[ Marko_R @ 02.10.2013. 15:07 ] @
Pre jedno dva meseca razgovarao sam sa jednom osobom i izrazio svoje nezadovoljstvo aktuelnom situacijom, kao i da se brinem da mi neka tajna sluzba ne ubaci virus u mobilni. Dvadesetak minuta nakon toga, stigla mi je neka poruka na mobilni, na desktopu je bila pogresna slika, a bar za chat je bio dupliran. To nisam mogao da resim, pa sam uradio master reset. Nakon toga pocele su da mi stizu izvesne "CB Message" poruke sa tekstom "NIS" ili "NIS - cair". Na svakih 30-40 sekundi stigne po neka. Isao sam u poslovnicu MTS-a ali nisu mogli da mi pomognu. Onda sam ih kontaktirao emailom. Onda sam zvao 789 a oni su me uputili ponovo na poslovnicu. Necu vise da tracim vreme sa njima, a drugo mislim da nije do MTS-a, jer se to drugima ne desava, a menjao sam i karticu.

Ceo ekonomski sistem je jedan preruseni nacizam, a Android je najpodmuklija prevara. To je Android 2.3 telefon i ima strasno malo opcija. Procesor na 800MHz, 512MB RAM, u to su mogli da stave mnogo mnogo vece mogucnosti. Ja sam terao Linux na P2 433 256MB i radilo je sve super. Pa cak i ti ADSL ruteri sa 32MB RAM-a imaju mnogo vece mogucnosti i mnogo su konfigurabilniji od Android-a. Ja sam stvarno ubedjen da je ovo sve jedan podmukli fasizam, koji se sluzi laskavim sredstvima u vidu raznih proizvoda sa raznim ambalazama, reklamama, nacinima upotrebe, koji imaju samo jedan cilj, a to je da psiholoski porobe svoje korisnike. Gde veceg licemerja. Od privatnosti i bezbednosti samo prazne reklame. Ima milion aplikacija instaliranih koje mi ne trebaju, a nigde ne radi ni jedna opcija da se promene opcije bilo koje aplikacije niti da se deinstalira bilo koje aplikacije. Da bih dobio root privilegija, moram da procitam sva ta uputstva i da primenim specijalne procedura i da zrtvujem mesec dana od svoj vremena. Gde veceg kaznjavanja ljudi samo zato sto zele da imaju kontrolu nad svojim uredjajem. Kao sto mogu da radim kao root na svom PC-ju tako treba i na "pametnom" telefonu. Ako smo odrasli ljudi, znamo da tamo gde se ne razumemo ne treba ni da cackamo, a da deci ne treba da kazemo root lozinku.

Izjavljujem da cu iz protesta spaliti svoj "pametni" Android telefon jer iz moralnih razloga ne zelim da ga prodam drugome. Pozivam zainteresovane svedoke da mi se jave kako bismo objaviti potpisan zapisnik na internetu o protestnom spaljivanju Android mobilnog telefona.

Ovo sve nece izaci na dobro. Bezanje od odgovornosti vodi u propast i milon puta se to pokazalo. Jevreji nisu hteli da vide zlo pa su zavrsili kako su zavrsili. Ono sto sam predvideo jos pre 21 meseci, a naslucivao jos i mnogo pre toga, se polako obelodanjuje, a ljudi i dalje nedovoljno shvataju ozbiljnost situacije. Da bi smo preziveli, moramo da iskoristimo svoja prava na samoodbranu, a kako stvari stoje, u ovom momentu elementarno je potpuno iskljuciti upotebu neslobodnog softvera, ali ja znam da je mnogima to nemoguce. Zato bar koristite vlasnicki softver sto manje i ne placajte firmama koje rade protiv svojih korisnika.
[ calexx @ 02.10.2013. 15:32 ] @
Dobro da nisi išao na Bubanj jer bi dobio poruku Niš Međurovo a moj sestrić dobija poruku Niš Durlan (valjda tako) iz čudnih razloga. Za ostalo nemam komentar.
[ Slobodan Milivojevic @ 02.10.2013. 18:48 ] @
Citat:
Marko_R:
... pa sam uradio master reset. Nakon toga pocele su da mi stizu izvesne "CB Message" poruke sa tekstom "NIS" ili "NIS - cair".

CB poruke su poruke koje svaka GSM ćelija šalje svim uređajima koji su povezani na istu. U podešavanjima tvog telefona postoji mogućnost da ih primaš ili ne. Pročitaj uputstvo za korišćenje telefona kako bi video gde se ta opcija isključuje.
Citat:
To je Android 2.3 telefon i ima strasno malo opcija. Procesor na 800MHz, 512MB RAM, u to su mogli da stave mnogo mnogo vece mogucnosti.

Ne znam koji je to konkretno model telefona, ali uglavnom svi smartfoni i nemaju previše opcija kad ih kupiš, već je potrebno da instaliraš aplikacije za tvoj telefon koje mogu da ti koriste i samim tim povećaju broj funkicja koje telefon ima.
Citat:
Ima milion aplikacija instaliranih koje mi ne trebaju, a nigde ne radi ni jedna opcija da se promene opcije bilo koje aplikacije niti da se deinstalira bilo koje aplikacije.

Svaki proizvođač telefona u svoj softver koji isporučuje sa telefonom može da ubaci šta hoće, ako želiš čist android bez softvera koji je proizvođač dodao, kupi neki Google Nexus telefon.

Citat:
Da bih dobio root privilegija, moram da procitam sva ta uputstva i da primenim specijalne procedura i da zrtvujem mesec dana od svoj vremena...

Na nexus telefonima se sve ovo otključava za bukvalno 2 sekunde (paljenjem telefona u fastboot mod, povezivanjem istog na USB i kucanjem komande u android SDK-u:
fastboot oem unlock
(ovo sve piše u zvaničnom uputstvu za bilo koji Nexus uređaj).

Što se ostalih telefona tiče, neki proizvođači kao HTC na primer imaju na svojim sajtovima dostupno uputstvo za unlock bootloadera dok neki drugi to nemaju, ali postoje "nezvanični" načini da se to uradi (ni najmanje ne podržavam zaključavanje bootloadera od strane proizvođača).

Takođe, za Nexus uređaje postoje i AOSP (Android Open Source Project) ROM-ovi koji ne sadrže ni jedan deo koji nije open-source. Ako želiš možeš instalirati AOSP na svoj Nexus uređaj i samim tim imati uvid u izvorni kod celokupnog softvera koji se nalazi na tvom telefonu. (ovo podrazumeva da se odrekneš dodatnih closed-source aplikacija).

Što se tiče ostalog napisanog u tvom postu, mislim da je krajnje besmisleno komentarisati.

Za teorije zavere imaš drugi deo foruma - UltraMadzone, pa izvoli.