[ Predrag Krstic @ 22.10.2013. 10:26 ] @
Koristim True Launch Bar koji pravi gedžete koji se integriše u Taskbar. Instalirao sam neki dodatak za njega i prilikom restartovanja Windows Explorer ne može da se startuje. Nemam ni ikone na desktopu, ni start dugme, znači ne mogu ništa.
Probao sam safe mod i ni u njemu ne može ništa sa se pokrene. Vraćanje na "last known good configuration" isto neće.
Kako da deinstaliram ovaj program?
Da li preko nekog boota sa fleša? Kojim programom?
Ne znam šta dalje, molim vas za pomoć.

[att_img]
[ valjan @ 22.10.2013. 11:37 ] @
Da li možeš da pokreneš Task Manager sa CTRL + ALT + DEL? Ako možeš, kad si već tamo, klikneš na New Task dugme na Applications tabu, ukucaš appwiz.cpl da pokreneš Add/Remove programs, deinstaliraš to za gadžete, restartuješ sistem i probaš ponovo.
[ Predrag Krstic @ 22.10.2013. 12:43 ] @
To je to! Nisam znao za tu naredbu.
Ta naredba pokreće add/remove programs i uspeo sam da izbrišem aplikaciju koja mi je blokirala rad windows explorera.
Hvala ti na informaciji, "spasao" si me da ne moram ranije da odem kući sa posla! A taman sam počeo i da pregovaram oko novog kompa. :)

Još jednom hvala Janko, pozdrav i sve najbolje!
[ valjan @ 22.10.2013. 13:28 ] @
Sve što ima ikonicu može se pokrenuti i iz komandne linije, samo je za neke stvari potrebno znati kako se tačno zovu. Evo jednog prilično detaljnog spiska, pa kad se nekad nađeš ponovo u sličnoj situaciji, možeš pogledati ovde kako da pokreneš nešto od korisnih sistemskih modula: http://foliovision.com/seo-too...puters/windows/xp-run-commands. Inače, Windows Explorer baš i služi za to da ti prikaže desktop i ikonice, što znači da ti mnoge zadatke možeš obaviti i bez njega, tako da čak možeš i da ga "ubiješ" iz task managera, i ponovo kasnije pokreneš preko onog dugmeta kucajući "explorer"...