[ laserko @ 08.10.2013. 17:16 ] @
Imam externi wd 1tb hardisc(pun je meni dragih stvari pa nebi želio da ih izgubim)i jucer dok sam nesto radio,zasmrdjelo je nešto u sobi.Nakon sat vremena sam htjeo da upalim hard i uštekam ga u komp ali od njega nista,mema struje ne pokrece se.Hard mi ima još garanciju pa sam ga odnio u **** ,rekao problem a oni kažu da ga salju na servis u Zagreb u ponedjeljak.Neki su mi rekli da provjerim možda je otišao punjac(to nisam probao) i samo njega zamjenim,drugi mi kažu da disk spojim ubacim u komp prebacim podatke i onda im ga pošaljem na servis(neki imaju iskustva da su im sve podatke izbrisali da ne paze na to)Dali ako otvorim kučište od harda dali ce se to primjetita(ne bih da izgubim garanciju)

ovo je moj hard model

WD 1000 GB MY BOOK ESSENTIAL USB 3.0 5400 3,5 inc



Prije 2 godine mi je isto riknuo taj slican hard od wd,on je u nekoj plasticnom kučištu.Imam 12 hardiscova unazad 15 godina i niti jedan mi nije riknuo a ova 2 nova problem

Ako može neki savjet a pogotovo savjet ako je netko imao slican problem.Nebi htjeo da ga šaljem na servis da mi nešto gore ne naprave tj da podatke unište



Hvala unaprijed svima na brzom odgovoru

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 08.10.2013. u 19:17 GMT+1]
[ Binary Mind @ 08.10.2013. 18:43 ] @
Mozes da otvoris kuciste eksternog hard diska da izvadis hard i vidis da li radi kad ga direktno priljucis na komp, mada budi oprezan da ne ostetis kuciste eksternog harda koje je plasticno. Fazon je u tome da se ne primeti da si otvarao kuciste eksternog harda kad im predas uredjaj na servis. Ako primete da si ga otvarao gubis garanciju. Predlazem koriscenje necega plasticnog poput trzalice za gitaru ili neke kartice (kreditne ili slicno) za otvaranje kucista kako ga ne bi ostetio. Ako koristis noz ili srafciger kuciste ces sigurno ostetiti. Uputstava kako se rasklapaju WD eksterni diskovi ima na netu koliko hoces na netu. Probaj da nadjes za svoj model.
[ laserko @ 08.10.2013. 19:30 ] @
ma pokušao ali komplicirano otvorot s karticom,kartica nije tolko kruta da odvoji plastike
[ Binary Mind @ 10.10.2013. 19:03 ] @
Sa metalnim srafcigerom ce se videti da si otvarao jer ce biti ogrebotina na plastici. Ako ne zelis tragove treba otvoriti necim plasticnim. Za to postoje oni plasticni srafcigeri i plasticni alat za orvaranje takvih plasticnih kucista bez ostecenja...