[ Monikica89 @ 22.10.2013. 13:29 ] @
Molim vas, hitno mi je potrebna pomoc (ne razumem se u tematiku).
Imam laptop Compaq Presario C700, kupljen 2007 godine, nikad na njemu nista nije menjano, nikada se nije kvario, sve ok funkcionisalo do jutros.
Problem je u tome sto se zakoci cim se upali, i vise ne reaguje. Kursor se okrece tu gde se zamrzne. Probala sam da gasim/palim, opet sve isto. Cim se upali-zamrzne se. A da, i nesto zacvrchi neposredno pre zamrzavanja.
Upalila sam ga u safe mode (tu sve dobro funkcionise), i tu deinstalirala neke programe sto sam skoro ubacila, skenirala sa AVG i cistila sa CCleaner-om. Ne pomaze.

Molim vas, znam da sam vam dala malo podataka, ali mi treba bilo kakav nacin da ga nateram da proradi, jer mi je sutra zadnji rok za predaju nekog rada na faksu, a ja nemam gde da ga zavrsim.
Hvala unapred na bilo kakvoj pomoci.
[ citizenx @ 22.10.2013. 13:37 ] @
udji u safe mode with networking, skini malwarebytes (free verziju), pusti quick scan i nadaj se da nije neki hardverski problem.
[ Monikica89 @ 22.10.2013. 14:05 ] @
Cek da probam. Valjda ce upaliti.

Edit: Skinula, skenirala i program je nasao nekih 50-ak PUP-ova. Obrisala uz restartovanje, i kad sam opet upalila - ekran je potpuno crn. Vidi se kursor i taskbar, sve ostalo je crno.

Gaddem, sta sad napravih?

[Ovu poruku je menjao Monikica89 dana 22.10.2013. u 15:37 GMT+1]
[ Lavlja_Jazbina @ 22.10.2013. 17:25 ] @
Mozda da iz sef moda uradis ristor,predhodnog dana.Zadnju najbolju konfiguraciju ili repair windowsa.
[ Monikica89 @ 22.10.2013. 19:27 ] @
Uradih i restore. Ne bih bas znala sta je zadnja najbolja konfiguracija, al uradih onu od pre 3 dana ( tad nisam instalirala nikakve programcice). Crno sve i dalje kad udjem u normalni mode. U safe mode, cas radi, cas ne radi. Plus, sada kada ga zaklopim samo, ne prestaje da `radi`. Ranije nije bilo tako. Ne znam da li postoji jos nesto sto mogu da uradim.
I sta mu moze uopste biti? Prosto mi neverovatno da je sinoc sve super radilo, i jutros iz cista mira nista.
[ Lavlja_Jazbina @ 22.10.2013. 20:55 ] @
Ako je xp,na radnu povrsinu,desni klik,propertis,screen saver,power pa tu konfigurisi gasenje.
Poslednja poznata kofiguacija ti je ispod safe moda,4 ili 5,videces vec.
[ valjan @ 23.10.2013. 03:36 ] @
Pošto je laptop 6 godina star, vreme je da se otvori, iz njega izduva prašina, podmažu ležjevi na ventilatorima (ili eventualno zamene isti), zameni termalna pasta... Cvrčanje može da znači da je neki kondenzator završio svoj životni put, tako da ni ne čudi da imaš problema prilikom pokretanja. Prikači neki monitor na VGA izlaz, pa vidi da li tako imaš sliku, ako je nema znači da imaš problem sa grafičkom karticom (u najboljem slučaju je potrebno samo ažurirati drajver, u najgorem moraće kod čika majstora na zamenu). U safe mode-u se ne koristi drajver koji se inače koristi pri normalnom radu, pa pošto ti radi OK u Safe Modu a ne radi u normalnom, eto ideje odakle da kreneš, a ovo je pravo mesto za to: http://h10025.www1.hp.com/ewfr...lc=en&product=3559331&
[ IBM89 @ 07.11.2013. 09:42 ] @
Valjan ti je skoro pa sve rekao, ja bih se mogao nadovezati samo da postoji mogucnost da je sistem stradao i preporucio bih ti da podignes novi sistem,
Ako tada nebude radilo onda je u pitanju graficki cipo.

Sto se tice termalne paste i kulera, slazem se da treba zameniti jer zbog njih ti moze crknuti graficki cip zbog nedovoljnog hladjenja.
Mada ja mislim da nije do toga posto mrznuo bihti sliku nakon sat vremena rada tj. kada se ugrije... (to je u slucaju samo grijanja ne crkavanja)

Nemora samo grafika da mrzne sliku moze i procesor (isto zameniti kuler i termalnu pastu) vecina biosa ima mogucnos da vidis kolika je temparatura procesora (ako je Intel-ov procesor on moze preko 60stepeni, ako je AMD on je moze do 50 stepeni)

Moja ti je preporuka udji u safe mod sacuvaj sve podatke i podigni novi Windows naj bezbolnija varijanta, a mislim da ce upaliti.