[ alexandarciric @ 28.09.2013. 01:50 ] @
Kada skinem titlove na www.titlovi.com i otvorim ih preko TextEdit-a, ne mogu da dobijem naša slova. Kako da resim problem?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.09.2013. 02:00 ] @
Kada mi zatreba naš titl, onda proletim i izmenjam sva slova (Replace All). Selektuje karakter, često je nevidljiv, izlgeda kao da ga nema u reči, a ustvari ima i onda na replace all ubacim njega gore, a ispod odgovarajuće slovo našeg pisma i tako 5 puta za mala slova (č,ć,š,đ i ž), a i za velika, ako naletim usput da ima neka reč koja je počela nekim našim velikim slovom.
To mi se čini jednostavnijim, nego da palim Win, pa da otvaram taj fajl tamo u nekom editoru, pa da ga opet sačuvam u nekom normalnom enkodingu koji će svuda biti isti.
[ alexandarciric @ 28.09.2013. 02:55 ] @
strasno... pa zar nema neki program koji vidi nasa slova?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.09.2013. 03:33 ] @
Veruj mi da nikad nisam hteo da povlađujem nečemu što nije UTF-8, tako da nisam ni tražio.

Naše titlove skidam izuzetno retko, obično ako gledam sa nekim drugim. Uglavnom su uvek engleski, pa nemam tih problema.
[ alexandarciric @ 28.09.2013. 04:39 ] @
a kako da dignem paralelno win...ima neko uputstvo?
[ MacOS @ 28.09.2013. 05:49 ] @
Preferences pa ukljuci kodni raspored koji hoces (za ucitavanje i snimanje). Ako ni tako ne ide, skini Free TextWrangler i radi sa njim. Opet malko namestis Preference pa si dalje miran
[ madamov @ 28.09.2013. 12:40 ] @
Citat:
alexandarciric:
Kada skinem titlove na www.titlovi.com i otvorim ih preko TextEdit-a, ne mogu da dobijem naša slova. Kako da resim problem?

Ako govorimo o enkodingu koji nije UTF, onda ne možemo da govorimo o našim slovima.
[ MacOS @ 28.09.2013. 22:09 ] @
Citat:
madamov: Ako govorimo o enkodingu koji nije UTF, onda ne možemo da govorimo o našim slovima.


zasto? cp1250? ja sam u startu digao ruke od TextEdita za ove stvari jer naravno koristim BBEdit iako TextWrangler radi to isto a FREE je.
[ alexandarciric @ 29.09.2013. 00:46 ] @
Citat:
MacOS:
Preferences pa ukljuci kodni raspored koji hoces (za ucitavanje i snimanje). Ako ni tako ne ide, skini Free TextWrangler i radi sa njim. Opet malko namestis Preference pa si dalje miran



Pokusao sam brate ali ne ide...Ima li neka caka?
[ MacOS @ 29.09.2013. 00:58 ] @
> Pokusao sam brate ali ne ide...Ima li neka caka?

komplikovana varijanta.... TextWrangler pa namesti samo kodne rasporede koji ti zapravo trebaju. UTF, CP1250.... Ucitaj taj tvoj titl pa u File meniju izaberi Reopen using encoding >

copy sve to pa kreiraj novi doc koji je namesten na UTF-8 no BOM pa paste i snimi
[ alexandarciric @ 29.09.2013. 03:50 ] @
Citat:
alexandarciric:
Citat:
MacOS:
Preferences pa ukljuci kodni raspored koji hoces (za ucitavanje i snimanje). Ako ni tako ne ide, skini Free TextWrangler i radi sa njim. Opet malko namestis Preference pa si dalje miran



Pokusao sam brate ali ne ide...Ima li neka caka?




Tako sam malo pre i radio, mislio sam da ima laksi nacin :D al ocigledno ne... ok je i to sta da radim.

Hvala kraljevi
[ madamov @ 29.09.2013. 08:51 ] @
Citat:
MacOS:
Citat:
madamov: Ako govorimo o enkodingu koji nije UTF, onda ne možemo da govorimo o našim slovima.


zasto? cp1250? ja sam u startu digao ruke od TextEdita za ove stvari jer naravno koristim BBEdit iako TextWrangler radi to isto a FREE je.

A zašto onda ne i YUASCI? Svet bi bio mnogo lepše mesto kada bi svi počeli da koriste UTF, jednom moramo prestati sa komplikacijama, zašto ne odmah?
[ zivanicd @ 01.10.2013. 21:42 ] @
Ja koristim VLC player i nisam nikada imao problem sa titlovima.

Eksperimentisi sa kodnim rasporedom u VLC-u i videces sva slova. Mislim da je kod mene podeseno na Central European-windows1250 koliko se secam.

[ Marcus Naissus @ 02.10.2013. 17:40 ] @
Evo još jednog načina da titlove koji koriste Windows-1250 kodiranje prebaciš u UTF-8... odvuci titlove u prozor nekog web browsera (otvoriće ih kao tekstualnu datoteku), pa na View > Encoding odaberi "Central European (Windows-1250)", pritisni CMD+A (da odabereš ceo tekst), pa CMD+C (da kopiraš to), onda isti titl otvori u TextEdit, opet CMD+A da odabereš sve, pa CMD+V da zalepiš onaj "sređeni" tekst, CMD+S da sačuvaš to i odaberi UTF-8 kodiranje.