[ bogi @ 01.10.2013. 21:42 ] @
Ima jedna stvar na mom telefonu koja je veoma iritantna i nigde nisam našao način kako da je rešim:

Moj telefon ima mali ekran, pa koristim T9 auto-complete za unos SMS poruka. Problem nastaje što auto-complete dodaje kvrčice i kvačice (dijakritičke znake), npr. đuveč umesto duvec ili djuvec i onda takve poruke imaju duplo kraću dužinu (70 karaktera umesto 140). Da li postoji neko sistematsko rešenje za ovaj problem na Androidu (Ice Cream S), npr. neka tastatura ili uklanjanje znakova pre slanje SMS-a? Na mojoj staroj Nokiji je to odlično radilo, ne znam kako da aktiviram to ovde.

Hvala :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.10.2013. 22:51 ] @
I standardna Messaging aplikacija ima tu opciju "šišanja" akcenata i kuka, a ima je i GoSMS.
Doduše, evo sada sam proveravao za Messaging i sada ga ne vidim. Moguće da je verzija koju sam imao na prošlom ROMu bila malko modovana.
Nebitno, GoSMS ga ima sigurno i koristim ga. Uključiš podršku za češki jezik i onda skida sa ž,ć,č i š. Mislim da ne radi za đ.
[ bogi @ 02.10.2013. 09:01 ] @
Probacu ovo hvala. Inace, moja aplikacija za Messaging je ona sto dolazi uz Xperia telefone, i nigde nisam nasao tu opciju.