[ dava @ 14.10.2013. 10:30 ] @
Potrebno mi je ovo iz naslova da bih tu kartu prebacio na telefon gdje imam neki software za pozicioniranje. Uz njega već dodju neke karte, ali mi nisu zadovoljavajuće. Treba mi baš satelitska mapa kao što Google Earth nudi. Našao sam neki software Google Satellite Maps Downloader ali u ovoj verziji nudi samo do level-a 13 što mi ne daje dovoljnu preciznost.

[Ovu poruku je menjao dava dana 15.10.2013. u 09:55 GMT+1]
[ 3way @ 14.10.2013. 11:12 ] @
Ne znam sta ti treba, za sta i u kom formatu, ali ako ti je potrebna mapa i softver za Android, pogledaj program Orux maps.
[ bakara @ 14.10.2013. 12:14 ] @
Citat:
3way:...pogledaj program Orux maps.

Na zalost na poslednjoj verziji Orux maps, je izbacena opcija pristupa Google mapama i Microsoft mapama.

ne znam da li se to nekako moze resiti zaobilaznim putem, jer je aplikacija odlicna?
[ dava @ 14.10.2013. 13:17 ] @
Imam neku aplikaciju (na androidu) Locus Maps koja pored nekih ponuđenih mapa ima mogućnost importa satelitske mape. U defaultnim mapama nema ni jedna koja mi odgovara kad bauljam šumama i gorama, kontam idealna bi mi bila satelitska mapa kao što ima Google Earth apl. Software mi je nebitan tj. ako ima neki drugi da mi radi ovaj posao instaliracu ga. Upravo isprobavam Orux Maps.

[Ovu poruku je menjao dava dana 15.10.2013. u 09:55 GMT+1]
[ 3way @ 14.10.2013. 13:30 ] @
Citat:
bakara
ne znam da li se to nekako moze resiti zaobilaznim putem, jer je aplikacija odlicna?


Moze delimicno uz Mobile Atlas Creator. Bar je ranije moglo. Kod njega je problem u tome sto je velicina segmenta ogranicena na xxx megabajta.
[ dava @ 15.10.2013. 12:33 ] @
Instalirao sam Orux Maps na android i preko Mobile Atlas Creator-a skinuo mapu za moje područije, prebacio na /oruxmaps/mapfiles/ i sve šljaka.
Map source sam uzeo Microsoft Virtual Earth na izlazni fomat OruxMaps sqlite. Nisam naišao na ograničenje doduše nisam još skidao neko ogromno područije a išao sam na maximalni zoom level.
Hvala ljudi
[ bakara @ 15.10.2013. 14:21 ] @
A ja sam instalirao onaj lotus maps...i deinstalirao, jer nije upotrebljiv

Nego ima jos jedna fora koja treba da radi na Orux-u a to je konvertovanje google uputstva za voznju u .gpx fajl koji ubacis u Orux i dobijes putanju.

http://www.elsewhere.org/journal/gmaptogpx#

Ovo nije za windows aplikacije, pa cu prebaciti u GPS
[ brankoolar @ 15.10.2013. 17:57 ] @
Pozz,

#dava

Kako si uspeo da kao Map source dobijes Microsoft Virtual Earth?

Da li to zavisi od podrucja koje zelis da konvertujes?

Mada sam ja pokusavao i vece podrucje da selektujem i ne uspeva mi.






[ brankoolar @ 15.10.2013. 18:36 ] @
Pozz,

Hehe, sam sebi odgovaram.

http://sourceforge.net/apps/ph...ic.php?f=1&t=1&start=0

http://oruxmaps.foroactivos.net/t1025-mobac-removal-of-some-maps

[Ovu poruku je menjao brankoolar dana 15.10.2013. u 19:55 GMT+1]
[ smsoft @ 15.10.2013. 21:41 ] @
Postoji nekoliko domacih foruma koji se bave tom problematikom, ako sam te razumeo ti zelis napraviti raster mape koje bi "podvukao" pod navigaciju
[ dava @ 16.10.2013. 07:16 ] @
@brankoolar Mobile Atlas Creator 1.8 verzija ima Microsoft Virtual Earth, ova novija 1.9 ne.
@smsoft da, i uspeo sam gore opisanim načinom.
@bakara nisam ni znao za ovaj deo foruma, neka si je muvno. Locus sam i ja deinstalirao, orux mi je bolji. Za vožnju imam negi iGo i radi mi posao, a ovo mi treba kad sam negdje u planini da ne zalutam kao prošli put, jedva živu glavu izvuče. Mrak je nezgodan kad si u šumi a ne znaš gdje si tačno.