[ tasicss @ 19.09.2013. 21:59 ] @
Imam problem sa foto aparatom iz naslova, izbacuje ljubicastu sliku sa crnim linijama, problem je u losem CCD sensoru koji je za njih radio Sony, ali je tekom proizvodnje nesto zabrljao i tako isporucio Fujifilmu nakon cega su krenuli problemi. Fujifilm je vrsio zamenu potpuno besplatno. Pokusao sam da kontaktiram fujifilm u potrazi za CCD senzorom ali jedini email sa podrskom sam nasao na Fujifilm North America, u Evropi nisam nista sem brojeva telefona a nazalost u Srbiji nema Fujifilma. Kopao sam i po ebay za foto aparatom donorom ali slabe vajde dok stigne do mene kostace previse. Dali neko moze da mi pomogne kako da dodjem do zamenskog CCD sensora, ne zelim da bacim ovaj aparat, radio je lepe slike. Hvala unapred na svakom savetu.
[ 3way @ 19.09.2013. 22:09 ] @
Osim ako nisi sentimentalno vezan za taj aparat manje vremena, para i zivaca ces potrositi da pronadjes noviji, ako treba i polovan koji ce raditi bolje od njega.
[ tasicss @ 19.09.2013. 22:16 ] @
Nisam nesto posebno sentimentalno vezan ali dobar je to aparat, jeste da nije DSLR ali za danasnje pojmove radi lepse slike nego neki od onih malih 12mpix iako ima samo 6mpix a bukvalno izgleda kao da je nov.
[ 3way @ 20.09.2013. 14:32 ] @
Tacno je da ima mnogo krsheva, ali tacno je i da ima boljih aparata od toga. Mislim, to je ipak senzor star 10 godina.