[ miko.s @ 18.09.2013. 18:32 ] @
dobio sam na popravak canon s90, više radim iz dobre volje.
e sad, aparat je mrtav. kompletno. ne vidim naznake da mu se nešto desilo osim da je pao. raskopao sam ga cijeloga, i unutra se ne vidi da je išta riknulo. matična ploča dobiva napon iz baterije, ali tu priča prestaje. jedino šta vidim da je razbijeno, je flat kabel koji ide iz onog prstena oko objektiva do ploče. počistio sam kontakte, bio je razbijen onaj mali prekidač za vratašca od baterije (nije prekidao kontakt) šta sam sredio ali aparat i dalje ne pali, i ne reagira na spajanje usb-a, review ili bilo koju drugu komandu. dakle, mrtav. jedino šta mi pada na pamet, je da se neće upaliti jer kuži da mu prsten nije spojen (inače - ima optičke senzore, 2 komada, a ne mehanički prekidač nažalost). nemam kako popraviti to. varijanta b, je da mu je mrtvo napajanje, tj DC dio koji pretvara napone za ploču. naravno unutra je apsolutno sve SMD, i nemam podatke o tome koji je koji dio, inače bi probao staviti klasične elektrolite čisto za probu. ako se itko od vas ikad susreo sa servisiranjem, volio bi da me uputi. prvenstveno, dali je zaista da se aparat neće upaliti bez prstena, i b) koji djelovi na ploči su zaduženi za napajanje?

PS, ovaj aparat je tako JAKO loše rađen, da je to katastrofa. svaki, ali baš svaki flat konektor pukne čim ga ružno pogledaš. flat kabeli pucaju čim ih ružno pogledaš. otvarao sam par starijih aparata, i svi ti konektori su vrlo čvrsto stajali na mjestu.

edit: ništa od toga, vraćeno vlasniku.

[Ovu poruku je menjao miko.s dana 19.09.2013. u 16:58 GMT+1]