[ stameni @ 27.09.2013. 17:08 ] @
Pokušavam da saznam naziv i autore jedne ruske knjige, koja datira negde u drugoj polovini prošlog veka. Na žalost, nemam ama baš ni jedan jedini način da saznam podatke dovoljne da mogu da dođem do knjige, pa zato postavljam pitanje ovde. (Jedino što znam sa sigurnošću je da je reč o knjizi na ruskom, sovjetskog ili ruskog autora (ili više njih)).

U knjizi se razmatra uticaj niskofrekventnih longitudinalnih mehaničkih talasa na živo tkivo. Navedeno je da su eksperimentišući u ovoj oblasti naučnici "uspeli" da sruše svoju laboratoriju.

E, sad... Ja intenzivno pokušavam da dođem do ove knjige. Budući da mislim da nije mnogo verovatno da će mi na ovom forumu neko odgovoriti naslovom, autorima ili čak linkom za download, dobro bi mi došle i druge knjige na ruskom ili engleskom koje se bave ovom temom.

Zahvaljujem se.
[ Odin D. @ 27.09.2013. 18:01 ] @
Kod Rusa se time najvise bavio Vladimir Nazarov, sa sportistima i austronautima. Da li je neku knjigu napisao - nemam pojma, ali mozda ti moze koristiti kao polazni pojam za pretragu.
[ stameni @ 28.09.2013. 16:51 ] @
Svakako, ime istraživača je dobro polazište, a već sam video da ima mnogo sajtova posvećenih ovoj temi. Analiziraću Internet ovih dana malo detaljnije.

Bez obzira na to, knjiga ovog ili nekog drugog autora još uvek bi bila dobrodošla.