[ Toni @ 18.12.2001. 17:47 ] @
elem, kao što rekoh, svu raspravu o phpNUKE, POSTnuke, i svim srodnim i sličnim sistemima, kao i upoređivanje (koji je bolji, brži, lakši, duži), postavljajte SAMO NA OVOJ TEMI.

tema će se redovno održavati, zastarela pitanja ćemo brisati, a zanimljive informacije ubaciti u FAQ..

hvala..

[Ovu poruku je menjao -zombie- dana 04.07.2004. u 19:09 GMT]
[ Gojko Vujovic @ 18.12.2001. 18:15 ] @
Logično bi bilo da kreneš od GOOGLE-a koji ti da zvanične sajtove:

Original:
http://www.phpnuke.org/

I pokušaj (za sada ne sasvim uspešan) sređivanja neurednog phpnuke koda:
http://www.postnuke.com/
[ Predrag Damnjanovic @ 18.12.2001. 21:31 ] @
PHP znas sta znaci, a nuke znaci:

N - Najgori
U - Umobolno
K - Kretenski
E - Engine

"Zasto?" pitaj one koji svaki dan skidaju zakrpe za njega...
[ Zoran Rašković @ 19.12.2001. 00:45 ] @
php nuke je sistem, za postovanje newsa i artikala na kome mogu useri da postuju svoje article i tako to....
u rpincipu to mozes i sam da napravis mada, eto, phpnuke je vec napravljen pa zasto onda ti da pravis, tako vecina ljudi razmislja.
[ dwarf @ 19.12.2001. 01:14 ] @
Ono sto meni zaista nije jasno jeste zasto ljudi ne koriste Slashcode. To je engine koji pokrece Slashdot. PHP Nuke je slican, ima neke dodatke, recimo teme, ali generalno ja nikada nisam nikoga cup da se zali na Slashcode, ali jesam cuo 1M++ primedbi na PHP Nuke...

http://slashcode.org/ za sve zainteresovane.
[ Zoran Rašković @ 19.12.2001. 04:26 ] @
zato sto se slash teze instalira


ljudi sve vole da im se stavi na tanjir pa zato.
[ dwarf @ 19.12.2001. 09:07 ] @
Uh ***ote, zaista se tesko instalira. Strasno...Mozda nije tako lako kao PHP Nuke, ali u svakom slucaju je bolji paket. To je isto kao ono sa UNIX/Linux OS-ovima i NT-om... :(((

Eh, zivote...
[ Gojko Vujovic @ 19.12.2001. 10:51 ] @
Slash ne možeš da instaliraš bez root-a na tom sistemu. PHPNuke možeš i samo preko ftp-a, daleko lakše zaista. A nemaju svi dedicated servere ovde, većina ima običan hosting sa ftp ažuriranjem.
[ rmisar @ 09.07.2004. 10:08 ] @
evo ovako:Koristim phpnuke v7.3.Hocu da mi jedan blok bude na svim stranicama centriran dole.Centriranje u blockadmin postavi samo na pocetnu stranicu taj blok ali ne i na ostale.Sta da radim?
p.s.U bloku se nalaze baneri ako je to bitno
pomagajte molimvas
[ Ilija Studen @ 09.07.2004. 12:11 ] @
Ne volim njukove. Alternative su:

- XOOPS - izuzetno se jednostavno instalira i održava
- TYPO - odličan, ali prilično kompleksan CMS

Ako hoćete vesti i par dodatnih modula može poslužiti i neka blog skripta (bBlog, WordPress...)

Google je vaš najbolji prijatelj. Instalirajte PHP na svoju mašinu i testirajte sve živo što vam padne pod ruke. Ono što zadovoljava vaše potrebe (a da nije njuk :p ) je pravi izbor.

Poz
[ Gojko Vujovic @ 09.07.2004. 12:49 ] @
Dobar mu je Engleski:

http://www.phpnuke.org/modules...&file=article&sid=1833
"At this moment I feel VERY dissapointed with this, maybe too much now, maybe tomorrow will be another day."

Mozda sutra i ne bude novi dan, a ? ;)

Francisco se malo naljutio na nezahvalan community.
[ Marinko_iz_bare @ 09.07.2004. 21:22 ] @
Najbolji odgovor su dva sajta na kojima se mogu naci poredjenja hrpa CMS-ova.

1) http://www.cmsmatrix.org - Uporedjivanje karakteristika i kratak opis CMS-ova
2) http://opensourcecms.com - On line testiranje admin i user dela raznih CMS-ova, fenomenalan sajt posto sve testirate bez downloada i instalacije ...

OJ-HA !

P.s. Sto se CMS-ova tice, moj izbor je MAMBO - http://www.mamboserver.com
[ axynet @ 11.07.2004. 08:56 ] @
meni je trenutno
br. 1) xoops a nakon njega tu je LandDownUnder
tj ldu - to je novi mali cms koji je (barem meni) pet puta bolji od php nuke-a
http://ldu.neocrome.net
[ rmisar @ 20.07.2004. 22:53 ] @
Citat:
Gojko Vujovic: Dobar mu je Engleski:

http://www.phpnuke.org/modules...&file=article&sid=1833
"At this moment I feel VERY dissapointed with this, maybe too much now, maybe tomorrow will be another day."

Mozda sutra i ne bude novi dan, a ?

Francisco se malo naljutio na nezahvalan community.


Mayby but who know?
btw Kolko godina ima Burzi?
[ dpop @ 21.07.2004. 16:13 ] @
Da spomenem ovdje mnogim nepoznati CMS drupal sa www.drupal.org koji se koristi dosta u Debian community... Pogledajte www.debianplanet.org ili recimo www.kerneltrap.org pa ako se primite...uživajte
[ Nikola Krajačić @ 21.07.2004. 21:49 ] @
Pozdrav!
Malo sam gledao po ovim CMSovima, ali to je sve prekomplicirano za moje potrebe. Htio bih jedan CMS sustav koji će mi služiti za portfolio site, znači upload radova, link-managment i sl. Znate koji dobar možda?
[ rmisar @ 22.07.2004. 14:25 ] @
Nijedan svi su bagoviti.Sta znam uzmi mambo ili post nuke ili tako nesto sto ima malo bug-a.Probaj i nuke 7.4 valjda su ga ocistili od bugova vec jednom
[ LaMpiR @ 21.08.2004. 10:38 ] @
Nuke 7.4 je za prodaju a ne free. Sta mislite o portalu phpbb+ http://www.domaci.de ga koristi?
[ LaMpiR @ 22.08.2004. 21:53 ] @
Zanimaju me dve stvari u vezi phpnuke portala.
Da li se moze neki drugi forum integrisati u phpnuke osim phpbb2 npr Invision Power Board?

Kako da stavim upload da korisnici mogu uploadovati nesto na sajt?
[ Lazarevac @ 12.09.2004. 12:43 ] @
Poz, imam pocetnicki problem sa PHP-Nuke 7.5

Znaci imam host na www.dhost.info/nesha/
i imam pravo na jednu bazu nazvao sam je nesha

sad u root sam vec stavio folder FORUM i u njega phpBB2 on radi bez problema.

E sad sam napravio jos jedan folder NUKE i u njega raspakovao sadrzaj html direktorijuma koji sam skinuo sa sajta.
Onda sam na hostu pomocu PHP My admin uvezao bazu koja ima naziv nuke.sql i izmesali su se nazivi u mojoj jedinoj NESHA bazu sa nazivima iz phpBB.Podesio sam config.php sa parametrima ali nisam siguran da li sam to uradio pravilno:

Code:
$dbhost = "localhost";
$dbuname = "nesha";
$dbpass = "****";
$dbname = "nesha";
$prefix = "nuke";
$user_prefix = "nuke";
$dbtype = "MySQL";
$sitekey = "SdFk*fa28367-dm56w69.3a2fDS+e9";
$gfx_chk = 0;
$subscription_url = "";


znaci sve se nalazi na www.dhost.info/nesha/nuke/
baza ima isti username i pass kao ceo account


Da li smeta sto su dve baze (od phpBB i PHP-nuke) u istoj bazi Nesha.Nemam mogucnost da otvorim jos jednu bazu (host ne dozvoljava)


[ Lazarevac @ 12.09.2004. 12:52 ] @
Uspeo sam sve da resim,
hvala
[ tux @ 14.09.2004. 21:17 ] @
Da li site koji je napravljen koriscenjem nekog CMS-a, moze da se hostuje na serveru nekog providera? Da li je potrebno da server podrzava taj CMS ili je dovoljno da podrazava PHP i MySql (ako to koristi CMS)? Zanima me, konkretno, gde mogu da hostujem site koji je napravljen koriscenjem Typo3 (naravno, da bude omogucena i administracija)?
[ Shinhan @ 15.09.2004. 12:39 ] @
Zavisi.

Znam da je to vrlo neodređen odgovor, ali je to najbolje što ti iko može dati. E sad, to ne zavisi od CMS-a nego od provajdera.
Ako si planirao da kupiš prostor na nekom od stranih provajdera 99,9% će ti raditi bilo koji PHP+MySQL sajt. Bilo koji da je to CMS. Možda ćeš morati da izvršiš neka podešavanja, da tražiš neki hack za taj CMS ako su podešavanja drugačije podešena ili da praviš svoj .htaccess fajl, ali će ti raditi. Primer problema na koje možeš naići je safe_mode (ako CMS ne očekuje safe_mode ili ga ne podržava, a provajder ga je uključio).
Ako si planirao da uzmeš neki od besplatnih provajdera onda tu već nastaju problemi. Neki od besplatnih provajdera ne dozvoljavaju velike fajlove, neki daju PHP, neki daju samo 1 MySQL bazu podataka, neki isključuju mail() funkciju ili neke druge funkcije (naročito shell_exec()).

Uglavnom, ako plaćaš provajderu, onda to mora da radi. Možda ne iz provog pokušaja, ali...
Nisam lično upoznat sa Typo3.
Ja koristim TikiWiki, a ranije sam koristio PHPNuke i PostNuke, tako da samo njih znam.
Jedino što ti mogu preporučiti je da vidiš kako Typo 3 radi sa uključenim safe_mode, i da li provajder uključuje safe_mode.

A za traženje pouzdanih provajdera preporučio bih ti i da svratiš do WebHostingTalk.com
Naravno, prvo moras naći nekoliko reklama, nekoliko preporuka, a onda na WHT možeš videti šta drugi ljudi misle o njima. Da li su pouzdani, da li je to šarena laža, da li su oni nova kompanija ili su u biznisu nekoliko godina što znači da su pouzdaniji...
[ ultradisaster @ 20.09.2004. 16:23 ] @
Zanima me kaku u php nuke-u mogu da editujem onu prvi deo kao de mi pise na pocetku dobrodosli ovo je php... e da li ja mogu da ubacujem neke svoje slicice i linkove na toj stranici koju sam do sad samo tekstualno editovao ?
[ BURA @ 18.10.2004. 15:16 ] @
Ne znam kako je kod phpnukea ali postnuke ima na administratorskim stranicama link na stranicu za uredjivanje "poruke administratora" e pa ako je isto i s phpnukom onda odi na administraciju klikni na sliku ispod koje pise "poruka administratora" i unesi ono sto trebas. Sto se tice slika i html-a, on se moze unijeti ali prvo u sistemskim postavkama (isto tako na administratorskoj stranici) moras odobriti koristenje html tagova (<td>, <tr>, <table> itd ...vidi koji ti trebaju i da li omoguciti koristenje s parametrima).
[ djdacha @ 20.10.2004. 14:12 ] @
Možda je trebalo da bude TOPIC da ljudi samo kažu koji CMS im je dobar, a ne koji ne valja, jer ovako će biti da ni jedan ne valja (znamo gde živimo), tj. svima nešto fali što i jeste istina.

Ja sam isto isprobao nekolicinu, i onda izabrao jedan koji nije phpnuke http://www.e107.org, i sve je lepo išlo dok mi nije bila potrebna pomoć ili dodatak (modul), e onda shvatih zašto se treba držati ovih najrasprostranjenijih:

• U 90% slučajeva kad zapne - dobićete pomoć preko mnogobrojnih foruma
• Non-stop se razvijaju moduli i blokovi koji vam olakšavaju život
• Hiljade urađenih templateova na raspolaganju

To su samo neke od prednosti phpnuke-a, i sličnih najrasprostranjenijih u odnosu na one koji imaju manju podršku. Dakle, ako ste profesionalac, ovo sve što kažem je verovatno smešno, ali ako ste početnik (ko ja) onda se držite najrasprostranjenijih.

Inače (ako se ne varam) kako god da se uzme phpnuke košta (za komercijalnu primenu) oko 300$, pa ako razmišljate ozbiljno da ga koristite za neke poslovne svrhe - mislite i o tome.
[ S a l e @ 22.10.2004. 02:55 ] @
A mogli bi da predlozite neki simple simple simple CMS koji ima samo:
- administraciju korisnika
- unos vijesti
- upload slicica
- upload datoteka
- ankete

Mozda ce neko da predlozim da ovo pisem sam, ali stvarno nemam vremena, a treba mi da stavim na site da bi ostali korisnici mogli da postavljaju vijesi... Hvala.
[ LaMpiR @ 27.10.2004. 11:25 ] @
pa sve to imas phpnuke. Samo treba da stavis umjesto glupod download modula download3000 i nadji neki modul za upload slicica itd...
[ ultradisaster @ 29.10.2004. 01:58 ] @
Hmm gledajte ovo na sajtu sam ja god admin e sad problem kad udjem na sajt i identifikujem se na phpnuke 7.0 i prijavljuje me kao administratora ali kad pristupim forumu koji ide uz tu verziju portala ne prepoznaje me kao admina i ne mogu uredjivati forum tipa zakljucavati tema i te gluposti... a imam pristum u delu administracije de je forum mogu da dodajem teme i sve ali na samom forumu kad se ukacim nemam nikakav status. E sad ne znam koji je fazon da li treba neka posebna identifikacija za forum ili sta ?
[ LaMpiR @ 05.11.2004. 20:19 ] @
http://nuke.serbia-today.com/
[ BURA @ 09.11.2004. 23:03 ] @
Includanje html/php fajla u postnuke?
Imam jednu stranicu koju bih htio uklopiti u postnuk-a. Stranica koju bih uklopio je html stranica koja na osnovu pretrazivanja iz tablica baze vadi neke slike, zvukove i tekstove (PHP).Vidio sam da na nekim stranicama imaju tu foru pa ako neko zna kako da postnuka natjeram na to bio bih zahvalan. I daj Zombie podforum za cms-ove plizzzzzzzz. Dosta ih ljudi koriste..bio bi red.
LaMpiR stavi pretrazivanje na sajt.
BURA
[ ddaki @ 18.11.2004. 12:48 ] @
Ljudi ja imam jedan "veći" problem.....KAKO INSTALIRATI PHPNUKE????
sta treba mijenjati u config fileu????
skinuo sam i php triad...
molim vas da to malo raspisete
unaprijed hvala
[ ||NeX|| @ 18.06.2005. 00:10 ] @
Ja sam radio sa Nuke-om i malo sa Mambom.
Ubjedljivo ljepši, a i sigurniji kako sam informisan je Mambo.
Sada me muči ta sigurnost još malo više te grafički varijabilitet.
Vidio sam da ljudi čudo odrade sa mambom, ali znam da nije tako lahko.
Ima li išta lakše za implementaciju grafika, a da je isto dosta sigurno?
[ LyoShi @ 24.09.2005. 10:10 ] @
Jedan od jednostavnijih CMS-ova je CuteNews [do verzije 1.4.0]. ->idealan za pocetnike...

... ali je MAMBO ubedljivo najlepsi koji sam do sada video... Krivo mi je sto nije ceo uradjen u CSS-u - vec ima gomilu tabela...



[Ovu poruku je menjao LyoShi dana 24.09.2005. u 11:12 GMT+1]
[ misk0 @ 05.10.2005. 23:02 ] @
^^^^^^
Postoji vec poprilicno template-a koji su CSS orijentisani.
[ LyoShi @ 17.10.2005. 19:04 ] @
Eto rešenja...

Inače, "Mambo" se od skoro zove "Joomla"...

Skineš Joomlu :) , skineš CSS template, izmeniš ga, i eto ti CMS
[ aaataaa @ 28.10.2005. 20:34 ] @
Moram da prijavim da mi Džumle deluje vrlo pristojno! I šta je još lepše obećava!

Meni je tu jedno sumljivo, to - što je portal besplatan!

Zapravo sad svako može da napravi veoma ozbiljan posao na webu.



[ euripyd @ 29.10.2005. 00:04 ] @
Citat:
aaataaa: Zapravo sad svako može da napravi veoma ozbiljan posao na webu.


sta je sad? sad su se webdizajneri prepali da im odlazi posao... eh eh..
Cuo sam i to da su neki skidali mambo i dodavali free templates i to masno prodavali kao vemo zamrsen i komplikovan posao.....
[ aaataaa @ 29.10.2005. 00:35 ] @
ma da biće posla za designere

treba neko da oboji sve te dugmiće

[ gorand @ 10.11.2005. 17:31 ] @

Pozdrav,

Imam problem kad u phpnuke 7.6 postavim n4Album 0.92.( sve radi u lokalnoj mrezi)

Kad pokusam da uploadujem sliku ( recimo .jpg) javi da ne podrzava taj tip iako je podeseno preko admina da podrzava.

Da li se jos ko sreo sa ovim problemom i kako se rijesava.

Pozdrav
[ euripyd @ 17.11.2005. 08:16 ] @
sta mislite o WordPress?
Ima li neko iskustva?
Jel dobar, kako se ponasa?
Kolike su mu mogucnosti?
[ Johnny[BH] @ 18.12.2005. 23:20 ] @
Elem, zanima me kako ja da u phpNuke insertujem HTML kod...konkretnije, zelim da kada kliknem na link u module blocku, da mi se u centralnom delu phpNukea otvori stranica koja je napisana u html kodu.Jedan moj drugar mi je pre nekog vremena napisao kako se to radi, naime, stavi se index.php u dir root/modules/ImeModula, a u taj index.php se insertuje HTML kod/stranica...na kraju, kada se to lepo ubaci u module block kao link i kada se klikne na to, stranica se otvori u glavnom, centralnom delu phpNukea...Ja nisam neki php koder, ali znam da sam kod nije bio velik, ali ga se ja jednostavno ne secam :|.Hlp pls.
[ antiv @ 16.01.2006. 22:34 ] @
Zdravo svima, ja sam novi na forumu ali nisam novi sa CMS-ovima.

Radio sam za srpsko-svajcarsku firmu www.horisen.co.yu ili www.horisen.com, na njihovom CMS-u, koji oni nude uz svoj hosting. Nakon toga sam radio na Motionmill CMS-u za neke holandjane. To je takodje komercijalni CMS baziran na Xoops-u.
CMS je u stvari napredna verzija xoops-a, podrzava visejezicnost (kroz bazu ne froz fajlove), koristi FCK editor za unos sadrzaja i ima odlican interface u vidu stabla, kojim administrator kontrolise sadrzaj, usere, ... a odrzana je kompatibilnost sa xoops-om tako da je moguce instalirati skoro sve xoops module. www.motionmill.com.

Ipak, svi ovi sistemi imaju jednu manu. Suvise su komplikovani krajnjem korisniku. Odnosno super su kada ja odrzavam sajt koji sam napravio, ali imao sam ideju da naplatim izradu sajta, postavljanje i obuku za koriscenje CMS-a a da klijent dalje odrzava svoj sajt. Zato sam resio da napravim jednostavni CMS. Projekat je u fazi izrade i nazvao sam ga easyCMS. (kasnije sam nasao 1000 CMS koji se tako zovu pa razmisljam da mu promenim ime). CMS koristi FCK editor, smarty template i nije mu potrebna baza. Vec sam postavio jedan sajt zasnovan na njemu www.lavli.co.yu i za sada radi bez vecih problema (sajt je jos uvek u fazi izrade), a i korisnik je bez problema krenuo da sam unosi sadrzaj (zato je odgovornost za gluposti na njemu).

Ako je iko zainteresovan moze pogledati www.webhelp.co.sr (i ovaj sajt je uradjen u mom CMS-u i nisu kompletan, nema se vremena, ali uglavnom radi) i kontaktirati me. Zainteresovan sam za saradnju posto sam malo u problemu sa vremenom a ima toliko toga sto sam planirao da uradim sa ovim CMS-om.
[ absonic @ 12.02.2006. 13:24 ] @
jel koristio neko PHP Fusion
Utisci
[ inzenjer2005 @ 19.02.2006. 14:53 ] @
Jedan od mojih prvih sajtova koje sam podigao za sebe, posto sam pre toga radio samo sajtove za neke firme i organizacije, je www.zurke.org i tu sam koristio CPG-Nuke 8.2 i forum phpBB 2.0.8 i tamo dok ovo pisem ima preko 600 registrovanih korisnika, a posto sam ja jedini administrator i vlasnik svega toga, ako nekom to treba da administrira i da isprobava ceo taj portal kako funkcionise u praksi neka mi se javi, a to je inace hostovano kod Verat-a, pa sam ja zato i digao ruke od toga, jer nisam uspeo da ga prebacim na neki bolji hosting.
Trenutno sam i glavni administrator na portalu www.bodibilder.com i tu sam koristio Dragonfly CMS tj. to je CPG-Nuke 9.0.... i to mi radi mnogo bolje jer sam uzeo mnogo bolji hosting na www.ehost.co.yu i sve radi savrseno, ali sam ustanovio da taj CPG-Nuke dosta trosi resursa na serveru, tako da ne moze ni da se hostuje na nekim pocetnim hosting paketina koji su najjeftiniji, vec morate da kupujete neke mnogo jace hosting pakete koji su naravno i mnogo skuplji!
Najbolji forum je SMF koliko sam ja uspeo da saznam od prijatelja, a Mambo je skroz dobar CMS i verujem da cu ubuduce njih da koristim, a trenutno sam instalirao kod sebe XOOPS za bukvalno 2 minuta, ali uopste ne mogu da provalim kako da postavim sadrzaj pocetne stranice ili bilo koje druge, pa me zanima kako to da uradim?
[ DrS @ 29.03.2006. 00:55 ] @
Treba mi neki CMS, ali zasnovan na ASP-u (po mogućstvu biK izbegao .NET) i na SQL Server-u. Uz sve to mi je potrebno da pratim istorijat izmena. Naime, treba mi web aplikacija kojom se obezbeđuje da na primer jedna osoba sređuje informacije u vezi sa pravljenjem palačinki, a druga osoba informacije u vezi sa razvojem kora za pitu, dok bi treća osoba radila nešto treće; admin bi mogao da nadzire da li i koliko često menjaju sadržaj na sajtu, omogućavao četvrtim i petim i ostalim osobama da rade nove delove sajta. Naravno, svaka osoba bi mogla da prati "istoriju" izmena koje je sama vršila (kog dana je koja informacija objavljena), a admin za sve njih.

Čuo sam da pod PHP-om aplikacija Mambo radi taj posao, ali ne znam da li ima slično za ASP. Nije mi bitno da li je komercijalna ili ne aplikacija; pošto je za potrebe jedne firme, oni bi se "otvorili" za kvalitetan proizvod.
[ VRKY @ 11.04.2006. 19:40 ] @
Radim stranicu za jednu firmu nekretnina, dizajn je već napravljen ali uvidio sma da će to biti puno posla bez nekog CMS sistema, stoga me zanima koji bi mi CMS sistem preporučili, ne treba biti nešto komplicirano, naprotiv da se da lako radit s njim. On mi treba za bržo ubacivanje, održavanje sajta, preko njega bih ubacivao te Ponude nekretnina (slika + mali Tekst) i to je manje-više sve što mi treba. Uvjeti su: da je free i jednostavna za uporabu i ako je moguće da ga (taj CMS sistem) mogu spojit sa već napravljenim dizajnom (css+xhtml).
Hvala unapred.
[ SBD @ 22.04.2006. 19:28 ] @
www.opensourcecms.com

Na ovom sajtu imas demo prikaze CMS-a.

[Ovu poruku je menjao SBD dana 22.04.2006. u 20:29 GMT+1]
[ LyoShi @ 21.05.2006. 19:22 ] @
Citat:
VRKY: Radim stranicu za jednu firmu nekretnina, dizajn je već napravljen ali uvidio sma da će to biti puno posla bez nekog CMS sistema, stoga me zanima koji bi mi CMS sistem preporučili, ne treba biti nešto komplicirano, naprotiv da se da lako radit s njim. On mi treba za bržo ubacivanje, održavanje sajta, preko njega bih ubacivao te Ponude nekretnina (slika + mali Tekst) i to je manje-više sve što mi treba. Uvjeti su: da je free i jednostavna za uporabu i ako je moguće da ga (taj CMS sistem) mogu spojit sa već napravljenim dizajnom (css+xhtml).
Hvala unapred.

www.textpattern.com
[ CyberianIce @ 02.06.2006. 05:31 ] @
PHP-Fusion je vrh, shto misish o tome?
[ nekoko @ 11.06.2006. 18:25 ] @
Imam jedno pitanje.Koji jednostavni News-handling CMS preporucujete a da podrzava srpski/cirilicu? Hvala.
[ zeca015 @ 13.06.2006. 10:47 ] @
Citat:
VRKY: Radim stranicu za jednu firmu nekretnina, dizajn je već napravljen ali uvidio sma da će to biti puno posla bez nekog CMS sistema, stoga me zanima koji bi mi CMS sistem preporučili, ne treba biti nešto komplicirano, naprotiv da se da lako radit s njim. On mi treba za bržo ubacivanje, održavanje sajta, preko njega bih ubacivao te Ponude nekretnina (slika + mali Tekst) i to je manje-više sve što mi treba. Uvjeti su: da je free i jednostavna za uporabu i ako je moguće da ga (taj CMS sistem) mogu spojit sa već napravljenim dizajnom (css+xhtml).
Hvala unapred.


Iako vishe volim nuke, za ovo sto radis ima jedno dosta dobro i lako resenje.Instaliraj joomla i ubaci komponentu koja se zove hot property.Mislim da je ona pravljena bas za te stvari.Znaci ima sve,slicice,opis,super pretrage...Po meni je extra.
[ ~Vojvoda @ 11.07.2006. 23:39 ] @
Koji od ovih gore pomenutih CMS-ova ima najbolju podrsku za srbski jezik i cirilicno pismo???
Vieo sam da je neko vec gore pitao, a niko nije odgovorio.
Poz!
[ yellowtoot @ 08.08.2006. 22:52 ] @
Citat:
~Vojvoda: Koji od ovih gore pomenutih CMS-ova ima najbolju podrsku za srbski jezik i cirilicno pismo???
Vieo sam da je neko vec gore pitao, a niko nije odgovorio.
Poz!


Definitivno Mambo
[ aaataaa @ 09.08.2006. 09:20 ] @
pozdrav svima

po meni joomla

imaš prevode

možeš da postaviš joom!fish i da prebacuješ pisma....

pogledaj na srpskom podforumu na joomli

http://forum.joomla.org/index.php?topic=31259.msg185537

[ kebic @ 13.10.2006. 00:10 ] @
Hiljadu ljudi filjadu cudi. Ja mislim da su joomla i mambo super sto neznaci da ostali sistemi nemaju svoje prednosti u poredjenju sa ovom cmsovima.
[ trabl @ 30.10.2006. 03:10 ] @
U pravu si kebic, hiljadu ljudi hiljadu ćudi... Ja sam voma dugo radio sa PHP Nuke-om, i dalje mislim da je najlakši za rukovanje i ima odličnu podršku na stranim sajtovima. Elem, isto tako sada se upoznajem sa Joomlom i ona ima nekih milion više opcija od gore pomenutog Nuke-a!
[ Rašo @ 10.11.2006. 17:02 ] @
Bok svima!Evo moj prvi posta baš ide u najdražu temu cms-sustave!Zanimalo bi me dali ko koristi ovdje Php-Fusion??Da vidim kako ste složili stranice u njemu!

Eto ja sada imam stranice u njemu napravljene i jako mi se sviđa ovaj cms!
[ delijaKNN @ 20.11.2006. 17:53 ] @
Po mom misljenju najbolji CMS je Nuke-Evolution http://www.nuke-evolution.com/
Procito sam gore da je neko trazio CMS za Sajt za Nekratinine preporucio bi Open-Realty http://www.open-realty.org/

Short description: Real Estate listing system featuring attachments, flexible search, template system, Yahoo Maps interface.
[ eclipse_sauron @ 23.11.2006. 14:46 ] @
Ako netko zna trebo bi pomoc sa izradom php nuke modula.. Nista komplicirano, treba mi samo sablona (jer nemam tolko znanja da sam napravim, ali kolko-tolko znam editirati po modulima sta mi treba).

Modul bi trebo imati jedan drop-down list (sa 2-3 opcije, uopce nije bitno koje), jedan check-box, buton generiraj i recimo text-box u kojem bi ispisao odabrane opcije (nije potreban refresh stranice, moze odmah ispod butona ispisati sta treba).

Recimo da drop-down ima opcije "1" i "2", i ispred kucice check-boxa pise "Check-box", a kad se stisne "generiraj" da napise:


"Lista 1/2" (ovisno o odaranoj opciji)
Nesto od check-boxa (bilo sta da se ispise kad se ukljuci check-box, uopce mi nije bitan tekst nego samo kod).

I to je to.. Mozda jos opcija "select all" da selektira generirani tekst, ali nije neophodno.

Zahvaljujem
[ Nemke_BG @ 14.03.2008. 20:23 ] @
Znam da je malo stara tema ali sta cu...:)

Sto se tice PHP Fusion-a koristio sam ga na tri sajta i fino je funkcionisao. Dosta je jednostavan za administraciju. Uskoro izlazi nova verzija ali i ovom sad sam prezadovoljan. Ima finu podrsku i dosta foruma sa dodacima i modifikacijama za njega.

Sto se tice Joomle i nju sam probao i ona je stvarno dobra...mnogo, mnogo dodataka i velika ONLINE zajednica su ogroman plus....

Takodje sam probao u vise navrata jedan mali CMS PHPShop sa www.phpshop.org i jeste da je dosta nabacan i da je u pocetku mnogo tesko
snaci se u njemu ali tek kad ga upoznate shvatite koliko taj CMS moze biti dobar. Najveci problem sa njim je sto ima ocajnu podrsku...

[ korisnik07 @ 07.12.2008. 23:31 ] @
Ima li neki slican ovom: www.fmjam.com

Znaci treba mi ovako navigacija, i da se novosti (vijesti) redaju jedna ispod druge (njih 5-6), i da onda odlaze u arhivu, takodje da ima download sekcija, pregled galerija slika itd...
[ Kolynos @ 17.08.2009. 13:23 ] @
a sta je sa svim ovim cms sistemima, nigde nisam video da se spominju dosta popularni joomla i blog wordpress

http://spyrestudios.com/free-content-management-systems/
[ josik @ 06.01.2014. 14:27 ] @
Onaj ko hoce da proba phpNUKE-om ili POSTnuke videce da to i nije bas tako jednostavno. Moras da petljas po php-u, instaliras bazu i a bilo bi pozeljno da znas webdizajn. Tera te da postanes priuceni programer, administrator i webdizajner. Pa i nije bas tako lako. A sve u svemu prilicno su ograniceni i spori.

Po meni je XFactory najbolji CMS. To je portal koji dobijes kljuc u ruke, odmah pocnes da postavljas sadrzaj. Moj drugar dizajner je narucio da ima svoj licni portal i evo sta je dobio: www.fedorart.com

Razlika izmedju portala i CMS sistema je sto portal ima u sebi ugradjen CMS, koji radi bez dopunskih programa i plus ima mnogo vise funkcionalnosti: Portali pruzaju podrsku da vise korisnika rade na njemu, imaju multimedijalni forum, ugradjenu pretragu, SEO optimizaciju, integraciju sa drustvenim mrezama, razmenu privatnih poruka medju korisnicima, komentare, mocan kontrolni panel.

Postoji vise vrsta portala, prema nameni:
- Napredna izrada blogova, licni sajt za razvoj karijere
- Izrada internet prodavnice
- Portal za marketing proizvoda
- Online posao za firme
- Portal za nekretnine
- Adsense portal - kako zaraditi na internetu