[ dusevan_covek @ 12.10.2013. 20:48 ] @
Kako povezati grejac na ovaj termostat na slici. Prema savetu drugara zice od grejaca sam trebao da ubacim u 4-tu i 6-tu rupu na slici, medjutim mojom nesmotrenoscu ja ubacim u 5 i 6-stu rupu, grejac nije radio, nakon sto sam video sta sam uradio, prebacim u 4-tu i 6-tu rupu, medjutim ni tada nije radilo. Da li je moguce da je nesto pregorelo, ili se uopste ne povezuje tako? Inace Termostat je digitalni i pokazuje temperaturu koju registruje sonda kada ubacim u prve dve rupe kabal koji ide direktno u struju. Takodje kada povezem direktno grejac u struju on greje.


[ Srečko @ 12.10.2013. 22:12 ] @
Ako sam te pravilno shvato ti si obe žice F i N stavio u pomenute rupe, ako da to nije dobro.

Napravi ovako dovodnu F stavi u 5 rupu a onda izlaznu F stavi u 4 ili 6 rupu jer ja ne znam kada ti mora uključiti ili izključiti grijač.

Te rupe su u stvari jedan rele i tako radi. Inače oznake NO znači, da je normal open (normalno otvoren) a NC znači normalo close ( normalno zatvoren), moraš pokušati koji ti odgovara. A N spoji direktno na grijač. Moram te smiriti, da nije ništa pregorelo.

LP Srečko
[ dusevan_covek @ 13.10.2013. 01:16 ] @
Srečko hvala na brzom odgovoru. Slika vredi ko hiljadu reci

ovako sam ja povezao:



A koliko sam te razumeo trebao bih ovako:
[ Srečko @ 13.10.2013. 17:49 ] @
Pa da pravilno si razumeo. Trebaš povezati po drugoj slici.

Moraš pa isto ostaviti dovodne žice u 1 i 2 rupi inače opet neče raditi.

LP Srečko
[ dragoslav.b @ 14.10.2013. 13:41 ] @
Drugar to bi trebalo spojiti ovako kao na sledećoj slici ali ako nisi siguran bolje pozovi nekog električara.....