[ Leen @ 05.10.2013. 22:07 ] @
Zdravo narode,

Imam sajt (sajt A) na koji objavljujem svoje članke. Vlasnik drugog sajta (sajt B) konstantno kopira i objavljuje skoro svaki članak objavljen na mom sajtu, stotine je do sada kopirao.

Takođe, primjetio sam da Google u dosta slučajeva isti tekst prvo indexira na sajtu B, pa potom na mom.

1. Da li će Google prepoznati da je moj članak original, a njegov kopija, s obzirom da je prvo njegov indexirao?
2. Da li će me Google kazniti zbog "krađe tuđeg materijala"?

Nadam se da ću dobiti stručan i brz odgovor.
Hvala unapred
[ agvozden @ 06.10.2013. 12:49 ] @
To nigde nije dokumentovano, tako da ti taj odgovor može dati samo Milan Tarot i SEO stručnjaci koji koriste njegove metode.

Ono što možeš uraditi jeste da potražiš (proguglaš) forme za prijavu takvih saržaja, mislim da Gugl ima takvu podršku.

Za ostale servise nisam siguran...
[ MTodorovic @ 09.10.2013. 21:34 ] @
Postavi XML mapu sajta da Google može da vidi datume objave kod tebe i kod sajtova koji te kradu. Takođe ređaj interne linkove koji će pokazati pravog vlasnika. Linkuj i iz slike.
[ mishop @ 22.02.2014. 14:59 ] @
Fetch as google svaku novu stvar koji objaviš u webmaster tools.
copyscape.com i vidjećeš ko ti je šta kopirao. Kontakt, whois ili slično i traži da uklone.
[ CakNoris @ 14.05.2014. 09:45 ] @
+1 za Copyscape

Dodao bih jos da odes na https://www.google.com/webmasters/tools/spamreport?hl=en
i tamo prijavis webspam, bez obzira sto Google prvo indeksira tekstove kod plagijatora.

Ne znam o koliko tekstova je rec i koja je duzina tekstova.
Ukoliko su tekstovi dovoljno dugacki, mozes da probas da ubacis tajnu poruku u njih staganografijom i time dokazes Google-u da je rec o plagijatu.
Ovo se radi tako sto napravis jednu recenicu u kojoj ce npr. svaka prva rec da oslikava po jedno slova u tekstu: "Stop plagiarism."
Primer recenice bi bio: "Sava Tece Od Planine. Planina Lagano Ali Glatko I Arhaicno Rusi Izvore Sa Medenice.
Nije bas neki primer, ali mislim da moze da se shvati poenta. :)