[ VRKY @ 15.03.2004. 14:31 ] @
Sam naslov kaže nestao mi je flopy disk,ne znam kako je nesto i što sam napravio ali ga više nema,pomžite
[ euripyd @ 15.03.2004. 22:54 ] @
Ako si nesto dirao u kucistu kompa onda je moguce da si malo pomerio kabal, dovoljno da se izgubi kontakt. Proveri kabal. Ugasi komp, iskljuci ga iz struje, izvadi kabal iz floppya i iz mobo i vrati nazad.
[ Nabukodonosor @ 15.03.2004. 23:16 ] @
Ubaci bilo koju disketu i resetuj racunar. Ako ti javi gresku pri butovanju, znaces za sigurno da ti floppy radi. Sto se ostalog tice, slazem sa postom iznad.
[ superbaka @ 16.03.2004. 17:31 ] @
mom prijatelju je tako "nestao" cd-rom i resio je tako sto je u system restore vratio na dan pre toga...
[ VRKY @ 16.03.2004. 20:09 ] @
Meni nije uspjelo sa system restor-om,najvjerovatnije sam nešto otkopčao kad sam gledao nešto u kućištu,samo se bojim prčkati i to nariktati.
[ kUdtiHaEX @ 17.03.2004. 06:34 ] @
Kuciste i komponente u njemu ne ujedaju, barem ja to nisam primetio :) Elem, nema sta da se plasis, kad tad ces morati da naucis kako se montiraju komponente. Daklem, otvori kuciste, poloziga na drugu stranicu ako ti je vertikalan polozaj neugodan i prikaci kabl od napajanja ili IDE kabl na floppy.
[ VRKY @ 18.03.2004. 12:15 ] @
Problem je rješen,bilo je nešto u BIOSU
[ NeShYU @ 17.05.2007. 15:03 ] @
Imao sam slican problem na starom racunaru (a i na starom lap-topu) samo sa cd-romom i windowsom 98. Jedino resenje je uvek bila reinstalacija sistema. Da li je to bio neki bug u windowsu ili...?
[ herzog @ 04.06.2010. 13:55 ] @
E, ovako - nisam hteo da otvaram novu temu, nadam se da se niko nece ljutiti sto prckam po prasini.
Pre negoli neko priupita - sta ce mi , pobogu , flopi u 21-om veku dajem odgovor :
-Potreban mi je setap program za isto retro Hansol Monitor koji sam dobio na disketi (cini mi se da
prosto kopiran na cd nece raditi. Trebalo bi da pravim virtuelni flopi - sto ne znam)
-Imam jos uvek gomilu neprebacenih disketa. Toliko o ovome...

Sta se desilo? Predpostavka da sam pokrenuo nesto sto je imalo Virus u sebi a Avira nije
prijavila virus. Pojavilo se par baloncica u systray-u koji su me obavestili o uklanjanju flopija.
u Device Manageru nemam sada flopija, ne znam kako da ga dodam. Jedino sto jos mogu
da pogledam - je BIOS (naravno da tamo nisam cackao nista a ponajmanje FDC).
[ herzog @ 05.06.2010. 14:30 ] @
Interesantno. Usao sam u BIOS, ukljucio flopi. Komp je bio u hibernaciji , i nakon podizanja - nije ga bilo.
Ali nakon restarta se pojavio.

Napominjem da nisam dirao BIOS. Moze li virus da udje u BIOS?