[ MatezYU @ 16.03.2004. 22:00 ] @
Pozdrav

Imam Linux Mandrake 9.1 verzija kernela 2.4.21 - 1.13 mpk i Lucent Win modem 56K i PROBLEM
Ne mogu da instaliram drajver za modem... Procitao sam sve forume na ES i nisam uspeo naci
resenje... Kada instaliram rpm paket nista se ne desava... Skinuo sam odgovarajuci rpm paket...
Takodje sam skinuo i pokrenuo sa ./lsinst ali nece da mi radi ni tako... Ne mogu nikako namestiti
modem da mi radi pod linuxom... Bio sam i na www.linmodems.org i svuda...
Ako ima neka dobra dusa koja moze postepeno da mi objasni sta da radim i odakle da skinem
odgovarajuci drajver i kako to da namestim... Korak po korak...

Hvala unapred, nadam se da ima neko ... pozdraw
[ tdjokic @ 16.03.2004. 22:59 ] @
Malo je cudno da si sve procitao a nisi nasao resenje, ali dobro... Najkrace: ako ti je modem novijeg datuma proizvodnje, A NA ZALOST JA NE ZNAM KOJI JE TO DATUM, onda NEMA drajvera za njega jos. To ti je ovako priblizna informacija da steknes sliku u kakvoj si situaciji. Za starije Lucente ima vise drajvera i oni garantovano rade i to je sigurno opisano u nekoj od tema na ES-u ili na www.linuxo.com (bivsi www.mandrake.co.yu valjda).
[ MatezYU @ 17.03.2004. 07:27 ] @
Kada instaliram drajvere preko rpm paketa kada idem na query modem sve AT naredbe mi ostanu prazne.... Kao da nema modema... Probao sam sa vise drajvera i nista...

[ homoludens @ 17.03.2004. 10:24 ] @
ako si sve to procitao sigurno negde postoji odgovor.
ne secam se tacno ali postoji program koji se zove (valjda) scanmodem ili vec neki drugi koji ti skenira pci magistralu i javlja sta je sve nasao na njoj.
izmedju ostalog ce ti naci i modem sa raznim njegovim podacima. od kojih ce ti biti bitan samo neki broj na osnovu koga ces znati da li je tvoj modem podrzan drajverima ili ne. uputsto za sve ovo ide uz program.
ali je najverovatnije da nije podrzan jer podrzani modemi bez problema prorade i rade, dok ovi ostali nece.
inace to starijeg datuma znaci dok ih nije preuzeo agere
dakle ako imas lucent agere verujem da nece raditi.
srecno.
[ MatezYU @ 17.03.2004. 10:51 ] @
Evo uspeo sam! Sada saljem post preko LINUXA...
Problem je bio sa KPPP podesavanjem... Modem mi je stojao na dev/modem a sada sam prebacio na poslednju stavku u meniju, ne znam kako se zove ali je proradilo...

Pozdraw