puta im kažem da nije u pitanju ta lozinka) i zamenili mi sa kablovskim modemom. Ono što je interesantno je da mi je rekao da su probali i druge modeme kod njih i da ni na jednom ne može da se promeni lozinka i da su fabrički postavljene, kod mene je bila W2402.
Onda je njihov momak rekao da će oni ionako povući te rutere jer su svi provajderi ustanovili da su bežični ruteri nebezbedni pa će se vratiti na modeme ?
Oni su obećavali bežični ruter prilikom sklapanja ugovora ali nigde nije pisalo da mora da bude ispravan tako da sam kupio novi ruter.
Sad me kopka da li je moguće stvarno da oni svima stavljaju ovakve bežične rutere ?
[ kunc @ 29.08.2013. 08:04 ] @
znas li koji je bio model cisco rutera, imas li sliku !?

mora da su bili neki vanserijski,neke kopije ili pak ne znaju !

mora se moc promijenit lozinka na svakom ciscovom ruteru, ako je to problem ima upgrade novog sotfvera i zavrsena prica

[ uabanke @ 29.08.2013. 10:05 ] @
Citat:
kunc: znas li koji je bio model cisco rutera, imas li sliku !?


Model je EPR2320 Link do rutera
Interesantno je da on kod opcije set password prihvati to što unesete ali uopšte ne reaguje i dalje zadržava staru lozinku, vreme uoopšte ne može da se podesi, funkcije roditeljske kotrole takođe...Inače ruter su doneli od nekog nije ni bio u originalnom pakovanju kao ovaj modem koji su sad doneli.
Njihova tehnička podrška iz Beograda mi je rekla da imaju problema sa tim ruterima pa mi je malo čudno da ih oni i dalje daju na upotrebu korisnicima, ne verujem da me ovaj momak kod nas lagao kad je rekao da ni na jednom nisu mogli da promene šifru.
Uopšte nisu ni pokušali da ažuriraju softver sa novom verzijom, samo su ga odneli i stavili običan modem.


[ zivanicd @ 01.09.2013. 11:47 ] @
Neki provajderi zabranjuju pristup ruteru da se korisnici ne bi bespotrebno igrali...

RUter mozes da skines sa mreze, resetujes i pristupis mu sa default parametrima. Verovatno ces izgubiti pristup kada se ruter zakaci na mrezu, jer svaki ruter sa mreze dobija novu konfiguraciju.

Ako je tako, pozovi Kopernikus i zamlo da ti "otvore" ruter, tj omoguce ti pristup i podesavanje.