[ vladisha @ 05.10.2013. 21:30 ] @
Po prvo put pravim aplikaciju za Pocket PC i ona bi trebala da pokupi neki podatak iz baze i da na osnovu njega izbaci odgovarajuću poruku.

Sama aplikacija nije problem i ona radi u razvojnom okruženju ali problem nastaje kad je potrebno pokrenuti aplikaciju na samom uređaju ili u okviru emulatora Pocket PC-a u okviru IDE-a pri čemu je nemoguće konektovati se na SQL server i nijedan od postavljenih rešenja u prethodnim temama sa podešavanjem servera mi nije pomogao. Tako da me interesuje da li je moguće kontektovati se iz aplikacije sa Pocket PC-a na neki SQL Server i o čemu da vodim računa, jer postoje tekstovi na internetu da je to nemoguće?

Hvala unapred.
[ pl4stik @ 06.10.2013. 18:13 ] @
Ako ima neki OS onda moze sigurno, gde si naso te textove ? Ja sam radio za WM 6.5 i 7 kao client i SOAP web servisi za server stranu i to moze sigurno ... Nisam probao direktno na SQL server mada nema razloga da ne moze, sta je tvoj problem ? Jel ima neka greska ?
[ Jorda @ 18.10.2013. 09:17 ] @
Probao i sa aspx web servisima,i direktno pristupao bazi.. sa WM5.0, 6.0 i 6.5, nije bilo nikakvih problema. Okaci kod pa ce ti neko pomoci.
[ ssi @ 12.12.2013. 21:32 ] @
Pre par godina sam radio tako nesto.

Najbolji nacin jeste da koristis web servise. Direktnu konekciju zaboravi.

Znaci ovako: PocketPC Aplikacija -> Web Service na IIS -> SQL Server.

Ako moras da preneses velike kolicine podataka, gledaj da to nekako podelis na manje delove.
[ Jorda @ 14.12.2013. 13:01 ] @
Ili probaj da prenosis preko JSON-a ako imas velike kolicine podataka
[ ssi @ 29.12.2013. 11:45 ] @
@Jorda mislim da moze i JSON, opet ja sam poslednju PocketPC app. pravio pre 5 godina.