[ dune_ks @ 18.09.2013. 10:26 ] @
Postovani imam problemcic....pre par dana mi se komp sam ugasio iz cista mira....skinuo sam sve komponente ocisitio,produvao,na procesoru sam zamenio termalnu pastu,uraadio now sistem....i evo posle par dana se opet sam od sebe ugasio....pa me interesuje sledece
1.odakle prvo da pocnem da ustanovim sta je pproblem?
2.i jos jedno pitanje da ne bi lutao bezveze....tj.moje misljenje....komp mi se ugasio dok sam slusao muziku preko winampa(ovo sad objasnjavam za zadnji put),da napomenem da imam zvucnu Creative Sb X-fi 5.1 koja nije integrisana nego ugradjena na pCI slotu ,dok sam slusao pesmu na podesavanju zvucne tj.na equilaizeru sam visoke tonove pojacao do kraja i naravno na pojacalu do kraja :D (ako to uopste ima neke veze) da nemam zabludu sam sa sobom...dali je moguce da se zbog toga ugasi komp,???jer je uopste poznato sto zvucna daje jaci zvuk to joj treba vise energije a samim tim i vise struje...a napajanje mi nije neko bog zna koje...klasika ..i jos nesto...dali je moguce da kad na pojacalu pojacam muziku da komp oce po malo da sporije radi....da secka i da zabada?
kofiguracija je sledeca:

WIN 7 64
AMD Athlon II X2 255 3.1 Ghz
MS-7597
RAM 4gb
Graficka GeForce 9800 Gt
da napomenem da imam jos 2 harda prikacena jedan je 520 gb drugi je 1 Tb
prikacena je i zvucna koju sam vec gore naveo Creative Sb X-fi 5.1
a napajanje je Blueberry i na njemu ne pise koliko je jako...jos da napomenem da je komp star 2 godine...
ako je jos neki podatak potreban recite ,,,,samo da resim ovo sto me uzasno nervira ,
[ I AM BORGS @ 18.09.2013. 20:50 ] @
imao sam takav problem ,pa da pomognem koliko znam .
1. treba provjeriti napojnu jedinicu ( kod mene je ona bila u kvaru ) ili zamjeniti sa drugom ili novom.
2. treba provjeriti temperaturu CPU dok slušaš muziku (winamp ), visoka temperatura CPU-a zna gasiti PC.