[ DK22 @ 20.10.2013. 14:12 ] @
Nisam pocetnik u nekim drugim djelovima foruma, u ovome za Javu sam totalni!

Imam program u firmi u Javi i uz njega oracle sql bazu. Zelim napraviti ecommerce sajt u koji cu importovati bazu iz programa i kreirati relaciju izmedju programa i sajta. Dakle ukoliko se u programu promjeni neki podatak za artikl (cijena,zaliha i sl) da se na sajtu takodje mjenja, ili ukoliko se nesto proda preko sajta da se u programu isto desi promjena. Jasno mi je da je tu potrebna aplikacija koja ce praviti import/export medju serverima ali nisam siguran odakle da pocnem. Da li da koristim JSP, kako da importujem sql bazu na web i slicno...? Mozda je prevelik zalogaj, ali ne moram uspjeti, zelim pokusat!
[ nemnesic @ 21.10.2013. 11:21 ] @
Ovo je dosta veci zalogaj zato moram prvo da ti postavim par pitanja:

1) Kazes da nisi pocetnik u neki drugim delovima foruma - U kojim delovima nisi pocetnik? Koji jezik znas?
2) Zasto si odlucio da koristis Javu za e-commerce resenje?
[ DK22 @ 21.10.2013. 21:08 ] @
Poznajem php i mysql. Odlucio sam se jer sam vidio da je firma koja koristi identican program kao moja podigla ecommerce u .jsp. Nije mi problem podici php ecomerce, tu vec ima more gotovih rjesenja ali ne znam kako ga uvezati sa oracle aplikacijom.
[ FooLControL @ 21.10.2013. 21:26 ] @
Jedna baza na nekom serveru, i web i desktop aplikacije se kace na nju. Nebitno je da li ces web app raditi u Javi, PHP-u ili ASP.
[ DK22 @ 24.10.2013. 16:00 ] @
Ako sam dobro shvatio onda trebam program koji se sada koristi podići na cloud, trenutno je na lokalnom serveru i za sve to treba raditi migraciju?
[ dejanet @ 24.10.2013. 16:23 ] @
^ Razmotri varijantu da vam sve bude in-house(u firmi), pod uslovom da imate solidan internet sa fiksnom ip-adresom. Onda odvojis taj db server i dignes web server na posebnom fizickoj ili virtual masini u firmi i krenes development java web aplikacije, koja ce raditi sa tom oracle db-om.

Do krajnje realizacije imas jos dosta detalja, oko bezbednosti podataka i mreze, razvoja same web aplikacije, izbora front end i back-end data framework-a itd..