[ Mici96 @ 20.09.2013. 14:51 ] @
Postovani, imam problem. Skaype nece da se instalira. Evo sta se zaista desi: odem na neki sajt, i donwnload-ujem skajp i krene da se skine sa interneta i ostane 1% i tako zakoci. Pomozite ako znate u cemu je fazon.
[ Burgos @ 20.09.2013. 15:18 ] @
Skini offline installer sa http://www.skype.com/go/getskype-full
[ Mici96 @ 20.09.2013. 23:03 ] @
opet ostane 1% i nece. :/
[ test1234 @ 20.09.2013. 23:31 ] @
Kad ti je instaliran taj XP?
[ Miroslav Cvejić @ 21.09.2013. 00:06 ] @
www.ninite.com

Štikliraj skype -> get installer i pokreni ga.
[ Mici96 @ 21.09.2013. 12:54 ] @
Ne znam ima jedno 2 godine. Mislis da ga trebam reinstalirati? :D
[ bachi @ 21.09.2013. 13:57 ] @
Desni klik na My Computer, pa levim na properties i vidi koji Service pack ima.
[ lazarevicc @ 21.09.2013. 18:59 ] @
Imao sam slican problem kod prijatelja,ako je to sto ja mislim. Hara neki virus,ma da ga avast ni avg nije nasao pre sveze instalacije systema. Uradio sam svezu instalaciju xp-a i odmah nakon toga sam instalirao avast,skenirao ceo komp,sve particije. Nasao je preko 200 zarazenih fajlova,sto slika sto programa...itd.

A skontao sam da taj neki virus ili sta vec oduzme korisniku privilegije pisanja na disk. Korisnik ode na sajt skajpa,stisne download...download krene i bas tako stane na 1%,ali pri tome nema nikakvog obavestenja sta se desava.

Stisni na tastaturi ctrl+alt+del,meni se desilo da sam dobijo poruku da nemam pristupa toj opciji,nesto kao administrator privileges.
Otisao sam u control panel,napravio novi user,logovao se na njega,i gle cuda,radi ctrl+alt+del....ali to je potrajalo 1 min,posle toga opet taj neki virus preuzima privilegije.

Dakle dok god nije pala sveza instalacija xp-a i odmah posle toga skeniranje avastom (free verzija),dotle nije proradilo.

Nadam se da ce ti moje iskustvo biti od pomoci.

Pozdrav
[ Mici96 @ 22.09.2013. 11:36 ] @
Danas cu da reinstaliram komp. pa ce biti bolje valjda. Lazarevic, to je to. I kod mene je tako.Hvala vam puno!
[ nnnikolaaa @ 04.12.2015. 19:27 ] @
Nikako ne mogu da instaliram ovo cudo... evo skrina.

[ gilopile @ 04.12.2015. 19:43 ] @
Evo offline instaler:

http://www.skype.com/go/getskype-full
[ nnnikolaaa @ 04.12.2015. 20:14 ] @
Isto se desava. Da nije do ovog service packa posto mi ne pise da ga imam. Jel treba da se skine ova trojka?
[ gilopile @ 04.12.2015. 20:46 ] @
Kako mislis nece i ovaj offline? Ne mozes da ga download-ujes ili ne prolazi instalacija ili ne mozes da se logujes, a instaliran je?

KOji net imas i da li mozes otvarati sve web stranice ili neke ne...?

Nema veze sevice pack sa tvojim problemom. Proverenoo radi na win7 sa i bez SP1.
[ nnnikolaaa @ 05.12.2015. 11:52 ] @
Ljudi izvinite ali snasao sam se pa da znate ko ne bude znao a pocetnik je na skypeu. Zaboravio sam sifru na majkrosoftu pa sam je nekako izbunario. Hvala u svakom slucaju.
[ pavle78 @ 25.11.2016. 11:35 ] @
Postovani, imam problem sa Skype-om, tj. sa instalacijom istog... kada skinem Skype i pokusam da ga instaliram pojavi mi se na ekranu sledeca informacija:

"Can not find or load Microsoft installer. Please update your computer and try running Skype again."

Da napomenem da imam Windows 7.

[ vinted @ 25.11.2016. 12:09 ] @
Citat:
pavle78: Postovani, imam problem sa Skype-om, tj. sa instalacijom istog... kada skinem Skype i pokusam da ga instaliram pojavi mi se na ekranu sledeca informacija:

"Can not find or load Microsoft installer. Please update your computer and try running Skype again."

Da napomenem da imam Windows 7.


probaj da skineš ovaj instaler i javi da li je prošla instalacija
[ MvZ @ 25.11.2016. 14:04 ] @
Verovatno imas stariju verziju IExplorera (nevezano da li ga korisitis ili ne, ali skajp koristi komponente istog), potrebno je njega da apdejtujes da bi mogao da instaliras skajp.

[Ovu poruku je menjao MvZ dana 25.11.2016. u 15:18 GMT+1]
[ komosarz @ 25.11.2016. 17:56 ] @
Isti problem,nemogu da instalirm skype na win 7 sp1! Verziju 6 instaliram ali ne mogu da se povezem.Komp je star ima 1,5 g rama.
[ komosarz @ 25.11.2016. 18:15 ] @
Da napomenem da ne mogu da apdejtujem" Update for Internet Explorer 8 for Windows XP (KB976749) ",kao ni IE 10,i IE11.
Ne prolazi ni gore navedeni instalater...
[ vinted @ 25.11.2016. 21:09 ] @
Citat:
komosarz: Isti problem,nemogu da instalirm skype na win 7 sp1! Verziju 6 instaliram ali ne mogu da se povezem.Komp je star ima 1,5 g rama.

a da li si razmišljao da staviš neki Linux na ovu konfiguraciju, pa da instaliraš Skype?
[ perkom @ 25.11.2016. 21:27 ] @
A zašto ne propustiš os kroz Tweaking.com - Windows Repair?
Takođe, iskeniraj ga nekim malware programom.
[ komosarz @ 25.11.2016. 21:50 ] @
Nova je instalacija...
[ lazarevicc @ 25.11.2016. 21:53 ] @
Pokusaj sa ovim update-om:

https://support.microsoft.com/en-us/kb/2533623
[ komosarz @ 25.11.2016. 23:29 ] @
Instaliro sam ovaj KB i opet nemogu da instaliram skype.Ne mogu ni google chrome da instaliram...
[ pavle78 @ 26.11.2016. 10:03 ] @
Citat:
vinted: probaj da skineš ovaj instaler i javi da li je prošla instalacija
Citat:
vinted: probaj da skineš ovaj instaler i javi da li je prošla instalacija


RADI :)
HVALA!!
[ komosarz @ 26.11.2016. 11:14 ] @
Jbg nece.Skinuo sam total 360 int sec ima patch in u sebi pa cu probati da apdejtujem komp.
[ perkom @ 26.11.2016. 11:53 ] @
Citat:
komosarz:Nova je instalacija...

Džaba što je nova čim ništa od navedenog ne možeš da instaliraš.
Zato sam ti napisao da OS prekontrolišeš sa Tweaking.com - Windows Repair. Neku grešku ima?
Takođe, ja bi računar skenirao sa malwarebytes i adwcleaner.
Nije na odmet?
[ ademare @ 26.11.2016. 13:04 ] @
Za sve one koji imaju probleme sa instalacijom i Koriscenjem Skajpa , postoji naj jednostavnije resenje : Probajte neku Alternativu !

Skajp odavno tj. od kada ga je kupio MS nije ono sto je bio , i mnogi su ljudi uspesno presli na druge programe , ne zeleci da budu vezani za IE i ostale promasaje !

Cak je Firefox u sebi imao Hello program koji je mogao da odredi i glasovnu i video komunikaciju do verzije 44 . Sada je izbacen ali je podrska u browseru ostala za standard za komunikaciju , isto naravno ima i Chrome , ko sta vise voli .

Alternative koje treba pogledati , pa videti kome sta odgovara :

Talky: Provides both video and screen sharing using WebRTC.
Cisco Spark: Create rooms for video calling, group messaging and sharing.
Appear.in: Group video calling for up to eight people.
Jitsi Meet: Group video calling and screen sharing using WebRTC.

Sve su to poznati programi . linkovi se lako nalaze preko Googla.
[ gilopile @ 26.11.2016. 13:39 ] @
http://www.megafileupload.com/....x_Multilingual_online.paf.rar

probaj ovaj portabl.
Pokreni ga i on ce download potrebne fajlove i pici...
[ komosarz @ 26.11.2016. 19:15 ] @
Citat:
gilopilehttp://www.megafileupload.com/....x_Multilingual_online.paf.rar

probaj ovaj portabl.
Pokreni ga i on ce download potrebne fajlove i pici...

Nemoze ni ovo.
Citat:
perkom: Džaba što je nova čim ništa od navedenog ne možeš da instaliraš.
Zato sam ti napisao da OS prekontrolišeš sa Tweaking.com - Windows Repair. Neku grešku ima?
Takođe, ja bi računar skenirao sa malwarebytes i adwcleaner.
Nije na odmet?

Probacu ovo poslije,bio na krstenju,pa se umorno.
[ komosarz @ 26.11.2016. 22:43 ] @
Nista ne moze.Jedino mogu da instaliram stariju verziju recimo 6.0 ,ali ne mogu da se povezem...
[ perkom @ 26.11.2016. 22:48 ] @
Ajde ti napiši koji procesor imaš u tom kompjuteru?
U prvom postu si napisao da je dosta star kompjuter?
Možda je tu caka?
Naime od verzije 6.14 programa više nije moguće koristiti starije verzije programa. Nije moguće prijavljivanje u Skype ukoliko imate stariju verziju. To i ne bi bio problem da se nije menjala hardverska zahtevnost programa u novoj verziji, koji zahteva da Vaš procesor podržava SSE2 set instrukcija da bi Skype komunicirao sa kamerom. Ove instrukcije su deo procesora i ne mogu se dodati.
[ Zlatni_bg @ 27.11.2016. 01:22 ] @
Eh, da je u tome problem mislim da ni Win7 ne bi mogao da instalira :)

Ukratko, da ne pametujem, reinstaliraj win, po mogucnosti opet prebaci na USB/CD, ili skini neku drugu verziju, bice da fale neki fajlovi.
[ Living Light @ 27.11.2016. 06:22 ] @
Vinted,
"a da li si razmišljao da staviš neki Linux na ovu konfiguraciju, pa da instaliraš Skype?"

Ubio sam se da Zaglavim skajp na Ubuntu 12.4

Sad mi kazes da Ti to umes ???

Pre nego sto hocu sebi kovceg od Jeftine iveruce da zakujem ?????!!!
___________________________________________________________________-

ai Ti @perkom,

umesto da mi snizis pritisak sa 200/120 na →→→ barem 140/ 95,,

i Ti me podjebavas, sa svojim NE-Delovanjem, sa NE-Ucestvovanjem,

Ja ovde pred EKG i EEG, a Vas bole Q !
__________________________________________________

Ovako:

Kupio Lapatopa sa oridjinale instalacijom Ubuntu 12.4

Sve lepo šljaka, ------osim Mene (tako mi izgleda)

Oni Banditi sa Linuxa imaju neku svoju "Plej-Blej-Prodavnicu"
odakle bi svi majmuni (kao ja) trebali da downLoaduju ono sto im treba,

E pa meni treba Skajp,

Kad ono Q !!!

kaze:

Za Vas sistem 12.4 nemamo Skajp Verzuju,

...mislim se ...hoces da ti tamo dodjem ili da ti posaljem 400V preko mreze DIREKT ???

Oznojio sam se....
______________________________________________________

Ovo DELL ghhovno u metalnom kucistu od 8G rama sa Bilion jezgra, RADI ko IZ 3,14 !
sa osvetljenom tastaturom, LETI po NET-u,

al ne moze i skajp ........da mu jehhhebs 100 majke .....pa strasno......

_________________________________________________________________

Izvinjavam se na izlivu Adrenalina....
(Modovi, ----ne mora oma DELETE+Enter, ako moze, NE mora bas)

Da li za to ghhovno koje sam kupio sa instaliranim 12.4 ima LEKA a da ima i Skajp ?

Zahvaljujm se na strpljenju, za vreme citanja, ovog Posta...

Svako Dobro,....Pozdrav Ekipi...

[ perkom @ 27.11.2016. 08:34 ] @
Citat:
Living Light

ai Ti @perkom,

umesto da mi snizis pritisak sa 200/120 na →→→ barem 140/ 95,,

i Ti me podjebavas, sa svojim NE-Delovanjem, sa NE-Ucestvovanjem,

Ja ovde pred EKG i EEG, a Vas bole Q !
__________________________________________________

Ovako:

Kupio Lapatopa sa oridjinale instalacijom Ubuntu 12.4

Sve lepo šljaka, ------osim Mene (tako mi izgleda)

Oni Banditi sa Linuxa imaju neku svoju "Plej-Blej-Prodavnicu"
odakle bi svi majmuni (kao ja) trebali da downLoaduju ono sto im treba,

E pa meni treba Skajp,

Kad ono Q !!!

kaze:

Za Vas sistem 12.4 nemamo Skajp Verzuju,

...mislim se ...hoces da ti tamo dodjem ili da ti posaljem 400V preko mreze DIREKT ???

Oznojio sam se....
______________________________________________________

Ovo DELL ghhovno u metalnom kucistu od 8G rama sa Bilion jezgra, RADI ko IZ 3,14 !
sa osvetljenom tastaturom, LETI po NET-u,

al ne moze i skajp ........da mu jehhhebs 100 majke .....pa strasno......

_________________________________________________________________

Izvinjavam se na izlivu Adrenalina....
(Modovi, ----ne mora oma DELETE+Enter, ako moze, NE mora bas)

Da li za to ghhovno koje sam kupio sa instaliranim 12.4 ima LEKA a da ima i Skajp ?

Zahvaljujm se na strpljenju, za vreme citanja, ovog Posta...

Svako Dobro,....Pozdrav Ekipi...

Ako ti je tako jaka "mašina", instaliraj windows i radiće ti idiotski skajp.
Ja ga koristim od njegove pojave a to je, rekao bi, preko deset godina.
Sve dok ga nije kupio microsoft, radio je glatko. Sada, i ako i ja imam solidnu mašini (asus sa i5 procesorom, 8gb rama, i daleko bržim internetom, stalno kenjka.
Pre deset godina, na daleko manjoj brzini i slabijoj mašini nije pravio takve probleme. Do duše, tada nije bilo zilion korisnika i microsoft-ovih proseravanja.
Što više "unapređuju" programe, sve je veće njesra.
Skype je nužno zlo ali srećom sve manje.
Sve je više programa koji guraju skype na stranu. Problem je što većinu sagovornika mrzi da menjaju navike. Lakše im je da trpe skype nego da pređu na neki novi program za video komunikaciju od koga ne skače pritisak.

[ bachi @ 27.11.2016. 09:21 ] @
Ja pre 2 meseca obrisao Skype nalog, jer mi se smučilo više da na Androidu ne zvoni, da držim svoj i detetov telefon sa uključenim ekranom i zovem je preko Skype-a i njoj ne zvoni i bratno, a desktop verzija je postala toliko bloatware i svaki čas se updatuje, da mi je pukao film.

Naravno, ne postoji mogućnost da ga sam obrišeš, već moraš proći kroz live chat sa Skype podrškom i onda ti oni obrišu, ali je to kvazi brisanje, jer više niko nikad ne može da koristi taj username, a ljudima sam i dalje u kontakt listi.

Tako da ono - Viber. :D Audio su dosta popravili u poslednje vreme i lepo radi na normalnom linku, video su popravili, ali je to naravno i dalje lošije od Skypea, ali retko koristim video chat, tamo da mi Skype nije zafalio.
[ Living Light @ 27.11.2016. 09:24 ] @
Pa TO mi kazi @perkom, da brisem ja ovaj UBUNTU 12.4 sa svoje masinerije,
i roknem WIN7 na procesor i7 i da nakrivim šešir,

Voleo bi da imam bar na jednom lapatopa OS Linux,
ali kad je to neka zastarela verzija 12.4 , sa mnogo "Nepodrške",
onda je to muka živa...

...barem za mene, ..koji nisam bas neko ko dobro barata time,

Lakše promenim SMD integralac sa 20-30 pinova, nego radim instalaciju WIN7,

ebg, kad ne znam, ...a ovo sa lemilicom , mogu i levom rukom.

nadam se da me razumes...
[ perkom @ 27.11.2016. 09:40 ] @
Citat:
Living Light: Pa TO mi kazi @perkom, da brisem ja ovaj UBUNTU 12.4 sa svoje masinerije,
i roknem WIN7 na procesor i7 i da nakrivim šešir,

Voleo bi da imam bar na jednom lapatopa OS Linux,
ali kad je to neka zastarela verzija 12.4 , sa mnogo "Nepodrške",
onda je to muka živa...

...barem za mene, ..koji nisam bas neko ko dobro barata time,

Lakše promenim SMD integralac sa 20-30 pinova, nego radim instalaciju WIN7,

ebg, kad ne znam, ...a ovo sa lemilicom , mogu i levom rukom.

nadam se da me razumes...

Instalacija je više nego prosta.
Skini negde sa torenta win 7 ultimate a onda na adekvatnu flešku (kapacitet) uz pomoć rufusa napravi da ti fleška bude butabilna.
Posle ti samo ostaje da pokreneš instalaciju i pratiš šta traži U principu, ništa posebno, samo isprati do opcije gde treba da napraviš particije, podeliš ih prema potrebama i formatiraš.
Za detalje, piši mi na pp.
[ tuxserbia @ 27.11.2016. 10:05 ] @
A još bolje, da te glava ne boli preko normalnog (tvog) praga od 200 db, sa svim što radiš, sad treba da diplomiraš i instalaciju OS, prošetaj se do nekog sa lapatopom i milka čokoladom, pa će padne uslužna instalacija.


Ako baš hoćeš i linux, onda otvori temu na

Linux aplikacije

pa da rešimo nešto ;-)
[ komosarz @ 27.11.2016. 11:07 ] @
AMD Duron 1,79
socket 462
ploca km266-8235
1.5g rama
nvidia riva tnt2 model 64
to je komp...
A ko ne uspije skype ,da li na ovu konfig moze noviji viber sa videom?
[ vinted @ 27.11.2016. 12:50 ] @
Citat:
Living Light:
Vinted,
"a da li si razmišljao da staviš neki Linux na ovu konfiguraciju, pa da instaliraš Skype?"

Ubio sam se da Zaglavim skajp na Ubuntu 12.4

Sad mi kazes da Ti to umes ???

Pre nego sto hocu sebi kovceg od Jeftine iveruce da zakujem ?????!!


imam za tebe još,bolje rešenje. instaliraj VB (Virtual Box), a u njemu Android, pa onda u Androidu instaliraš Skype i sve to pod tim tvojim Ubuntu 12.4, samo pre toga dva tri bensedinčića i sve će biti ok. 😉
[ ademare @ 27.11.2016. 13:31 ] @
@ komosarz

Pise covek par postova pre tvog da mu na i5 , koci Skype !!

Pa kako ti zamisljas na kompjuteru iz 2001 . godine koji realno ne vredi vise od 10 Eura ceo , da ti radi ???

Kompjuteri to godiste nisu bili dobri ni za programe to godiste u startu su bili low end , danas sa njima , mozes da pokreces programe iz tog perioda , daleko je 2016.

Naravno znam da se nema para , al cim bi da se skajpujes , otarasi se toga ulozi 20 Eura pa kupi duplo bolji , na kome Skajp verovanto nece raditi , jer koci i na masinama koje kostaju 4 cifre !!
[ bachi @ 27.11.2016. 14:05 ] @
1. Matična ploča sa integrisanim dual core Intel Celeron J-1800 procesorom na 2.4GHz i grafičkom kartom koja pušta 1080p h.264 codec - ASRock D1800M VGA CPU, DDR3/SATA2/GLAN/5.1/USB 3.0 - 6.600 dinara.
2. DDR3 memorija 4GB - 3.099 dinara
3. ATA <> SATA konvertor za povezivanje IDE hard diska na SATA matičnu ploču (ukoliko je SATA hard, ovaj adapter nije potreban) - 400 dinara.

Ukupno - 10.099 dinara, ili ~82€.

A mobilni telefoni se menjaju min na svake dve godine.

Zaključak izvucite sami.
[ calexx @ 27.11.2016. 14:21 ] @
Pa da ali mobilni svi vide a komp je nužno zlo u koje ne mora da se ulaže, ako je radio pre 15 godina, što ne bi i sada? A da neko instalira skajp na mobilni iz 2001. godine?
[ gilopile @ 27.11.2016. 14:22 ] @
Da, ljudi, ne vredi, nije vredno cimanja. Menjajte HW, ne gubite vreme i zivce.
Bachi je naveo jedan primer, a imate polovne racunare, kompletne za 80eur da se ukakite.
Svaki c2d i neka osrednja ddr2/ddr3 Pci-e karta + 2-3GB RAM-a ce vam zavrsiti posao odlicno. A to mozete kupiti za 50eur, koliko kosta najveci krs telefon danasnjice
[ komosarz @ 27.11.2016. 14:24 ] @
Komplikovano je za objasniti...Tacno je da je komp iz 2003g.stoji mi min 5g,ali ovo sam htio napraviti samo za skype za jednog prijatelja,kojem su djeca vani, a on je bas bez para ...Ja imam nesto noviji komp koji mi besprijekorno radi na xp-u. Ako nista ne napravim probacu sa viberom...
[ gilopile @ 27.11.2016. 14:29 ] @
Moze da se skarabudzi Skype, ali na video poziv zaboravi, samo poruke i eventualno Audio konverzacija bi bila moguca.

Reinstaliraj ti OS, ubaci Non Touch XP SP3 i skini onaj portabl koji sam zakacio i ubaci dxva2.dl u sys32 folder i mora da radi.
Navedi koje su komponente u pitanju, CPU, MB i GPU
[ ademare @ 27.11.2016. 15:21 ] @
Ima na prosloj strani konfiguracija :

AMD Duron 1,79
socket 462
ploca km266-8235
1.5g rama
nvidia riva tnt2 model 64
to je komp...

Nesto mi ne dozvoljava citiranje posta , pa prepis. Dobro to sokocalo uopste pali, to je Arhitektura K7 , Duron - preteca Semprona . Evo karakteristika , jeste iz 2003 . godine i sto je neko pisao ima samo SSE instrukcije , tako da nece hteti novi Skajp da radi nikako .

Applebred (Model 8, 130 nm)

L1-Cache: 64 + 64 KB (Data + Instructions)
L2-Cache: 64 KB, fullspeed
MMX, Extended MMX, 3DNow!, Extended 3DNow!, SSE
Socket A (EV6)
Front side bus: 133 MHz (266 MT/s)
VCore: 1.50 V
First release: August 21, 2003
Clockrate: 1400, 1600, 1800 MHz
[ gilopile @ 27.11.2016. 15:50 ] @
Uh, kada dodjem po pozivu i zatekne me takav komp, a traze cak i win7 da instaliram, muka mi odmah.

Treblo bi da moze Skype Audio i poruka da radi. Poodavno sam instalirao na slicnim Socket A racunarima i to radi.

Imam slican komp ovde kod mene od jednog lika, pa cu bas da probam i javljam. Danima mi stoji i mrzi me da ista radim kod njega :D Treba par kond da izmenjam...
[ ademare @ 27.11.2016. 16:05 ] @
Citat:
perkom:

Naime od verzije 6.14 programa više nije moguće koristiti starije verzije programa. Nije moguće prijavljivanje u Skype ukoliko imate stariju verziju. To i ne bi bio problem da se nije menjala hardverska zahtevnost programa u novoj verziji, koji zahteva da Vaš procesor podržava SSE2 set instrukcija da bi Skype komunicirao sa kamerom. Ove instrukcije su deo procesora i ne mogu se dodati.



Evo nasao sam , valjda je to Perkom vise proucavao . On pise da nova verzija nece bez SSE2 naradbi .
[ ademare @ 27.11.2016. 16:11 ] @
@ gilopile

E taj je dobar , sa GA plocom, ako nista drugo , mozes online da nadjes uputsvo

Ja sam u to vremem imao neki ubogi XP 1700 + i to onaj staro jezgro sto je islo preko 60 wati potrosnje, pa kuler radio i cuo se kao cirkular Al tad , tad sam bio mlad , pa se desavalo da takvog ostavim po 24 sata da radi , i mirno spavam pored njega , sad ne bih mogao to nikako .

Bili su dobri , posebno je legenda bio Barton serija , ali vreme sve nosi .
[ komosarz @ 27.11.2016. 16:43 ] @
Znaci da jednostavno ne moze.jbg
[ perkom @ 27.11.2016. 17:05 ] @
Citat:
komosarz: Znaci da jednostavno ne moze.jbg

Od babe nema devojke!
Svi smo prevideli da si na kraju tvog javljanja napisao da je komp jako star.
Kada sam ponovo pročitao tvoj prvi post, shvatio sam da je problem procesor, odnosno njegova nekompatibilnost sa novim verzijama skajpa.
Prosto, sve ima svoj vek.
[ vinted @ 27.11.2016. 17:54 ] @
Citat:
komosarz:
Komplikovano je za objasniti...Tacno je da je komp iz 2003g.stoji mi min 5g,ali ovo sam htio napraviti samo za skype za jednog prijatelja,kojem su djeca vani

Probaj ti na taj računar da staviš neki Android 4.x . Trebalo bi da može, opet u zavisnosti od procesora. Tu onda možeš i Skype i Viber i WA...
[ komosarz @ 27.11.2016. 18:02 ] @
Razmisljao sam o nekom drugom operativnom sistemu, recimo o androidu,ali ima li gdje tutorijal na srpskom?Da probam,svejedno sam bez zaposlenja...
[ perkom @ 27.11.2016. 18:02 ] @
Citat:
vinted: Probaj ti na taj računar da staviš neki Android 4.x . Trebalo bi da može, opet u zavisnosti od procesora. Tu onda možeš i Skype i Viber i WA...

Sve je to gubljenje vremena!
Ako su tom čoveku deca u inostranstvu, nemoguće je da nisu u stanju da mu priušte jedan jeftiniji android telefon i imaće gomilu opcija. Ako zataji skype, tu je viber ili neku drugi mesindžer. Android ih ima u izobilju.
Navedeni komp je za gerijatriju a ne za komunikaciju!
[ perkom @ 27.11.2016. 18:11 ] @
Citat:
komosarz:
Razmisljao sam o nekom drugom operativnom sistemu, recimo o androidu,ali ima li gdje tutorijal na srpskom?Da probam,svejedno sam bez zaposlenja...

Pre nego kreneš u tako nešto, prvo isprobaj u virtuelnoj mašini neki od programa.
Ja sam probao pre više od godinu dana iz radoznalosti Remix OS i Andyroid.
Problem je što se te instalacije ponašaju kao live, znači, po restartovanju računara sve jovo na novo.
ne znam, možda su sada nešto izmenili?
Ovo što sam napisao su moja saznanja od pre više od godinu dana.
[ komosarz @ 27.11.2016. 18:23 ] @
Bas sam sad nesto citao i mislim da taj komsija i kad bi mu instalirao android na virtualni disk,on to ne bi znao koristi,a ni ukljuciti...jbg izgleda da mlatim praznu slamu.A djeca su mu mala...Ajde ovako ina li sanse ,posto prodje instalacija skype 6.0 kakve su sanse da se poveze sa njim.
[ perkom @ 27.11.2016. 18:27 ] @
Citat:
komosarz: Bas sam sad nesto citao i mislim da taj komsija i kad bi mu instalirao android na virtualni disk,on to ne bi znao koristi,a ni ukljuciti...jbg izgleda da mlatim praznu slamu.A djeca su mu mala...Ajde ovako ina li sanse ,posto prodje instalacija skype 6.0 kakve su sanse da se poveze sa njim.

A zašto ne probaš viber ili WhatsApp za windows, možda će raditi?
Od skajpa leba nema na toj konfiguraciji, već smo to svi konstatovali?
[ komosarz @ 27.11.2016. 19:09 ] @
Probacu wiber.Eh sad da li je bolje da ostavim win 7 ili da instaliram xp?I jedno skakljivo pitanje,gdje da nadjem product key za win 7 ultimate.Ako treba a ostavim broj vibera pa da mi neko posalje.
[ perkom @ 27.11.2016. 19:12 ] @
A šta će ti na tom kršu win7 ultimate?
[ komosarz @ 27.11.2016. 19:23 ] @
Na svom racunaru sam instalirao win 7 ultimate,nije za ovaj.
[ perkom @ 27.11.2016. 19:26 ] @
Ok, mislio sam da je reč o onom kršu?
[ komosarz @ 27.11.2016. 19:29 ] @
Probao sam sa Prod Key programom i ne ide.Pa ako imas daj.
[ perkom @ 27.11.2016. 19:32 ] @
Na ovom forumu zabranjeno je traženje i davanje krekova za bilo koji program.
[ Nika Matejic @ 27.11.2016. 19:45 ] @
Skype (za Windows) v4.2.0.187 iz 2010. godine. Samo EXE, nije installer. Patchovan, tj. prepravljena samo jedna ili dve linije koda sa Hex editorom, sredinom 2014. godine - kada je Microsoft obustavio logovanje na servere starijim verzijama.

http://dwdvideo.com/files/2014..._download/skype42i_patched.exe

Koristim ga od te sredine 2014. Dokle će, ne znam, ali za sada sve radi u potpunosti. Nema nikakvih reklama. Potrebno je u Tools->Options->Advanced settings odštiklirati automatski update.

Uzgred ... "portable" se startuje sa sledećim parametrima - Skype.exe /datapath:"neko_ime_data_foldera_po_zelji" /removable

Dakle, startuj ovaj EXE i to je to. Radiće i na XP-u, i na Win7, i na tom starom računaru, i na novom ...
[ komosarz @ 27.11.2016. 20:04 ] @
Izvijenje svima.
[ komosarz @ 27.11.2016. 20:06 ] @
Niko probacu,hvala.
[ Nika Matejic @ 27.11.2016. 20:20 ] @
^

Trenutno download nešto kilavo radi.
Upload-ovala sam ga ja ovde - https://cloud.mail.ru/public/Amf1/oCrKZa8V6
7z arhiva, password je - komosarz
[ komosarz @ 27.11.2016. 23:24 ] @
NIKA ,Prenio sam program na radnu povrsinu,kliknem na ikonu,potom mi izadje okvir sa "run" na njega kliknem i otvori mi se klasicni okvir skype.(da li se svaki put ovaj skype mora ovako instalirati?)Dalje upisem skype ime ,zatim lozinku svog naloga koji je star vise od 10g i gle vraga """""RADI""""".Na nalog koji je skoro napravljen za komsiju ne radi pa cu probati napraviti novi ili mu dati svoj.Jos cu da probam pa javljam.pozz
[ gilopile @ 28.11.2016. 03:00 ] @
Kakav crni Android...

Zeljo, vidim kakva je situacija i razumem kad neko nema novaca za nesto bolje...

Kao sto rekoh, moze da se skarabudzi itekako, sve je moguce, pa i taj ebeni skype na tom kompu.

Sacekaj dan, dva i javljam, posto cu raditi slican komp, pa cemo laganini inst. kako i sta i resicemo taj Skype. Samo se strpi.
[ komosarz @ 28.11.2016. 03:14 ] @
Ok
[ Goran Mijailovic @ 28.11.2016. 09:25 ] @
Citat:
Nika Matejic:
^

Trenutno download nešto kilavo radi.
Upload-ovala sam ga ja ovde - https://cloud.mail.ru/public/Amf1/oCrKZa8V6
7z arhiva, password je - komosarz



Nekoliko AV smatra ovaj fajl sumnjivim, valjda zbog tog patchovanja, gde ne znamo šta je urađeno.
Citat:

Advanced heuristic and reputation engines
ClamAV
Possibly Unwanted Application.
While not necessarily malicious, the scanned file presents certain characteristics which depending on the user policies and environment may or may not represent a threat. For full details see: https://www.clamav.net/documen...ally-unwanted-applications-pua .

TrendMicro-HouseCall
TrendMicro's heuristic engine has flagged this file as: Suspicious_GEN.F47V0911.

Symantec reputation Suspicious.Insight
Behaviour characterization

Zemana
keylogger



Citat:
Baidu Win32.Trojan.WisdomEyes.16070401.9500.9862 20161118
Zillya Trojan.BitCoinMiner.Win32.144 20161117


https://www.virustotal.com/en/...6fbe51f23/analysis/1479490556/
[ Nika Matejic @ 28.11.2016. 11:16 ] @
^

Smatraju 2 AV-a od 56 na virustotal-u.

Ovaj EXE, koji sam stavila na cloud.mail.ru, sam ja lično prepravila - prepisala liniju-dve sa Hex editorom, po uputstvu nekog Rusa koji je to objavio na nekom forumu ili blogu te 2014. kada je MS ukinuo logovanje starih verzija Skype-a na svoje servere ...
... a sad vidim i da je SHA256 Checksum isti kao i EXE-u koji je skenirao virustotal.

Tako da nemaš razloga za brigu :)

Citat:
komosarz: NIKA ,Prenio sam program na radnu povrsinu,kliknem na ikonu,potom mi izadje okvir sa "run" na njega kliknem i otvori mi se klasicni okvir skype.(da li se svaki put ovaj skype mora ovako instalirati?)


To nije instalacija. To je EXE, program koji ti radi.
Ti i kada instaliraš Skype iz setup-a, instalira ti se samo taj EXE ... i u suštini ništa više, osim nekih bespotrebnih sličica i još tamo nešto bezveze.

Citat:
komosarz: Dalje upisem skype ime ,zatim lozinku svog naloga koji je star vise od 10g i gle vraga """""RADI""""".Na nalog koji je skoro napravljen za komsiju ne radi pa cu probati napraviti novi ili mu dati svoj.


Da, radi. A ako ne radi sa komšijinim nalogom, onda to mora biti nešto do naloga ... ili nisi dobro upisao password, ili nešto slično.

Komšiji možeš napraviti i "portable" Skype na sledeći način ...

- napravi jedan folder (daj mu ime "Skype", a možeš i bilo koje drugo) i u njega ubaci taj Skype.exe koji si download-ovao,

- u istom folderu napravi i jedan text fajl (isto proizvoljnog imena), i u njega iskopiraj sledeće:
Citat:
@echo off
start /B Skype.exe /datapath:"Data" /removable

- sačuvaj to, a onda tom text fajlu promeni extenziju iz TXT u BAT

- od sada Skype startuješ klikom na taj BAT fajl. Dakle, klikni na taj BAT ... a onda u Skype-u upiši username i password, pa nakon logovanja namesti sva podešavanja, izgled itd. (negde imam i "srpski.lang" fajl, ako hoćeš interfejs na srpskom jeziku, pa mogu da ga uploud-ujem negde) i obavezno isključi automatski update na noviju verziju.

- kada sve to namestiš i na kraju isključiš Skype, u folderu "Skype" (koji si kreirao u prvom koraku) ćeš videti još jedan podfolder "Data" - u kome su sačuvana sva podešavanja

- sada samo čitav taj folder "Skype" odnesi kod komšije i prekopiraj na njegov kompjuter ... i ne zaboravite da se program sada startuje klikom na BAT fajl.

Citat:
komosarz: Jos cu da probam pa javljam.pozz


Postoji još nekoliko starih patch-ovanih verzija Skype-a, a jedna od njih je v3.8.0.188. Ona je još 2-3 godine starija (mislim negde 2008. godina) od ove v4.2 koju sada imaš, a samim tim još manje zahtevnija za RAM-om i ostalim resursima.
Imam i nju, mogu da je upload-ujem. I ona lepo radi, osim što joj video radi samo ako i sagovornik na drugoj strani ima tu istu verziju (v3.8.0.188) Skype-a. Ako druga strana ima neku novu verziju, onda video ne radi (chat, audio itd. radi).
Dakle ... i ta, još starija i manje zahtevnija, verzija bi mogla da posluži, ali i da je komšijina deca koriste, i ako bi komšija koristio Skype video samo sa decom. Deca, ako se malo bolje snalaze sa kompjuterima, bi po potrebi mogla da koriste i tu staru i novu verziju paralelno.
[ Goran Mijailovic @ 28.11.2016. 11:29 ] @
Izgleda da su patchovali mnogi )


File names
sky42i.exe_
skype.exe
Skype.exe
skype.exe
Kopiя Skype.exe
SkypePortableMini.exe
filename
Skype 4.2.0.187 [Portable].exe
Skype.mod.exe
sky42i.exe
sky42i.exe
Skype 4.2i.exe
Skype 4.2 Portable.exe
skype 4.2.exe
Skype 4.2.exe
Skype 4.2.0.187 Patched.exe
file-7359058_exe
SKYPE.EXE
skype 4.2i.exe
Skype.exe
sky42i.exe$
Skype_4.2.exe
Skype.exe
skype.exe
skype42i_patched.exe

PS Nika ovaj tvoj fajl je u suprotnosti sa ES Pravilnikom bar na dva načina.

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 28.11.2016. u 12:41 GMT+1]
[ komosarz @ 28.11.2016. 11:58 ] @
NIKA , ja sam obocni korisnik tako da ne razumijem te txt i bat, napravio sam sljedece u fasciklu pod imenom Skype sam stavio onaj skipe sto si ga poslala,zatim ga startujem i pokrenem RUN svaki put upisem ime i lozinku ,a u tu fasciklu mi puni neke text datoteke.Ako ti nije problem da malo to jednostavnije objasnis.Korak po korak.U medjuvremenu cu morati da ovaj krs vratim na xp jer mi punp jede memorije oko 1,2 g ,a cpu na 100%.
p.s.prijedesetak godina sam naucio da reinstaliram sistem i sve sto to prati,ali za ovo treba biti skolovan,tako da vama svima skidam kapu,a unaprijed se izvinjavam sa svojim znanjem.
[ Nika Matejic @ 28.11.2016. 12:29 ] @
Citat:


Da, password za 7z arhivu sam trebala čoveku da pošaljem u PP.

A što se tiče istorijata ...

Prvo je Rus objavio samo uputstvo šta treba prepisati u EXE-u da bi se zeznuli serveri (i to neverovatno brzo nakon promena na serverima, možda posle par dana). Na nekom blogu je objavio, pa je to posle pobrisano.
A onda su ljudi kasnije počeli da kače po internetu prepravljene EXE-e. Sad, dal' je neko tu pridodao i nekog virusa, pojma nemam.

Uglavnom, ovo su verzije sa kojima trik može da radi (jer ne može u svim starim verzijama) i koje su u opticaju uokolo, sa SHA256 hash-om:

skype38i_patched.exe ( b1fcb1d569dd8be96d7d1ef0777cc97788cbf902721757d53040e2c9ccc562cb )
skype42i_patched.exe ( cbb1a9c4ab0c9374ef2db8401a0e14c105c51a576708acecdf4c21b6fbe51f23 )
skype55_patched.exe ( 20f515251f6ffcefa665721ced1cc1a55d4b02e072ecb58fc70b29996f89151d )
skype59_patched.exe ( 23586d8ce6158003b8cfd57b5406348946c9be5b46168e301fc201c06f4bec14 )


Citat:
komosarz: Ako ti nije problem da malo to jednostavnije objasnis.Korak po korak.


Uf, baš sam se trudila da ti objasnim što prostijim rečnikom. Ali nije ni bitno, ne mora da bude "portable", radiće i normalno.
... Ili neko drugi odavde sa foruma da pokuša?

[Ovu poruku je menjao Nika Matejic dana 28.11.2016. u 13:49 GMT+1]
[ komosarz @ 28.11.2016. 13:28 ] @
Evo ovako sam uradio.Odem mišem prema gornjem lijevom čošku i kliknem [File]. Pa kad se otvori prozorčić nađem [Save As]i kliknem. Kad se otvori veći prozorčić nađem [Filname]. E tu napisem ime text dat.bat i stisnuti enter.To je to.
Pitanje za vas iskusnije,hoce li ova gore navedena konfiguracija raditi bolje sa XP sp3?pozz
[ elite-yu @ 13.12.2016. 22:34 ] @

Pozdrav drustvo!

Citam ove probleme sa skype. Na windowsu 7 sam svasta radio da instaliram najnoviju verziju ali uvek veli da ne moze da nadje microsoftov installer. To su ovi iz Microsofta napravili. Svaki windows koji je radjen, iz kojeg je nesto obrisano nece se instalirati skype. Ako instaliram stariju verziju radi ali kad treba da update novu nece, isto ne moze naci installer. To sam isprobao mnogo puta. Imam instaliran windows 7 32 koji je tezak 700 MB. Sve radi kako treba osim skype. Iskljucio sam u skype automatsko abdejtovanje nove verzije i tako koristim verziju 7.22.0.109 koja radi dobro. Skinuo sam full verziju windowsa 7 gde nije nista dirano, instalirao i sve radi sto se tice skype. Bez problema sam ga instalirao i update nove verzije radi. Mislim da su oni PDR-i iz microsofta to napravili u skype s obzirom da su ga kupili. A mislim da ce nasi hakeri brzo i to resiti. Nemogu oni nesto napraviti a da mi nemozemo to pokvariti.

[ jolemisa @ 21.12.2016. 01:50 ] @
Pa ako ti radi dobro starija verzija Skype-a,instaliraj ga i u podesavanjima iskljuci apdejt.Veruj mi nikakve ralike nema samo su jos gore nove nego te starije verzije.Bitno ti je da radi.Ili ako instaliras nov,nemoj upisivati Microsoftov nalog nego svoj licni i ne bi trebalo da imas problema.Imam ih na 3 OS-a i nemam problema.
[ komosarz @ 11.03.2017. 21:24 ] @
Drustvo opet ja,odjednom je prestao da radi skype sto mi je Nika poslala.Ima li kakvog rjesenja...Da mikrosoft nije opet ukinuo logovanje ovih starih verzija???Da podsjetim da taj racunar ne koristim ja vec jedan prijatelj.
[ Nika Matejic @ 11.03.2017. 22:11 ] @
Citat:
komosarz: Da mikrosoft nije opet ukinuo logovanje ovih starih verzija???


Da, jeste opet od 1. marta.

v7.16.x.x i starije, više ne mogu da se loguju.

v4.2.0.187 (ista koju si već instalirao kod prijatelja, samo sada prepisana da se predstavlja kao još novija) - samo EXE --> https://cloud.mail.ru/public/8jR9/ZMtVpRCuK

7z arhiva, password "komosarz" (bez navodnika).
[ komosarz @ 11.03.2017. 22:20 ] @
Hvala,probacu sutra...Pozz
[ komosarz @ 12.03.2017. 10:39 ] @
Jos jednom hvala Niki,skype radi odlicno!
[ gilopile @ 12.03.2017. 10:43 ] @
Upravo sam dosao od drugara...Isto pre neki dan nije mogao vise da se konektuje. Verzija je neka portable koja je radila odlicno...

Reko, ajd da probamo da skinemo sa zvanicnog sajta poslednji. Iskreno, nisam ni sanjao da ce da proradi. Sve regularno, instalirali i sve radi. Cini mi se da je sam prepoznao da treba install za XP. Jos sam u soku :D

Inace, komp mator. Sempron 2800+ sock748 i WinXP sp3.

Ako bude zezati, onda ovo Nikijevo i caos.
[ komosarz @ 12.03.2017. 10:55 ] @
Ma necu da se kockam i gubim zivce,kad ovaj Nikin radi i na ovom duronu ,a i na mom pentiumu D925.Pozz
[ gilopile @ 12.03.2017. 13:53 ] @
Ma naravno, ne diraj dok si ubo da radi :)
Jos malo pa cemo u crkvu morati da idemo pre instalacije Skajpa i moliti se :D
[ starka @ 12.03.2017. 14:05 ] @
Hm, ako krenem u crkvu pre instalacije Skypea, biće veća bruka za crkvu
nego za mene i moj Skype, :D
Mene neki ljudi zamolili da im testiram neki Repatch za Skype 3.8 i ne
radi mi.
Sjuri se čim upišem ime i lozinku.
[ gilopile @ 12.03.2017. 14:17 ] @
To vam kazem. Znaci, show program sa ovim Skajpom.
Negde nece da radi bez SS2, negde nece na XP sa novijim CPU...

Danas sam se iznenadio kada sam jednostavno otisao na ofc sajt i najnormalnije skinuo instalaciju i evo radi coveku vec 2 sata bez problema na gorenavedenoj konfiguraciji. Mozda su nesto cackali i dali da se koristi na XP, vrag ce ga znati.

[ komosarz @ 12.03.2017. 19:35 ] @
Ajde sad jedna recimo pod tema,da ne otvaram novu,radi se o viberu za pc,na win 7 mi radi,a na xpsp3 nece!Postoji li neka nabudzena verzija da rjesi ovaj problem?
Mozda Nika zna!?
[ bachi @ 13.03.2017. 07:13 ] @
Ne znam za Niku, neka se javi, a ti mi reci koju ti grešku javlja?
[ komosarz @ 13.03.2017. 14:39 ] @
Prvo ne mogu da instaliram,a poslije uspijem neku od verzija i kad mi trazi broj tel.koji god da upisem (svoj ,cerkin ,zenin)ne moze da uradi konekciju.To je u kratkim crtama!
[ vinted @ 13.03.2017. 15:08 ] @
viber je ukinuo podršku za pc, od skoro
http://news.softpedia.com/news...phone-and-pc-apps-513299.shtml
[ starka @ 13.03.2017. 15:15 ] @
Dakle, kao što rekoh, onaj GW connect radi posao Skypea, samo što ima
reklame.
Ne koristim ga, jer je za moj pojam malo debilan, iako sam slepa, ali u
nedostatku boljeg obavlja stvar.
Sad mi je Skype ok, inače, ne bih razmišljala da li da koristim GW
Connect ili ne.
Evo opet linka.

https://www.sendspace.com/file/evxbkh
[ gilopile @ 15.03.2017. 11:46 ] @
E jbg. Nova verzija skype sa sajta i XP prestaoo da radi :D
Radio jedan dan i caos. Uloguje se covek, sve ok, vidi svoje kontakte, ali je offline :D

Bilo lepo dok je trajalo. Glupavi Skype...

Ici cemo na Nika varijantu, hehe
[ komosarz @ 15.03.2017. 15:57 ] @
Pametno!
[ komosarz @ 21.03.2017. 18:58 ] @
Da javim da Nikin skajp radi li radi...I da opet postavim pitanje za viber ima li neko turbo verziju da radi na xp?
[ komosarz @ 27.04.2018. 08:16 ] @
Pozdrav svima ,izgleda da je ovaj skype od Nike opet prestao da radi,pa opet molim Niku za pomoc.Da podsjetim da taj racunar ne koristim ja vec jedan prijatelj.
[ jolemisa @ 02.07.2018. 23:32 ] @
Probaj sa ove stranice.XP koristi starije verzije Skype-a. http://win.downloadatoz.com/skype/windows-xp/
[ TRUE RMS @ 02.07.2018. 23:34 ] @
jolemisa,
Ee, jesi im HITNO odgovorio, -Svaka Ti dala !
[ jolemisa @ 08.07.2018. 18:49 ] @
Ne vidim da je odgovorio dal ' je resio problem,pa sam mu poslao.Moze mu pomoci kasnije ili on da pomogne drugom.
[ komosarz @ 11.07.2018. 22:45 ] @
Zahvaljujem se na pomoci,ali radi se da taj krs tj njegov procesor ne podržava SSE2 set instrukcija tako da ne moze da radi obicna verzija ,na njemu radi samo Nikina specijalna verzija skype....
Skarabudzio sam drugu plocu sa malo novijim procesorom koji radi i ove novije skype,ali problem je u tome sto nekad radi a nekad ne,dok je Nikina specijalna verzija besprekorno skoro 1.5god.
Zato sam opet i pitao da mi se javi i pomogne mi...