[ Kameni_85 @ 15.03.2004. 15:04 ] @
Imam INTERCOM NetMOD+ USB externi modem (posta ih dodeljuje besplatno kada uzimate ISDN prikljucak).
Sve je standardno jedna dolazna linija, dva telefonska broja. Na kutiji postoji dva prikljucka za obican tel, dva za ISDN tel, jedan seriski i jedan USB prikljucak.
Problem je u tome sto kada telefoniram pa prekinem i ponovo hocu da uspostavim vezu sa nekim ne mogu odmah da dobijem signal (valjda zalepi kutija)
pa moram da cekam 5 do 10 sec. Desava se kada se prica na jednoj liniji i neko drugi pokusa da zove sa druge linije dolazi do pucanja veze na prvoj liniji.
Jednom prilikom desilo mi se cak da kada sam podigao slusalicu umesto signala upao sam u neciji razgovor.
Sve ovo sto sam naveo nije se desilo samo meni, jos jedan moj ortak ima ISDN isti model kutije i ima iste probleme.
Pokusao sam i da skinem update za ovu kutiju i flesovao sam je ali onda je tek poludela, jedna tel linija je samo davala jednolican visoki ton dok druga nije imala nikakav signal (resetovao sam kutiju i sve vratio na default).
Kutija proizvodi grcka firma Intercom i kako sam nasao na netu potice iz davne 1998, verovatno su Grci PTT-u dali jeftino te kutije pa ih sada oni nama uvaljuju (mada mi je covek iz poste reko da vredi 200EUR :))

Ono sto mene interesuje je to dali je stvar do kutije ili do poste? Dali su nase ISDN veze toliko lose ili je to normalno za sve ISDN linije u svetu. Dali ako narucim neku ISDN kutiju da mi donesu iz inostranstva mogu da resim ovaj problem.
Koje su kutije najbolje i ako ih ima kod nas gde mogu da se kupe i koje su im cene?

Unapred zahvalan V. Mihajlovic
[ Kameni_85 @ 15.03.2004. 20:57 ] @
U opisu teme "Mreze" stoji i ISDN a video sam i da su neka pitanja za ISDN vec postavljna u ovom delu foruma. ISDN je mrezni zavrsetak pa sam zato i postavio tamo pitanje.
[ Balša @ 16.03.2004. 00:28 ] @
Šta god da je, najverovatnije nije do tebe, već je npr. neispravna ISDN ploča u centrali ili taj NetMod koji su ti dali.

Nemoj gubiti vreme i živce, pozovi Telekom da poprave. Ako si od montera koji ti je doneo Netmod dobio broj telefona, najpre njega zovi.