[ brzaposta @ 29.09.2013. 15:40 ] @
Molim vas da procitate tekst do kraja i da mi pomognete oko svega!

Instalirao sam Safari za win...izuzetno sam zadovoljan radom, pa skoro prezadovoljan kako je uradjen 9/10 (uvek moze bolje). Planiram da predjem sa windows racunara na mac tj apple sistem.

Kompletno da se preselim na macintosh i macbook air


imam par pitanja i dodatan savet ako mozete uz recenicu, mnogo ce mi znaciti


1) Kako da kreiram, jednostavnu, odlicnu, besplatnu e-mail adresu...hocu da se sve extra uklopi, posto zelim da sve bude novo kada ga uzmem. Dakle, ima li mozda apple kompanija (ili neka slicna dizajnu i karakteristika) free email servis, kao sto je gmail.hotmail.yahoo,msn,mail,gmx,inbox i drugi

2) Na mail-u (mail.com) imam nalog ali mi kasne poruke za potvrdjivanje registracije, nekako mi deluje kao da moram da uzmem pro verziju ili da kupim nalog. I to mi smeeetaaa...xD

3) Sve moguce kombinacije...ime prezime datum...ne umem jednostavno da smislim username @ ...com i to me frustrira, jer hocu da napravim jako lep,cool i interesantan email...ako treba '' recite mi molim vas gde mogu da kupim nalog '' ? ima li kod nas neki sever, neki strucnjak da mi napravi recimo --- [email protected] ili [email protected]

MOlim vas pomozite mi :((((


[ banchi @ 29.09.2013. 16:01 ] @
Daj uozbilji se...kakve veze ima to što pitaš sa Mac-om.
A možda si ti i ozbiljan, ali onda ti pomoć treba od nekog drugog.
[ brzaposta @ 29.09.2013. 16:40 ] @
Ozbiljan jesam...nisam nikada koristio mac-ove racunare, pa samo pitam, da ne bude posle da kupim nesto sto volim za dzabe. Sve ostalo sto zelim da znam pise gore...help
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.09.2013. 16:54 ] @
Moći ćeš da otvoriš adresu na Appleovom iCloudu (@me.com). Možeš već sada, da ti ne treba Mac.
http://www.apple.com/icloud/setup/

Trenutno nisi zaista pitao ništa što ima veze sa Macom, zato ti je upućena kritika.

1) Kreiranje novog emaila nema veze sa Macovima. Možeš ga kreirati i na telefonu, a kamoli ne na nekom kompjuteru, uključujući i Macove.
2) Kašnjenje poruka na mail serverima nema veze sa Macovima.
3) Tvoja kreativna blokada nema veze sa Macovima.
[ kunc @ 29.09.2013. 17:46 ] @
Na Appleovom iCloudu trenutno su dostupne dvije varijatne (@me.com, @icloud.com). Možeš već sada, da ti ne treba Mac.

1. Ako zaista zelis sexy i cool domenu, onda si kupi server i podigni vlastiti mail servis ili zakupi mail domen..ima site-ova koji to nude.
2. Takve domene kao sto si naveo koriste poslovni ljudi, velike kompanije, firme ( nema potrebe da trosis pare u nista pored gomile mail servisa)
3. Gmail, probaj sa njim neces imati nikakavih problema! (obavezno verifikuj svoj broj mobitela radi sigurnosti)
4. Ipak ti ostani na windows-u
[ brzaposta @ 29.09.2013. 20:44 ] @
fala' druze...mozes li molim te da mi das link sa youtuba,gde je tutorial kako se kreira taj email preko mac-a @me.com. Video sam klipove kako se gmail i ostali prave preko setup-a, ali hocu recimo da pise [email protected] ili nesto slicno

pozz
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.09.2013. 20:52 ] @
Dao sam ti već link, ne žuri.
[ brzaposta @ 30.09.2013. 14:20 ] @
Izvinjavam se...video sam da moze direktno bez iCloud-a da se pristupi samom email-u bez kucanja recimo jahu tacka kom. Ima u doljnjem panelu ikonica sa markicom, i tu pise email, pa kada se otovri ukuca se [email protected] ili gmail.com

Ali mi nije jasno da li se tu kuca passowrd koji je vezan za nalog na yahoo mail-u?


Koji mi vi beplatni email preporucujete...tj koji se najbolje i najdednostavnije pokazao?

pozzic