[ big nevolja @ 02.10.2013. 12:59 ] @
kupio bih neke stvarcice od coveka, ali bez onih nameta, procenata i ostalih vradzbina koje mogu da dodaju na cenu i do 20%.

ali posto mi se ne uplacuju pare direktnona njegov racun, i on nije bas preterano zainteresovan da posalje opremu na "dodjem ti", probali smo da nadjemo neki zajednicki jezik.

i nasli smo
escrow

nije los ali samo u USA mozes da se registrujes.

da li neko ima jos neki takav sajt koji radi kod nas u evropi?

o5 pokusavamo da izbegnemo ebay posto uzima 10% ili paypal posto je procedura..... dok se ne resi to.

hvala na informacijama
[ mr. ako @ 02.10.2013. 17:21 ] @
Trenutno jedini domaci escrow (ili bar nesto sto lici na to) je Limundo Cash. Ti platis na njihov racun, oni drze pare dok ti ne dobijes paket i ne kazes da je roba OK, kad potvrdis, oni puste pare na racun prodavca. Naravno, obojica morate biti registrovani na Limundu i oni ce uzeti proviziju od prodavca.

Od poznatijih internacionalnih tu je Moneybookers Escrow servis: http://www.moneybookers.com/app/help.pl?s=escrow
I taj koji si ti pomenuo: https://www.escrow.com/index.asp
Ali verujem ako potrazis malo bolje, pronaci ces jos dosta...
Postoji i par Bitcoin escrow servisa.
[ ademare @ 02.10.2013. 18:23 ] @
Jel ovo neka Skrivena reklama , ima toga ovde na sajtu i previse ili si nasao " Majka MAru" samo joj ne verujes :D :D

Sve je to nekako konfuzno i bez smisla. Ne bi placao dazbine Drzavi, a MM kojoj ne verujes da bi joj uplatio novac, donece ti sve za DZ, bez zarade ??

Nelogicna prica, pa ako je istinita, bezi od toga.
[ mr. ako @ 02.10.2013. 21:03 ] @
Ma kakva skrivena kamera... teorija ZAVERE! :D
A kao i uvek kad znam da ces ti biti na temi, ja pomenem Limundo u pozitivnom kontekstu. ;)

Inace, aj' pojasni poruku, nisam bas ispratio sta si hteo da kazes? Da ce ga neko prevariti ili da ce mu uzeti koliko i drzava ili...? Ozbiljno pitam, na koga mislis da ce mu doneti sve za DZ bez zarade, koji deo je nelogican tacno?

[ ademare @ 02.10.2013. 21:24 ] @
Nisam odgovorio tebi nego postavljacu pitanja. A ako vas dvojica niste jedna licnost, neka na tome i ostane.

Postavljac pitanja, pokretac teme, ne zeli da plati drzavi 20 %. ALi je nasao coveka koji ce da mu donese valjda za Dzabe , jer u cemu je svrha izbegavati drzavnih 20 %, ako posredniku treba da platis na primer 15 % ?? Tih 5 % mi se ne cini vredno truda, posebno posto bilo kakav servis zastite plus ima svoju cenu pa opet stizemo na oko 20 % .

A postavljac pitanja ne veruje svome Snabdevacu, pa zeli zastitu itd. Nigde tu nema logike.

Ima na sajtu dosta reklamnih postova, kakav je bio onaj pre nekoliko nedelja iz Hrvatske, ali nisam reagovao, zna se ko na to treba da reaguje.

Znaci nisam ni slova napisao tebi vec postavljacu pitanja - otvaracu teme, ovo objasnjenje jeste za tebe.



[Ovu poruku je menjao ademare dana 02.10.2013. u 22:47 GMT+1]
[ mr. ako @ 03.10.2013. 01:49 ] @
Izvinjavam se, mislio sam da si komentarisao moj post.
[ valerijan @ 03.10.2013. 01:57 ] @
Sad je kasno...[es] klimundo agentu.
[ big nevolja @ 09.10.2013. 06:38 ] @
Citat:
ademare:
Nisam odgovorio tebi nego postavljacu pitanja. A ako vas dvojica niste jedna licnost, neka na tome i ostane.

Postavljac pitanja, pokretac teme, ne zeli da plati drzavi 20 %. ALi je nasao coveka koji ce da mu donese valjda za Dzabe , jer u cemu je svrha izbegavati drzavnih 20 %, ako posredniku treba da platis na primer 15 % ?? Tih 5 % mi se ne cini vredno truda, posebno posto bilo kakav servis zastite plus ima svoju cenu pa opet stizemo na oko 20 % .

A postavljac pitanja ne veruje svome Snabdevacu, pa zeli zastitu itd. Nigde tu nema logike.

Ima na sajtu dosta reklamnih postova, kakav je bio onaj pre nekoliko nedelja iz Hrvatske, ali nisam reagovao, zna se ko na to treba da reaguje.

Znaci nisam ni slova napisao tebi vec postavljacu pitanja - otvaracu teme, ovo objasnjenje jeste za tebe.



[Ovu poruku je menjao ademare dana 02.10.2013. u 22:47 GMT+1]



izvinjavam se na dugom vremenu za odgovor.


prvo sam izneo neistinu, onaj escrow dozvoljava da se otvori nalog bilo odakle. ne samo u USA. ali uzimaju proviziju 6% + neke takse ako se placa u dolarima.

trece lice moze da bude firma koja se bavi tim poslom cuvanja para/paketa, dok kupac/prodavac ne bude zadovoljan.

moj snadbevac moze da bude i hanc iz nemacke i pjer iz francuske. totalno nebitno. ne verujem ni jednom od njih 2. dovoljno da bih im dao ni 10$ a kaomli vrednost paketa unapred.

nisam rekao da neko nesto radi za dzba, samo bih da prodjem sto jeftinije. znam da moram nekome da platim, ali sam nekako vise razpolozen da platim sto je moguce manje.

ondaK imam prolem sa tim sto na carini uzimaju 20% pdv + jos pausalno odrezu koliko misle da treba na ime carinjenja. tako da to moram svakako da platim. e sada tu mogu da iskukam da se smanji vrednost paketa na pratecim papirima, pa APP.

hvala na vremenu.
[ ademare @ 09.10.2013. 12:09 ] @
NIsta licno :) Malo mi je post bio nelogican i to sam i napisao.

Ako mozes da Eskiviras drzavne dazbine, imas moju punu podrsku ;)