[ igormil @ 21.10.2013. 10:04 ] @
Interesuje me da li je ispravno bekapovati drajvere pre instalacije novog Windowsa uz pomoć programa tipa Driver magacian Driver genius itd ili ih skinuti sa sajta od matične ploče.Plašim se ako je računar pre instalacije imao viruse i onda bekapovani drajveri možda mogu napraviti problem na novom Windowsu.
Igor
[ anon142305 @ 21.10.2013. 10:28 ] @
Ja ih uvek bekapujem, narocito ako radim na tudjem kompjuteru.
Da ih imam, zlu ne trebalo.

Nije maticna ploca sve sto treba od drajvera, a ljudi cesto ne cuvaju diskove sa njima.
Zato ja uvek potrazim nove verzija sa neta, a bekap - nek se nadje.

A sto se tice virusa, iskeniraj AV-om te bekapove sto naprave programi koje si naveo.
[ igormil @ 21.10.2013. 13:25 ] @
Znači može se bekapovati bez problema,to me je interesovalo.
Hvala ti što si se javio.
Pozdrav.
[ Miroslav Jeftić @ 21.10.2013. 14:23 ] @
Lično nikad ne koristim programe za drajvere, uvek skinem sa sajta proizvođača, ali verovatno i nema drugog izbora ako neko ne zna sam da nađe.
[ anon142305 @ 21.10.2013. 15:59 ] @
Citat:
igormil:
Znači može se bekapovati bez problema,to me je interesovalo.


Ma da, to je obicno kopiranje drajvera, ja problema nisam imao. Mada sam to radio samo 2-3 puta.
Samo mu zadam da sve spakuje u jedan .exe fajl, radi lakse ekstrakcije posle.

Citat:
Miroslav Jeftić:
verovatno i nema drugog izbora ako neko ne zna sam da nađe


Ja sam par puta naletao da ljudi nemaju diskove sa drajverima,
a najcesci problemi mi budu sa zvucnom, a onda i mreznom karticom.

A ovako, ja sve unapred imam snimljeno, potrazim nove drajvere na netu,
ali ako ih ne nadjem, milina - stari (koji sigurno pasuju) su tu

Citat:
igormil:
Hvala ti što si se javio.
Pozdrav.


Nema na cemu, pozdrav.
[ Holocen @ 21.10.2013. 22:58 ] @
1. Konkretno, Driver Magician ponekad skine pogrešne drajvere.
2. Driver Genius hoće da zabaguje često.
3. Ako hoćeš da koristiš programe ovakvog tipa, kupi licencu da se zaštitiš od virusa iz kreka.
4. Ako hoćeš da reinstaliraš sistem na istom hardveru, zašto ne bi sam bekapovao drajvere? C:\Windows\System32\DriverStore na Windows-u 7. Kad ih ponovo kopiraš restartuj sistem.
5. Određeni rootkit virusi se maskiraju u drajvere sistema. Od skeniranja antivirusom takvih fajlova nema ništa.
6. Ponekad Microsoft za određeni hardver ima prilagođeni drajver preko Windows update, pa ti program za pronalaženje drajvera neće ponuditi najbolju verziju.
7. Najbolji savet: instaliraj probnu verziju Driver Genius da ti skenira sve drajvere i prikaže najsvežije verzije, pa ih preuzmaj ručno i instaliraj jedan po jedan. Sačuvaj sve izvršne fajlove.

Ovo što sam napisao su rezultati mog višegodišnjeg uspešnog mučenja sa drajverima, pozdrav!

[ Hackman @ 21.10.2013. 23:35 ] @
Ja koristim program Slim driver i meni se jako dobro pokazao, ono naj
osnovnije skine i sa njim nisam za sad imao problema.
[ igormil @ 22.10.2013. 20:44 ] @
Pronašao sam juče DriverMax i mislim da je izvanredan program ovog tipa.