[ Askaban @ 08.10.2013. 16:06 ] @
Pozdrav svima.Dakle imam sledecu situaciju:u kupatilo treba da ugradim grejalicu Ardes 437,1200w.E sad,hteo bih ako je to moguce,da tu grejalicu povezem sa svetlom u kupatilu,tj.kad upalim svetlo da se ukljuci i grejalica i da se, ako je izvodljivo ubaci tu i neki relej ili sta je vec sa zadrskom ukljucenja od 10-15sekundi,da se grejalica ne bi palila odmah sa sijalicom.Nadam se da ce neko uskociti da pripomogne,posto mi elektrotehnika nije profesija.Hvala unapred.
[ gti2 @ 08.10.2013. 17:53 ] @
Koji je presek instalacije za to svetlo i da li taj kabel ima povezano uzemljenje?
[ Lavlja_Jazbina @ 08.10.2013. 18:52 ] @
Zasto ne stavis odvojen prekidac?Sta ces leti ?
[ Askaban @ 08.10.2013. 18:53 ] @
Presek provodnika je 3x1.5mm^2,ima uzemljenje.Sad znaci pitam se pre svega da li taj presek moze da izdrzi i grejalicu i svetlo,i da li je preporucljivo uopste povezivati to?
[ Askaban @ 08.10.2013. 19:00 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Zasto ne stavis odvojen prekidac?Sta ces leti ?

Trenutno ne mislim na duge staze,ovo sam mislio da uradim da stoji do leta,posto mi je u kupatilu uvek za koji stepen hladnije.Nekako mi se ucinilo zgodnije i lakse da spojim na ovaj kabl od svetla,a i lakse mi je da samo upalim svetlo i tako:-)
[ gti2 @ 08.10.2013. 19:42 ] @
U tom slucaju moze. 1,5mm moze bez problema da odnese tu snagu.Za vremenskim odlaganjem nema potrebe,jedino prekidac za svetlo,ukoliko je klasican,a ne u sklopu indikatora treba zameniti "kip" prekidacem za bojler.Naravno,grejalicu propisno uzemljiti.
[ djura63 @ 08.10.2013. 19:52 ] @
To da kao ne bi grejalica radila uzalud dok ne udjes u kupatilo. Treba obrnuto, da ti grejalica radi bar 0,5 h pre pocetka kupanja. Prikljuci paralelno i ne brini. Samo je postavi van domasaja prskajuce vode i ne diraj je. Regulaciju temperature vrsi pre nego sto ukljucis prekidac i obavezno u suvoj obuci. PoZz
[ Askaban @ 08.10.2013. 19:55 ] @
Hvala na odgovoru, to sam se i pitao,samo nisam znao koliku taj presek moze da 'izdrzi'snagu,tj.ne znam kako se racuna.'kip'prekidac je vec postavljen.
[ Askaban @ 08.10.2013. 20:03 ] @
Citat:
djura63:
To da kao ne bi grejalica radila uzalud dok ne udjes u kupatilo. Treba obrnuto, da ti grejalica radi bar 0,5 h pre pocetka kupanja. Prikljuci paralelno i ne brini. Samo je postavi van domasaja prskajuce vode i ne diraj je. Regulaciju temperature vrsi pre nego sto ukljucis prekidac i obavezno u suvoj obuci. PoZz

Pa da,u principu sam hteo bas to,da ne radi dok ne udjem,a i kupatilo nije veliko pa se to ugreje veoma brzo.Ovo da je zastitim od vode ce malo teze ici,jedino da je prekrijem necim,ali dobro,snacicu se vec nekako.Hvala.
[ djura63 @ 08.10.2013. 20:27 ] @
Okaci je na zid, recimo, iznad vrata. A tih 10-15 sec. pa ni 5 min. nece te mnogo ostetiti.
[ Askaban @ 08.10.2013. 22:40 ] @
@djura63:iznad vrata je najbolje resenje,samo nosac dobar da uradim.Ne znam samo da li smo se dobro razumeli oko ovih sekundi,nisam mislio da se gasi 10-15sekundi posle svetla,nego da se ukljuci za 10-15sekundi nakon paljenja svetla,posto se dogadja da nekad udjem samo da se pogledam u ogledalo,bacim nesto u korpu za ves...pa da ne zezam grejalicu dzabe.Usteda mi nije na prvom mestu.Utrnuse prsti:-) Pozdrav.
[ Drivee @ 09.10.2013. 03:22 ] @
Nemoj to da radis. Stavi poseban prekidac.