[ popmilan76 @ 08.09.2013. 17:17 ] @
Da li je moguce videti podatke na lokalnom racunaru,koji se ukucavaju preko asp.net u access bazu....znaci neko preko neta udje u aplikaciju,i ukuca nesto,a to nesto da se pojavi kod mene u access bazi,pri tom sam sve povezao i postavio na net
[ dejanet @ 08.09.2013. 18:09 ] @
Moze ako imas putanju (path) do access baze, koja se nalazi na web serveru gde se nalazi i asp.net aplikacija.
[ popmilan76 @ 08.09.2013. 19:47 ] @
Imam putanju a to je....D:\VC# PROGRAMI\Moji programi u VC#\Rada\test\test\App_Data\baza.mdb...i tako sam povezao u aplikaciji....i postavio na neki od free hostinga koji podrzavaju asp.net....znaci baza nije na webserveru nego kod mene na kompjuteru....ako ne mislis da moj komp izigrava server....
[ dejanet @ 09.09.2013. 06:52 ] @
Pazi, nema sanse da ti hostovana web aplikacija radi, tako sto ce ti path conn stringa gadjati tvoj racunar, jer se ta putanja do tvog kompa ne vidi spolja.
[ popmilan76 @ 09.09.2013. 14:44 ] @
E,to sam hteo da znam...hvala dejane...
[ popmilan76 @ 09.09.2013. 15:09 ] @
i jos nesto...da li mogu da povezem neku desktop aplikaciju sa hostovanom bazom...i kako da skinem samo bazu,da bih je koristio na svom kompu...
[ dejanet @ 09.09.2013. 15:25 ] @
Tu imas obrnutu situaciju, hosting firme retko daju path to aplikacije tj. file-a, ali zato ti daju ftp pristup. Tako da mozes da dodas/uradis neki ftp client u desktop aplikaciju koja ce da skida access file i da ga cita kasnije.

To nije najbolje resenje, ako ti treba view, a narocito ako ti treba i edit podataka, najbolje je da i taj deo dodas u web aplikaciji.

Sa druge strane ako je desktop aplikacija, must, ovakvi problemi se resavaju web servisima, koje dodas u web aplikaciji, a zatim ih pozivas sa client(desktop) strane i dobijas podatke u xml ili json formatu.