[ agasoft @ 12.09.2013. 16:26 ] @
Zdravo,

Ne videh nikakvo saopštenje povodom ovoga na bilo kom mestu, ali od danas, u mom vodiču, stoje sledeći dodaci sa sledećim uslovima:
1. Uzmi minute. Za 100 dinara, 1000 dinara za minute, uspostava veze se ne naplaćuje.
2. Uzmi poruke. Za 100 dinara, 1000 din za SMS.
3. Uzmi internet. Za 100 dinara, 50 mb.

Ako pokušam da poredim onu staru dobru kontrolu troškova sa ovom, tojest, da od nove imitiram staru to izgleda ovako.
Nekad: Cena SMS-a bila je 0,78 din.
Pošto je kredit bio podeljen kao i sada, mogao sam da pošaljem 641 SMS ka svim drugim mrežama i od bonusa 641 samo ka MT:S.
Sada; Cena SMS-a je 3,89 din.
Promocija mi je za sto dinara, verovatno je tako svima.
Mesečno mogu da kupim 4 ili 5 promocija.
Neka bude 5.
To je za 500 din 5000 din za SMS, što mi daje 1285 sms ka svima, uključujući i MT:S.
To je za 3 SMS više, ali, ograničeno je da moram da kupujem svakih sedam dana, i da ceo regularni kredit moram da koristim na sms.
A ono je bilo sve u paketu i mogao sam da šaljem SMS bilo kada, bilo kojim kreditom.
Mogu ja da ne dopunim kad mi ne treba SMS, ali ako mi treba jedna jedina poruka, biće tarifirana, naravno 3,89 din.
Ova ponuda sa minutima, može bolje da se iskoristi.
Jer, za 1000 dinara bonusa može da se priča najviše 126 minuta u mreži, pride.
Ukoliko se kupe ovi minuti, za samo sedam dana vi imate 126 čistih minuta, bez uspostave.
Tako da mesečno ukoliko se kupi pet promocija, može da se kupi 630 minuta u mreži, što je onima, koji sam pričaju idealno.
Nekad je za bonus moglo da se razgovara 641 minut, ali maksimum ako nikad ne prekinete vezu, a sada može 126 fiktivnog bonusa, plus 630 za dobijenih 500 dinara.
Naravno, ovo sve pod uslovom da taj kredit koristite samo za to.
Tako da, nema tu neke fleksibilnosti.
Ili minuti, ili poruke.
Jer petsto dinara ne pokriva oba.
Ne znam zašto se ne opamete i ne daju neke promocije za 500 dinara mesečno sa sve minutima i porukama.
Uzmi internet je potpuno besmislen, to ne razumem šta hoće da kažu s tim.

[ Slobodan Milivojevic @ 12.09.2013. 17:17 ] @
Na KT1000 možeš i minute i poruke :)

Samo još da pitam, ako potrošim sve iz bonusa za poruke ili minute, da li mi se troši bonus kredit u mreži, a bez naplate uspostave veze recimo?
[ majce22 @ 12.09.2013. 18:50 ] @
moja ponuda na kt2000 je ista kao kod agasoft ali internet se nudi za 50din 100mb.
[ agasoft @ 12.09.2013. 19:03 ] @
Jeste Majce, u pravu si i meni je tako, ali sam zamenio.
Svakako, ne vidim smisao.
[ ironman @ 12.09.2013. 19:15 ] @
Ponuda se odnosi na sve mreže?
[ dr.da @ 12.09.2013. 22:41 ] @
Samo prema mts mrezi i nije neka promocija
bolje je prebaciti kredu na mts prepaid broj i aktivirati tamo promociju uzmi vise 100 x gde za 70din dobijes 7000 dinara za pozive ili za 100 din 500 mb ...
[ Dexic @ 13.09.2013. 01:14 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:
Na KT1000 možeš i minute i poruke :)

Samo još da pitam, ako potrošim sve iz bonusa za poruke ili minute, da li mi se troši bonus kredit u mreži, a bez naplate uspostave veze recimo?

Dobro pitanje, ako mislis tokom 7 dana od kad je kupljena promocija - i mene zanima?
[ Dexic @ 13.09.2013. 01:16 ] @
Citat:
dr.da:
Samo prema mts mrezi i nije neka promocija
bolje je prebaciti kredu na mts prepaid broj i aktivirati tamo promociju uzmi vise 100 x gde za 70din dobijes 7000 dinara za pozive ili za 100 din 500 mb ...

Meni je SMS prema svim mrezama.
[ majce22 @ 16.09.2013. 22:25 ] @
Danas sam dobila sms obavestenje o izmenama u KT , i to bas za KT2000 koju koristim:

"Novo u Kontroli troskova! Od sada uz 2000 din osnovnog kredita svakog meseca dobijate i 4000 din bonus kredita i 500MB! Potrazite na *100# i nove tarifne dodatke."
[ majce22 @ 17.09.2013. 14:21 ] @
Aktivirala sam uzmi internet i sav saobracaj mi je pridodat na *105#, sto bi otprilike trebalo da znaci da ga nije moguce ukinuti posle 7 dana? Time bi obrisali i nesto sto sam imala pre aktiviranja dodatka. Sa druge strane ne verujem da mogu to nekako odvojiti a da ne naprave neku stetu.
[ Dexic @ 17.09.2013. 14:30 ] @
Verovatno ne umeju da odvoje ili ne zele. MB stoje na KT iz onih ranijih dodataka recimo i posle roka - i to mesecima. Znaci gomilaju se sa osnovnim MB koji se dobijaju uz KT.

Konfuzno stvarno :D
[ calexx @ 17.09.2013. 15:29 ] @
Ne znam da li ima veze, meni i za bonus i za internet piše da mogu da ih iskoristim do 14.10. tj otprilike mesec dana od aktiviranja paketa. Šta piše kod vas? Da li se to prenosi nevezano za ovaj detalj? Inače mi za kredit piše da mogu da ga iskoristim do 31.12.30.

Hm, trenutno nemam u ponudi ove tarifne dodatke, juče su bili tu. Možda menjaju softver ... nisu mi potrebni megabajti inače bih baš probao ovo što se pominje. ;) Mada ...
[ calexx @ 17.09.2013. 16:45 ] @
Već sam pitao pa da ponovim. Kada sam uzimao paket, pitao sam o onom spajanju više ugovora na jedan račun i dobio odgovor da to ne može sa mobilnim nego samo sa fiksnim brojevima. Znam da ono što znaju (ili bar ono što hoće ili smeju da kažu) ne mora da bude tačno, često nije pa da proverim ... da li negde piše da mogu da spojim recimo jedan kt paket sa nekim postpejd brojem u isti račun?

Drugo pitanje ... drugar malopre uzeo kt2000 (na moj nagovor, naravno) i kada je pitao šta može da uradi ako posle dve godine ostane nešto kredita na kartici ... ništa, ostaje kao avans na kartici a ako pređe na postpejd, to propada. Malo smrdi jer je kt praktično pripejd a prelaskom sa pripejda na postpejd se prenosi preostali kredit. Da li negde piše šta se dešava sa kreditom na kt u slučaju da posle isteka ugovora neko hoće da pređe na postpejd ili iz dva koraka, da sa kt pređe na običan pripejd pa ako kredit ostane, onda valjda neće da bude problem da se to prebaci na novi postpejd?

Inače meni danas malo brlja provera, niti imam nove tarifne dodatke niti mi radi friendly dopuna. Kada otkucam broj na koji hoću da dopunim, počne da vrti ono i ništa se posle ne dešava. Jel tako i kod ostalih ili je samo kod mene zabrljalo?
[ Dexic @ 17.09.2013. 17:27 ] @
Mozes sigurno i KT i postpaid brojeve na isti racun da imas.
Moze fizicki sve sto ti dolazi na tvoje ime da ide na isti racun ali ne umeju da odrade u sistemu da recimo i fixni i ADSL i mobilni idu zajedno a da to nije u Box paketu :)

U ugovoru ne pise sta se desava sa kreditom, to i mene zanima ako ima ista negde crno na belo - bez obzira koliko je ljudi koristilo Avans ;)
[ calexx @ 17.09.2013. 17:45 ] @
Pa ja sam tako i pitao, može li novi kt da bude sa jednim postpejdom na računu ... ne može, samo fiksni mogu više brojeva na jedan račun. Naravno, ne očekujem tačan odgovor jer je to njima samo posao a ne i obaveza da znaju* kao što mi sve prelistamo pa ću još da pitam i to da počnem odavde.

Nisam pitao komplikovano, imam jedan boks račun i jedan postpejd, hteo sam sa ovim drugim ali ne mere.

Možda je lakše da se sazna šta se dešava sa kreditom ako se sa kt prelazi ili na postpejd ili na pripejd, tu već leži odgovor. Pretpostavljam da može da ostane u kt i onda avans može da se koristi ... ako ništa drugo, kroz dve godine ću da imam avansa za sledeće dve godine neke kt koja bude aktuelna.


*Danas pitao drugar da li sa kt može da dopunjuje druge brojeve ... može, može, do 3.000 mesečno. Srećom, tu sam ja da mu objasnim da to važi za dopunu sa postpejda i da to onda dodatno stiže na naplatu a da sa kt može slično kao sa pripejda (da li?) do 1.000 mesečno. Ni to nije malo ... ako proradi.

Opet pitam, rade li ostalima na kt tarifni dodaci i friendly dopuna? Kod mene prvo ne postoji, drugo zaglavi.
[ Dexic @ 17.09.2013. 19:48 ] @
Moguce da si pitao (tj. bolje receno da te je razumela da si pitao) da li ako ugasis KT (predjes na prepaid ili ga ugasis skroz) moze da se koristi avans za postpaid. E tu vec moze biti problema...
Ako predjes direktno sa KT na postpaid (tokom ili posle ugovora) i imas postpaid brojeve vezane na istom racunu, automatski ti se racuna avans. Da li ce i kasnije to biti slucaj vec ne znam naravno ;) A, ako se ne varam, neko je bas imao slucaj da je presao sa KT na prepaid i mislio da opet korsiti to za postpaid pa mu nije uspelo da zadrzi avans. Nema logike, ali kad je imalo kod MTS-a :)

Ne mogu ti reci za Friendly dopunu jer nisam skoro probao niti imam kome da probam :D (svi su na KT ili postpaidu, nemam vise prepaidovaca okolo...)
[ calexx @ 17.09.2013. 20:31 ] @
Nisam ja pitao nego drugar i to neku prijateljicu pa ne znam kako je tačno bilo. Ne verujem da je baš pitao šta se dešava ako ugasi karticu jer je onda jasno da je tu kraj a čak ne mislim ni da je pitao za prelazak na pripejd već verovatno da li može sa kt da pređe na postpejd ... tu je dobio odgovor da ne mere ili da se krediti brišu. Čak mi pre deluje da ako kredit pređe u pripejd avans, tu ima šanse da se nastavi jer pripejd kredit i zvanično ostaje na postpejdu.

Ostaje varijanta da se kt prebaci na postpejd ali nemam info da li tako ostaje avans. Na kraju, pitao sam za sabiranje više brojeva na jedan račun i dobio odgovor da ne može. Čekam neki info da li i kako sve to može.

U međuvremenu sam uspeo da jednom dopunim sebi na pripejd, mislim da ipak ima nekih problema pa ću da nastavim sutra.
[ ironman @ 17.09.2013. 23:06 ] @

Citat:
Poštovani,

da li postoji mogućnost prelaska sa tarife Kontrola troškova na Box paket, uz prenošenje preostalog osnovnog kredita kao avansa za mesečnu pretplatu?
Hvala



Citat:
Postovani,

Takva mogucnost postoji (pod uslovom da broj nije pod ugovornom obavezom u kampanji uz telefon). Zahtev se podnosi u poslovnici.





Srdacan pozdrav,

[ dr.da @ 17.09.2013. 23:43 ] @
*drug ima 3 promo ugovora, jedan stari mixnet paket i sada od septembra meseca 2 KT ugovora i sve ih je spojio da ide na jedan racun sto se i vidi na telekom portalu ...
*kod mene je npr. kt i mobilni net ... na mobilni net sam presao sa prepaida i preneli su mi kredit kao avans i sada je taj avans placao oba racuna ... kamo srece da sam imao vise love na prepaidu..
sa sajta:
"11. Da li mogu da pređem sa prepaida na mt:s Kontrolu troškova?

Prilikom prelaska na mt:s Kontolu troškova, možete da zadržite isti pretplatnički broj, a preostali iznos kredita sa Vaše prepaid kartice se evidentira kao avansna uplata na Vašem novom postpaid računu.

*Prilikom prelaska na neki od postpaid tarifnih profila ili na mt:s Kontolu troškova, možete da zadržite isti pretplatnički broj, a preostali iznos kredita sa Vaše prepaid kartice se evidentira kao avansna uplata na Vašem novom postpaid računu
*11. Da li mogu da pređem sa postpaida na prepaid?

Da, možete da pređete sa postpaida na prepaid, a da istovremeno zadržite postojeći pretplatnički broj. Ovo možete uraditi po isteku ugovorne obaveze, ukoliko ste izmirili sva prethodna dugovanja.

Dobijate prepaid karticu sa 50 dinara kredita. Naplaćuje se samo usluga prelaska sa postpaid -a na prepaid u iznosu od 200, 00 dinara.

e sada negde sam procitao ali ne mogu da se setim gde, da je covek uradio prelazak sa KT na prepaid i da su glavni kredit prebacili kao prepaid... a ti kasnije mozes ponovo ili na postpaid ili kt ...

danas npr sam uzeo lep broj koji mi treba na najmanjem paketu i koliko sutra mi je rekao da dodjem da ga prebacim u prepaid i samo u oktobru placam racun proporcionalno broju danu i 200din kartica .. tako da su mogucnosti velike ..
* i mozete da imate 3 promo ugovora i 4 ali za njega mora da se pise dopis pa ako vam dozvole imacete i 4ti;-)
[ ironman @ 17.09.2013. 23:55 ] @
Jedino mi nije jasno ovo oko više ugovora na jednom rč, znam da može, potvrđeno u poslovnici, ali ne vidim šta se time dobija.
Ima, 3 kt ugovora, 2 ističzu u maju, a poslednji potpisan pre mesec dana. Sa prvim nameravam da pređem na box.
[ Dexic @ 18.09.2013. 05:48 ] @
Dobija se jedan sumarni racun umesto 20 papira :)
I takodje mogucnost da se medjusobno potiru troskovi i avansi. A nista ne gubis - na portalu dobijas isti nacin pristupa bez obzira da li si povezao brojeve u isti racun. Ranije je dolazio isti sumarni listing na racunima za svaki broj posebno, samo je manje papira znaci trebalo. Meni odgovara.

A u slucaju prelaska sa KT na postpaid, u slucaja kada imas kredita za avans, automatski ti se racuna za sve brojeve na tom racunu - u suprotnom treba da se pisu dopisi.

Jos kad bi Box mogao sa brzim netom da se i to olaska :)
[ calexx @ 18.09.2013. 08:36 ] @
A i manje su takse kad plaćaš račune, umesto 3-4 plaćaš jednu taksu. ;) Meni je bitno samo zbog pomenute mogućnosti da posle dve godine i isteka kt ugovora taj preostali kredit postane avans za postpejd broj koji je na istom računu. Mada, ako mogu da pred kraj ili posle isteka ugovora prebacim taj broj na postpejd i krediti ostanu, ništa strašno. Mogu samo da prebacim više ugovora na jedan račun pa ću da počnem da svraćam u poslovnicu dok neko od njih to ne potvrdi.
Kada istekne ugovor, a ništa ne uradim, onda valjda nastavlja taj paket kt samo bez ugovorne obaveze. Tada bi i kredit trebalo da ostane kao kredit i kad god hoću mogu da pređem na postpejd.

Ne znači mi mnogo to što je neko negde napisao da je nešto mogao da uradi, više bih voleo zvaničnu informaciju. Mada, ne znam koliko je i to tačno jer sam našao dva odgovora o prelasku sa postpejda na pripejd, po jednom se dobija 50 kredita, po drugom 100 uz plaćanje takse od 200.

Boks paket je visoko rangiran, ja sam se prebacio sa ugovorne obaveze koja je tek počela na boks bez problema. Imao sam 50% ugovor pa je moglo, ne može ako neko uzme telefon uz ugovor.

Nego ... da li samo kod mene više nema ovih tarifnih dodataka ili im softver brlja pa nema nigde? Pojavili su se pre par dana, od juče ih nema a i sve loše radi, svaki čas prijavi problem, neke opcije neće da prorade ... juče sam iz desetog puta uspeo da prebacim nešto na pripejd karticu.
[ ironman @ 18.09.2013. 08:58 ] @
Imam ugovor sa 50%, i sa takvim ugovorom može istog momenta da se promeni paket, ali kako imam i telefon, mogu 3 meseca pre isteka.

Znači, ja mogu da stavim 3 kt ugovora, i kako budu isticali, avans će se prenositi, na kraju mogu da uzmem 1 postpaid i sav avans da prenesem.
[ Dexic @ 18.09.2013. 13:13 ] @
Cale, jesi ti u pravu da bi bilo mnogo lepse da je zvanicna informacija, ali pogresio si drzavu a moze se reci i region za tako nesto :) KOnkretna iskustva, ugovori i nacini da se nesto postigne ce ovde jos dugo biti vredniji.

Meni je covek za ADSL pre koju godinu u roku od 2 minuta dao 4 razlicite i medjusobno potpuno kontradiktorne informacije :) Sve je to bilo "zvanicno", cak je posao da mi za jednu potpise crno na belo to! Ali sta vazi? Ono sto mu softver dozvoli, a to je bila PETA stvar opet kontradiktorna sa ostale 4 :) ja bi sa onim papirom mogao da se slikam ili gubim vreme na sudu.


Takva glupiranja ostavljam venturi; za cifrice sa kojima imam posla u Telekomu zelim da sto manje vremena izgubim nepotrebno i to je to.
[ calexx @ 18.09.2013. 13:47 ] @
Na zvaničnu informaciju mogu da se pozovem, na neka iskustva teško. Svejedno, malopre sam svratio u poslovnicu i pitao za spajanje računa, nije problem (što znači da ono što su mi rekli pre nedelju dana nema veze) ali nisu uspeli jer ima problema sa softverom. Verovatno isti problem zbog koga mi u ponudi nema novih tarifnih dodataka ili što ne mogu da odradim friendly dopunu ... obično pred kraj iskoči poruka da imaju problema sa komunikacijom ili je kod neispravan. Zato su predložili lakše rešenje, pozivom na 064 789 mogu to isto da uradim pa ću čim stignem da ih pozovem.

Kada to završim, biće lakše za kombinacije mada mi je sada u planu i friendly dopuna kao jedna od njih.
[ Dexic @ 18.09.2013. 15:33 ] @
I da je zvanicna informacija, ne znaci da ce biti tako i kada ti bude trebalo.
Za neke stvari mozes da odneses tudji ugovor i kazes "evo, vidite da moze", ali ako u poslovnici ne umeju da urade to, dzaba ti i to :D Dzaba ti i informacija na sajtu i zvanicno potpisan ugovor :)
[ calexx @ 18.09.2013. 15:50 ] @
Napisao sam da mi je danas rečeno da mogu da se spajaju ugovori, uz proveru kod par kolega, ali nešto sa softverom nije bilo u redu pa ću to da rešim pozivom. Važno da ću sada da kažem ... rekli su mi u poslovnici a ne ... pročitao sam na forumu da je neko čuo od komšije da ovaj zna da to može.
Što se kasnijeg avansa tiče, ništa ne znači kako je sada nego kako će da bude tada. Zato ću da tražim neke druge načine. ;)
[ Dexic @ 18.09.2013. 16:06 ] @
Nema sta "neko ti je rekao na forumu", ako treba, okacice svi primerak racuna sa vise brojeva na istom racunu. Ako mislis da i to nije doovljno, e onda... bezi, Don Kihote :D
[ marip @ 19.09.2013. 07:17 ] @
Ovaj Uzmi interenet dodatak izgleda kao dodataka za pripejd (cena, mb), ali ima jednu bitnu razliku - nema neogranicenog usporenog interneta dok traje dodatak, to je valjda 7 dana. Ili ima?
[ ironman @ 19.09.2013. 09:15 ] @
Ja ga ne koristim, jer imam 500mb mesečno, ali neko reče da ima bitna razlika, a to je da nije ograničen vremenski, jer se vezuje za postojeći koji nema to ograničenje.
[ calexx @ 19.09.2013. 09:31 ] @
Ko zna, ako su ga dodali, mogu i da ga posle sedam dana oduzmu. ;) Kod mene i dalje ne postoje ti dodaci, bili su prvih dan-dva pa nestali. Mada ni mene ne zanima, imam gigu na boksu, 500MB ovde, 300MB na postpejdu, još 300MB na 063 ... a potrošim nešto minimalno.
[ marip @ 19.09.2013. 11:46 ] @
Mozda se cini da je dovoljno sto nece skinuti te mb iz Uzmi dodatka (ja mislim kao neko ovde da oni nemaju tehnicke mogucnosti za to), ali setite se da kada se istrose ti mb (kojih nema puno) onda se skida bonus pa kredit po nekoj velikoj ceni. Meni se ovo jednom desilo, nisam proveravala koliko je ostalo i za sat dva je sve otislo: mb, pa bonus pa onda kredit.
[ Dexic @ 19.09.2013. 13:54 ] @
I ja mislim da jede bonus pa obican kredit kad se potrose i Uzmi i Bonus MB. Nije njima sistem dovoljno pametan da ne bude drugacije :D
[ calexx @ 19.09.2013. 14:20 ] @
Ako bonus internet traje mesec plus mesec, ništa strašno i da taj internet iz dodataka toliko traje. Meni i za bonus i za bonus internet piše da traje oko mesec dana, ne znam ni da li će da puste još jedan ili tada propada. Svejedno, ne zanima me. ;)
[ dtikvicki @ 22.09.2013. 23:24 ] @
Pre dva meseca sam sa postpaid-a prešao na prepaid. Čovek u poslovnici mi je rekao da ću dobiti novu sim karticu koju treba da platim 200 dinara i na njoj ću imati 50 dinara kredita. Imao sam 100 dinara kredita.

Najlepše mi je bilo kada sam uzeo tablet ideos s7 slim pre 1,5 godinu u poslovnici, isti radnik se odlučio da mi pokaže kako se rukeje sa njim i da mi podesi internet i mms podešavanja. U android se nisam razumeo. Radnik je otvorio internet stranicu sa mojim modelom tableta i podesio aparat, ali on nikako nije hteo na internet. Rekao sam mu da stavi za apn 3gnet i obriše proxy i internet je proradio.

Nisu validna ni samo objašnjenja radnika, ni njihov sistem, već sve zajedno sa iskustvom korisnika.



[Ovu poruku je menjao dtikvicki dana 23.09.2013. u 00:47 GMT+1]
[ ekof9 @ 23.09.2013. 17:06 ] @
Citat:
Dexic:
I da je zvanicna informacija, ne znaci da ce biti tako i kada ti bude trebalo.
Za neke stvari mozes da odneses tudji ugovor i kazes "evo, vidite da moze", ali ako u poslovnici ne umeju da urade to, dzaba ti i to :D Dzaba ti i informacija na sajtu i zvanicno potpisan ugovor :)


Nek nauce. :)

@calexx
To sto pise kad istice net automatski se produzava svakog meseca.
[ Monac2012 @ 18.11.2013. 12:41 ] @
megabajti iz paketa traju dok ne potrosite ja imam na jednoj kartici 400mb a na drugoj oko 1gb pa znam da se prenosi
pozdrav