[ tamaratakidojcinovic @ 08.09.2013. 15:48 ] @
imam problem veliki fale mi drajveri za multimedia audio controller i video controller za windows xp i nasla sam neki i skinula i nece da radi i dalje ima zuti znak ? i dalje fali drajver sta da radim pomognite miiiiiiiiiiiiiiiiii ako mozete
[ KrkaCiC @ 08.09.2013. 16:40 ] @
Pomoci cemo ti,ali pod jednim uslovom:
Moras nam reci koju konfiguraciju imas

Dakle koju graficku imas i koju plocu?
Ako se ne snalazis,na grafickoj kartici pise, i na ploci ispod slota za graficku karticu
[ tamaratakidojcinovic @ 08.09.2013. 18:17 ] @
graficka kartica mi je RADATION X 550 AVENTAGE 128MB a maticna ploca GIGABYTE GA-K8NE-RH :D
[ KrkaCiC @ 08.09.2013. 19:51 ] @
He he i ja imam tu plocu,samo reviziju F1
Uglavnom ovde skini drajver za zvucnu karticu, a driver za graficku ovde nadji

Trebalo bi to da radi. Ali pre instaliranja novih drajvera obrisi stare i onda ubaci nove i mora da bude OK
[ tamaratakidojcinovic @ 08.09.2013. 20:42 ] @
istalirala sam drajveri za graficku i radi ali nece drajver za audi skinula sam ga i kad kliknem na setap nece da krene uopste skidala sam 2-3 puta i nece znas li mozda zasto nece
[ gilopile @ 08.09.2013. 21:07 ] @
Dakle, skidas ovaj :

http://download.gigabyte.asia/..._driver_audio_realtek_whql.exe

Reci sta se tacno desava, da li iskoci neki prozor i sl?
[ tamaratakidojcinovic @ 08.09.2013. 21:18 ] @
skinula sam taj ali nece sad ponovo ga skidam .... i imam jedan novi problem restartuje mi se stalno kompjuter i pojavi se prozorcic jedan ge pise da drajver catalyst TM trazi novi microsoft website a ja imam servis pak 3 ne znam sta da radim sad
[ gilopile @ 08.09.2013. 21:25 ] @
Uff, sad je malo nezgodno ovako. Da li izlazi nesto vezano za ATI Catalyst Control Center? On nece raditi ukoliko nemas instalisan Net framework 2 ili jaci.

Evo, skini i instaliraj: http://download.microsoft.com/...58ff77b1f38/NetFx20SP2_x86.exe

Javi sta se desava i kako se restartuje? Da li se restartuje odjednom *kao kad pritisnes reset dugme na kucistu) ili izadje neki prozor? Mozes li za uslikas? Da li ta g. karta ima neki ventilator i da li se okrece?
[ tamaratakidojcinovic @ 08.09.2013. 21:33 ] @
da izadje za to vezano i restartuje se sacu da vidim pa ti javljam
[ tamaratakidojcinovic @ 08.09.2013. 21:47 ] @
a necu li da zbunim kompjuter posto je to sto si mi poslao service pack 2 a moj kompjuter je service pack 3
[ gilopile @ 08.09.2013. 22:02 ] @
Heheh, neces, ne brini. :D To je Net framework sa svojim SP2, a to nema veze sa OS XP-om i njegovim service pack-om. Slobodno instaliraj i trebalo bi da resis problem oko ATI Catalyst Control Center-a. A za dalje cemo videti...

Mada, ako nesto pukne i zadimi, ja odavde nijesam :))) salimo se malo....
[ tamaratakidojcinovic @ 09.09.2013. 11:57 ] @
istaliracu pa cu ti reci sta sam uradila.... a ovo se pojavi kad se ukljuci kompjuter Microsoft.Net Framework 2.0 isreavired to run ATI Catalyst Control Center.Please download and istall the softwer from Microsoft's website
[ gilopile @ 09.09.2013. 12:53 ] @
Da, to je to. Samo instaliraj onaj gore Net Framework i nece ti se vise pojavljivati ta poruka i dobices crvenu ikonicu ATI u taskbaru (donji desni deo). MAda, zbog ovoga se nikako ne bi trebao restartovati racunar...ako si dobro opisala sta se desava.
[ tamaratakidojcinovic @ 09.09.2013. 16:54 ] @
istalirala sam i ima stoji ikonica crvena dole u taskbaru i nema vise kad se upali kompjuter da se pojavljulje nista .... samo da vidim sad zasto nece za zvuk drajver da se istalira :D
[ gilopile @ 09.09.2013. 17:15 ] @
Nece zato sto je to `self extracting` fajl i po defoultu se raspakira u ...user/temp, pa da ne ceprkas i trazis, a treba i cekirati `show hidden file...`...Idemo jednostavnije: Prvo napravi novi folder negde, npr. na desktopu. Pokrenes dvoklikom motherboard_driver_audio_realtek_whql.exe, zatim ides na one tri tackice i pronadjes taj novi folder i kloknes extract i tek tada ces doci do potrebnih fajlova za instalaciju. Otvoris taj novi folder i ides na standardno `Setup.exe`.


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 09.09.2013. u 20:17 GMT+1]
[ tamaratakidojcinovic @ 10.09.2013. 19:30 ] @
e reistalirala sam kompjuter i istalirala oba drajvera i oba rade i kompjuter se ne restartuje vise sad i igrice radi i muzika moze da se slusa..... HVALA TI PUNOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO NA POMOCCC SAD ZNAM STA TREBA DA SE RADI
[ gilopile @ 10.09.2013. 20:39 ] @
Drago mi je da si resila problem.

Pozdrav!
[ tamaratakidojcinovic @ 10.09.2013. 21:18 ] @
Pozdrav :D :D :D :D
[ tamaratakidojcinovic @ 10.09.2013. 22:30 ] @
evo mene opet .... pojavilo se nesto vezano za VPU Recover pise "the generated error contains only system information such as driver version AGP settings,graphics frome buffer size,etc.that will be used to analyze the problem.This report will be treated as anonymous ... i ima dole don's send i send errors znas li mozda sta je upiatnjuuu ?
[ gilopile @ 10.09.2013. 22:54 ] @
Moze biti i do same g. karte i njenog procesora ili do drajvera. Da li to iskace kada igras neku igricu ili onako bzvz kada nista zahtevno ne radis na racunaru?

Prvo pokusaj da instalises directx 9c_Jun2010 : http://download.microsoft.com/...B14/directx_Jun2010_redist.exe (instalises ga slicno kao i onaj drajver za zvuk - napravi jedan folder i tu navedi da se otpakuje, zatim udjes i pokrenes `setup.exe`)

Ako se isto desava uninstaliraj taj AMD control center (najbolje da skines CC cleaner pa preko njega imas opciju za uninstall) http://fs41.filehippo.com/3006...302d58c004da7c0/ccsetup405.exe

I kao poslednja opcija, uninstalises te drajvere i pokusas sa nesto starijim. Mozes slobodno uninstalisati iz device manager-a desni klik na g. karticu pa uninstal, restart i instalises ove: http://www2.ati.com/drivers/9-11_legacy_xp32-64_dd_ccc.exe

P.S. Ima li ta g. kartica neki ventilator na njoj i da li se okrece?
[ tamaratakidojcinovic @ 11.09.2013. 17:51 ] @
graficka kartica ima ventilator pa ne znam da li se vrti ventilator valjda se vrti ..... kad igram neki igricu on se tad se pojavi taj prozorcic ili bude sve crno na ekran i to samo sa igrice pokusala sam razne igrice i isto je sa sve