[ Fjord @ 16.09.2013. 16:56 ] @
Ne radi mi termostat na TA peći, a ja pojma nemam kako termostat radi odnosno kako on prekida strujno kolo. Vidim da kad vrtim onaj točkić da se on pomjera naniže, a gdje se on tu ponaša kao prekidač to ne razumijem nikako...

Da li postoji način da se isti popravi ili treba kupiti potpuno nov?
[ SlobaBgd @ 16.09.2013. 17:20 ] @
Najsigurnije je kupiti novi, iz mnogo razloga.
Pre toga pozovi majstora da proveri instalaciju TA peći, možda nije problem u termostatu nego u nekom drugom delu.
[ Fjord @ 16.09.2013. 19:09 ] @
Evo sad sam nešto skontao. Star je termostat, kada vrtim onaj kotur on pritisce metalnu polugu ispod njega a ona na drugom kraju podiže neki plasticni spic da ga tako nazovem. E kada odem do polozaja 0 stepeni i dalje ne mogu cuti "klik".

Ali, ako rukom pritisnem tu metalnu polugu onda cujem taj karakteristični "klik". Cini mi se da mu malo nedostaje da ga gurne u polozaj kad ce kliknuti... Razmisljao sam da nekako spustim taj kotur koji pritisce polugu ili da podigne polugu ali nemam ideju kako da ro izvedem
[ zica49 @ 16.09.2013. 19:44 ] @
"Klik" nije rjesenje problema...
Rece ti covjek pozovi strucnu osobu iz vise razloga....
Ako se nestrucno odradi moze se svasta desiti.
[ Java Beograd @ 16.09.2013. 20:24 ] @
TA peć ima dva termostata: jedan na samoj peći, koji kontorliše temperaturu unutar peći i shodno tome pali / gasi grejače i drugi, koji je na dvožilnom kablu, malo dalje od peći i kontroliše temperaturu vazduha u prostoriji i pali / gasi ventilator.

O kom termostatu ti pišeš ?
[ Fjord @ 16.09.2013. 22:25 ] @
Ja pričam o ovom što prati temperaturu u prostoriji i koji čak i kad ga okrenem na 0 stepeni TA pec i dalje radi. Tacno mu malo fali da "klikne", mada vidim da ljudi kazu da to nije samo po sebi rješenje problema.

Dakle, kad se ukljuci u struju, TA pec samo pocne da radi i ona ne bi prestajala da ne izvadim kabl iz uticnice
[ Java Beograd @ 17.09.2013. 07:39 ] @
Citat:
Fjord: Dakle, kad se ukljuci u struju, TA pec samo pocne da radi i ona ne bi prestajala da ne izvadim kabl iz uticnice
Oćeš da kažeš "ventilator počne radi" ? No, svejedno. Nema tu leka ni popravljanja. Kupi novi termostat, ima ga u SVIM električarskim radnjama. Košta, valjda oko 300 din, a menja se izuzetno lako. Ako si totalni laik i plašiš se struje, pozovi komšiju / zeta / pašenoga