[ dddejan @ 16.10.2013. 10:26 ] @
Ne znam da li sam na dobrom mestu postavio temu, ali evo u cemu je problem.
Imam disketu na kojoj je system za pokretanje masine za vez. Disketa je formatirana na 720 kb i imam je samo jednu. Da se ne bi ostetila pokusao sam da je iskopiram ali jednostavno ne ide.
Iskopiram tri fajla koja su na originalu ali kopirana disketa kada je ubacim u masinu za vez jednostavno ne zeli da krene pise insert boot disk. Znaci verovatno treba da kopirana disketa treba da bude bootabilna. Kako to uraditi? Hvala za svaku sugestiju!
[ calexx @ 16.10.2013. 10:38 ] @
Probaj nekim programom za fizičko kopiranje, ja sam koristio prvo hd-copy a posle WinImage pa ih probaj. Može da bude problem ako disketa ima zaštitu, tu već možda i ne nađeš rešenje.
[ dddejan @ 16.10.2013. 12:03 ] @
Disketa nema zastitu, skinuo sam i ta tri fajla koja su na disketi sa nekog sajta, znaci samo je problem kako namestiti da disketa bude bootabilna???
[ SlobaBgd @ 16.10.2013. 12:29 ] @
Uf, davno beše, a sad nemam floppy da bih probao...
Probaj ovo:
Citat:
xcopy a:\*.* /a /e /k a:
[ dddejan @ 16.10.2013. 12:37 ] @
Nije mi bas najjasnije ovo sto si napisao, ali cu probati...
[ bachi @ 16.10.2013. 12:37 ] @
PowerISO ima make floppy disk image, a onda ima i write floppy disk image.

[ dddejan @ 16.10.2013. 13:05 ] @
Pokusacu i sa PowerISO, vidim da ima floppy disk image, hvala na sugestiji!
[ salvatore. @ 17.10.2013. 07:21 ] @
Citat:
dddejan:
Disketa nema zastitu, skinuo sam i ta tri fajla koja su na disketi sa nekog sajta, znaci samo je problem kako namestiti da disketa bude bootabilna???



Pitanje koji ti sistem treba, pretpostavljam neki dos. U DOS-u se butabilna disketa pravi komandom:

sys a: (pretpostavljam da je a: floppy)

ako imaš xp to ide malo drugacije http://support.microsoft.com/kb/305595.

Ja bih na tvom mestu prvo proverio kog formata treba da bude disketa...
[ calexx @ 17.10.2013. 08:42 ] @
Nema potrebe da ponovo pravi boot deo, pitanje je i šta ta mašina ume da prepozna pa je najlakše da samo fizički iskopira disketu koja radi. Napravi image i sačuva ga pa ako nekad zabrlja, tu je rezerva.

Nadam se da si do sada probao neki od predloženih načina.