[ srdjan777 @ 16.03.2004. 22:27 ] @
Poslao sam burazeru u Srbiju neki racunar. On veoma malo zna o kompjuterima. Koji mi je program potreban i kako da preko interneta udjem u njegov racunar da mu podesim outlook express i jos neke stvari? Sta mi treba od njegovih podataka?
Inace obojica imamo XP Pro SP1.
[ Nemanja Dubravac @ 16.03.2004. 22:41 ] @
pogledaj www.realvnc.com
obojica treba da skinete isti program, ali on treba da pokrene server, a ti viewer i onda ti on javi svoju ip koju upises kod sebe i kacis se...
[ Simke @ 16.03.2004. 22:54 ] @
S obzirom da obojica imate XP, najjednostavnije resenje je sa remote desktop connection, koji je vec ugradjen u XP. A i brze je nego sa VNC.
[ srdjan777 @ 17.03.2004. 08:52 ] @
Mozes li malo da objasnis kako se to koristi i gde je u XP taj program i sve sto mi je potrebno? Hvala ti puno!
[ Corey @ 17.03.2004. 20:42 ] @
Samo udji u start i nacices ga.
[ srdjan777 @ 17.03.2004. 20:57 ] @
Ok. Nasao sam. Znaci ja treba da unesem njegov IP, pa na connect. Sta on treba da uradi da bi me pustio u racunar osim sto treba da bude konektovan?
[ Simke @ 17.03.2004. 21:08 ] @
On mora da uradi sledece:
Right-click My Computer pa Properties
Onda click na Remote tab
I tu treba da ukljuci opciju Allow users to connect remotely to this computer

Jos jedna stvar - ako nema passworda na Administrator accountu, neces moci da koristis taj account da se konektujes. Onda ili stavi neki password za admina, ili koristi drugi account.
[ ChanMaster @ 18.03.2004. 08:12 ] @
Imam lepo resenje za tebe! Moji su u srbiji ja sam u austriji i podesavam im kompjuter sa remote administratorom. Radi perfektno!!! mozes ga skinuti odavde http://members.chello.at/computing/radmin21.zip potrebno je samo da oboje imate isti program instaliran i da znas njegovu ip adresu.
Moj savet ti je da ne stavljate NT zastitu (pri trazenju pass)
Password koji on bude upotrebio kod sebe moras znati da bi mogao da mu "udjes" u komp...
Isprobaj ga pa ako imas neka pitanja javi rado cu ti odgovoriti...