[ netomc @ 24.10.2013. 12:04 ] @
http://www.sbb.rs/Paketi/327/FlatHome.shtml

[ waikiki @ 24.10.2013. 21:56 ] @
Novi najmanji ugovorni paket 15/1.5

[ FULLSOUND @ 24.10.2013. 23:32 ] @
Ovakva je situacija kod mene:
Potpisao sam ugovor za DUO MIX 30.9. pošto je gužva i imaju dosta posla došli su 7.10. i prikačili mi kablovsku. I do danas nisu došli da mi donesu modem i D3 uređaj.
Sad videh da je aktuelna ova nova promocija, pa me interesuje, šta ja mogu da uradim da je dobijem? Nigde na sajtu ne vidim više DUO MIX, pa računam da sam automatski prešao na DUO SILVER, al' čitajući malo po netu ne izgleda mi tako...
Planirao sam i da uzmem brži net (bilo je 900din 20/1,5, a sad je 25/2 600 din.)
Šta da radim, ako sutra dođe radnik da mi montira opremu?
Unapred hvala na savetima.
[ calexx @ 24.10.2013. 23:36 ] @
Ja bih tražio korekciju ugovora ali ne da pređeš na novi nego da to bude osnovni ugovor. Ako te samo prebace, gubiš tri meseca po dinar, što i nije mala para. Proveri, pitaj, pa ako ništa, onda iskoristi ta tri fraj meseca koja dobiješ kao novi korisnik a onda pređi na novi paket.
[ ironman @ 25.10.2013. 18:53 ] @
Ponovo!!!!
PTT reaguj!!!
[ Markoxxx @ 26.10.2013. 12:18 ] @
Da li ce postojece korisnike prebaciti na nove pakete? ili dok traje ugovor ide po starom?
[ calexx @ 26.10.2013. 13:30 ] @
Novi paketi za nove ugovore, ko neće ostaje mu staro i dalje.
[ milorad @ 26.10.2013. 17:12 ] @
Ja danas potpiso ugovor imao sam do sada trio mix i sad sam uzeo gold jedan i to po ceni od 3280 ali placam prva tri meseca po staroj ceni od 2980
[ netomc @ 26.10.2013. 19:46 ] @
Citat:
calexx:
Ja bih tražio korekciju ugovora ali ne da pređeš na novi nego da to bude osnovni ugovor. Ako te samo prebace, gubiš tri meseca po dinar, što i nije mala para.


Posto sam vec postpaid korisnik na M paketu - kako da me ne prebace sa postojeceg paketa vec da mi to bude osnovni ugovor, bez iskljucenja sa interneta? (u smislu koriscenja promotivnog perioda)
Kada sam pricao sa monterom on je rekao da moram da skinem postojeci modem sa kabla i da ga odnesem u centralu SBB-a i tamo raskinem ugovor.
Nakon toga se potpise novi ugovor i onda se ceka monter da donese i instalira opremu.
To moze da traje od 4-5 dana do nedelju ili dve dana (u zavisnosti od kolicine posla koju imaju na terenu) i za svo to vreme necu imati internet.
[ calexx @ 26.10.2013. 20:00 ] @
Imaš M paket bez ugovorne obaveze i hteo bi da pređeš na M+ ali i da dobiješ promociju 3 meseca po dinar? Bolje je da se prvo raspitaš da li na taj način postaješ baš baš novi korisnik, moguće je da moraš da otkažeš i komplet kablovsku televiziju pa da se opet za sve prijaviš. A možda ni to ne bude dovoljno, vlasnik stana im je u nekoj bazi kao korisnik pa mogu to da računaju kao pauzu u korišćenju ... bolje da ti neko sa kime bi sklopio ugovor to objasni, SBB je baš lakom na pare i gledaju svaku priliku da ne ispuste nešto. Zato su im i ugovori takvi, ne isplati se da raskineš ugovor koliko god ti ne odgovara, pa je zato najbolje da unapred budeš siguran da hoćeš da ga do kraja iskoristiš.

Možda posle raskida dugo čekaš na nov ugovor, možda tako obeshrabruju postojeće korisnike da to urade ... a možda može bez problema, na njihovom forumu nikako ne daju konkretne odgovore na ovakva pitanja. Ako je neko to radio, onda bi mogao da napiše. Ja sam se prijavio za novi paket ali već nekoliko dana ni glasa od njih, verovatno jure nove korisnike jer ja plaćam pa plaćam ... a i SBB Niš je prilično nesposoban deo SBB-a pa mi kod njih ništa nije čudno.
[ Sceka @ 27.10.2013. 15:04 ] @
U vezi naslova teme a na bazi realnih desavanja, mozda nekoga interesuje kako sada radi Internet, paket je Trio Gold Premium:



I skidanje drajvera sa nVidia sajta:




Pozdrav!
[ netomc @ 27.10.2013. 17:51 ] @
5Mb u downloadu, pohvalno je da se koristi puni bandwith za 40Mbps iz toga paketa.
Nego da li si dobio i novi uredjaj prilikom instalacije (kabl modem sa ruterom, switchom i WLANom) i kako izgleda?
[ waikiki @ 27.10.2013. 18:17 ] @
Ja sam dobio novi Cisco modem sa wifi EPC-3925



http://www.cisco.com/en/US/doc...dems/3900_Series/4021192_B.pdf
[ Sceka @ 27.10.2013. 18:22 ] @
@netomc - Mislis 5MB? :)

Ja nisam nista dobio sto se tice opreme, svratio u poslovnicu koja je kod mene u optini (u stvari jedan salter sa kompjuterom, telefonom i dve stolice, za SBB radnika i druga za stranku - ali radi!) potpisao i kasnije tokom dana mi je pusteno sve iz novog paketa.

Nisam dobio nista jer sam imao vec sve sto moze da se ima od SBB opreme, dva risivera (v.2.0 i v.1.0) i Home Gateway - Cisco EPC3925 EuroDocsis 3.0 2-PORT Voice Gateway - i to odavno. Imas na Net-u sve u vezi tog Cisco modela, da ne kacim slike...


Pozdrav!

EDIT
U medjuvremenu dok sam kuckao poruku je u postu iznad postavljena i slika... :)
[ SASA M. @ 27.10.2013. 19:17 ] @
Prijavio sam se za zamenu starog D3 recivera, receno mi je da ce zameniti i modem, da cu dobiti novi sa wifi mogucnoscu uz potpisivanje novog ugovora na 2god. dolazi i povecanje brzine net-a na 15/1.5 mb.
[ StfnMM @ 28.10.2013. 14:29 ] @
Ala tebi radi , blago tebi Sceko meni sa istim tim paketom skida max 4,63 MB/S
Testirao sam i na nVidia sajtu i na jos par mesta.
:(
[ Sceka @ 29.10.2013. 12:09 ] @
Pa to ti je odlicna brzina, osim ako nema vecih a konstantnih padova. Nije ni meni stalno preko 40 megabita. Uglavnom je oko 39 do 41, stabilno. Sa nVidia sajta (to mnogi uzimaju kao nki relevantan pokazatelj i zato sam to i predocio kao info) je zakucano uvek onako kao sa slike. I sa jos par sajtova gde sam Premium. A i to sa Premium mi isteklo, jos samo dva ostala a nemam nameru da obnavljam jer se stalno menja trend i ko je aktuelan...


Pozdrav!
[ SASA M. @ 29.10.2013. 20:55 ] @
Danas zamenjeno sve, uredjaji kao sa prethodnih slika, net pojacan. Brzina promene kanala mi nije nesto sto mi se dopada ali takav je interfejs. Ako nista drugo, jos jedan uredjaj koji prikazuje vreme
[ netomc @ 19.11.2013. 18:26 ] @
Silver Duo + paket 25/2, nakon promene rutera i povecanja brzina:



Download drajvera sa nvidia sajta oko 2.8 MB/s - 2.9 MB/s (trebalo bi da bude oko 3,1 MB/s).

[ calexx @ 19.11.2013. 19:40 ] @
Ja sam na početku imao problema, možda ipak za nove veće brzine mora da se malo obnovi infrastruktura jer SBB uglavnom ima K2K varijantu, brzina je bila reda 80% od one u imenu ... dok nisu dovukli optički kabl do čvorišta u komšiluku. Sada mi je brzina sasvim OK, čak sam dodao 10/1 da nešto probam i imam standardno preko 4MBps kad nešto dovlačim. Upload na torentima sam ipak ograničio na 300KBps da ne guši.
[ ki111er @ 20.11.2013. 00:14 ] @
Od kad sam zamenio modem i poceo brzinu na 15 internet stalno prekinda, veza varira od 1kb/s-1.7mb/s. Ogorcen sam SBB-om a kad god sam ih zvao usledilo je maratonsko cekanje od 3-5 minuta koje cekam i po 10 minuta. Naravno izgubim strpljenje i kazem nazvacu kasnije. Nisam ih jos dobio pa planiram da odem direkno u SBB i prijavim kvar. Sa onim starim modemom mi je net radio savrseno na 10mb/s.
[ dusans @ 20.11.2013. 20:18 ] @
Trenutno imam Mix Net L stari paket kod SBB-a i brzina je i dalje 24 Mbit (ugovor istekao davno).

Danas sam zvao SBB dva puta i pitao za ekvivalent u novim paketima tako da dobijem 40 Mbit uz novi ugovor na 24 meseca.
Od njih dobijam neprecizne podatke, kažu moram da uzmem neki od DUO paketa ali u njima nema 40 MBit-a bez da
se uzmu i oni silini TV paketi koji mi ne trebaju i na kraju to bude skuplje nego do sada.

Dakle, čemu služi ovo http://www.sbb.rs/Paketi/327/FlatHome.shtml ako ne mogu da uzmem neki od tih paketa?
I kako mogu da dobijem L+ umesto sadašnjeg L a da mi uz to ne "uvaljuju" TV pakete koji mi ne trebaju?
Vidim da su ovde neki javili i da su prešli sa M na M+, šta je to konkretno značilo kod vas?

[ calexx @ 20.11.2013. 20:32 ] @
Ma nemaju pojma, nemoj da uzimaš za ozbiljno takve predloge. Ne postoji razlog da ti to kažu, tebi je ugovor istekao i možeš da biraš. Čak i da si pod ugovorom, paket L ja za nijansu jeftiniji od L+ i možeš odmah da pređeš. Sada im važi pravilo da možeš da pređeš samo na skuplji paket pa ako je neko imao paket koji košta 2.990, ne može da pređe recimo na paket koji košta 2.980. Zovi ih da dođu da potpišeš novi ugovor, kaži da hoćeš L+ i ne prihvataj te sa teve programom ili telefonom ako nećeš. Ako imaš staru opremu, traži i to da donesu. Ili odi u neku poslovnicu da potpišeš ugovor i ako ne moraju da ti menjaju opremu, verovatno će brzo da ti puste 40/2,5 što će da te košta 2.990 plus održavanje.
[ dusans @ 20.11.2013. 20:36 ] @
E pa tako sam i ja razumeo od ovoga što je napisano ovde na forumu.
Ja pričao sa njima 2x po pola sata, ili ni sami ne znaju šta nude ili namerno forsiraju ove nove DUO, TRIO pakete.
Hvala!
[ calexx @ 20.11.2013. 21:16 ] @
Hm, malo si me zbunio pa sam prevideo da si imao Mix Net L a ne čist L paket. Pomenuo si L+ pa sam pogrešno protumačio tvoju situaciju.

Ti imaš u paketu internet plus osnovnu digitalnu TV. Sada ne postoje zamene za to, ili ćeš da uzmeš neki skuplji Duo/Trio paket ili neki internet bez digitalne televizije. Pošto nisi pod ugovorom, možeš da uzmeš L+ (ali bez televizije) i posebno televiziju pa ćeš da plaćaš samo rentu za prijemnik što je 210 plus. To bi bila najlakša varijanta ako te ne zanimaju svi oni paketi a hoćeš 40/2,5. Ili da uzmeš neki Duo/Trio ali ćeš tu već da platiš malo više ako hoćeš 40/2,5 jer ti paketi podrazumevaju i mnogo dodatnih programa ... ili uzmeš 25/2 i neke pakete a plaćaš manje nego sada.

Ovog puta je SBB napravio veliku grešku u koracima. Do sada je Mix paket koštao manje nego običan internet sa tom brzinom i imalo je logike da svako uzme Mix umesto čistog interneta. Ti si imao Mix L za 2.837 dok je internet te brzine koštao 2.888. Sada su izbacili Mix pakete i ostavili samo Duo i Trio. Jedino Duo silver liči na stari Mix paket, malo jeftiniji a ima i digitalnu televiziju. Već sledeći Duo (a da ne pominjem Trio) paket košta dosta više nego samo internet.

Ipak su bili u pravu, ako hoćeš 40/2,5 a da tu ima i televizija, moraš na skupe pakete. Tvoja prednost je što nisi pod ugovorom i možeš da biraš. Postoji L+ ali ne postoji Mix L+ pa je tu problem.
[ dusans @ 20.11.2013. 21:44 ] @
Na kraju, ako bude moralo, uzeću DUO Gold Extra za 3590 dinara ali mi se
NE SVIĐA što ću ostati na istoj brzini interneta pa makar bilo i manje para.
Sa druge strane, u DUO Gold dobijam i D3 Go i više kanala (koji mi ne znače puno, al ajde).

Do sada sam plaćao, MIX Net L = 2900 paket + 1000 održavanje + 300 HIT TV paket = oko 4200 dinara otprilike.
U ovaj DUO Gold extra mogu da podignem naknadno internet za npr. 10 Mbit po ceni od 700 dinara,
pa na kraju da dobijem 35 Mbit za ukupno 4290 dinara, što, na kraju krajeva i nije tako loše.
[ netomc @ 20.11.2013. 21:54 ] @
Ako ti je vazan sto brzi net:
uzmes Silver Duo 15/1,5 - 2590 din
+ Ubrzaj NET 30 (30/2 Mb/s) - 1700 din

cime dobijas: 45/3,5 za 4290 din.

Doduse dobijas extra brz net ali bez tih TV paketa, samo onaj osnovni start...
[ dusans @ 20.11.2013. 21:58 ] @
Lomim se između [TV Unazad + par kanala koje sam imao u HIT-u] i [45/3.5 MBit] :)
[ test1234 @ 20.11.2013. 22:05 ] @
Vidi PING kako se ustalio, SBB.


[ netomc @ 20.11.2013. 22:32 ] @
Citat:
dusans:
Lomim se između [TV Unazad + par kanala koje sam imao u HIT-u] i [45/3.5 MBit]


Ja sam uzeo Silver Duo + dodatni paket 10/1 cime sam dobio 25/2.5 po istoj ceni kao pre 16/1.5 i zadovoljan sam.
Dobio sam i D3, i sada su mi otkljucani svi kanali (cela ponuda) ali skoro da nisam ni gledao, izgleda da sam se skroz odvikao od TV-a.
Doduse dopao mi se mnogo Blues radio(mislim da je na 534), volim da ga ostavim i da svira u pozadini po ceo dan, odlican je.
[ calexx @ 20.11.2013. 23:22 ] @
To je drugi deo priče, svi paketi su im sada mamipara. Sada plaćaš Silver i Ubrzaj pa za 2.590+700=3.290 imaš 25/2,5 ali ti se svideo radio program koji ide uz Hit paket koji košta 310. Sa onim što plaćaš bi bilo 3.600. E tu onda na scenu stupa ;) Gold Ekstra koji košta 3.590, nudi 25/2 internet a ima i Hit (u okviru Plus paketa) i kompletan HD paket. Ako se navučeš na radio stanice i ipak odlučiš da uzmeš Hit, onda je bolja varijanta Duo gold ekstra.

U onoj varijanti sa Silver Duo plus Ubrzaj net 30 se dobije 45/3,5 za 4.290 ali samo osnovni digitalni paket pa bi tu dodavao 310 za Hit i oko 100 za TV unazad (mada to još ne naplaćuju). Druga varijanta je da za 4.290 ima 35/3 ali i gomilu paketa, uključujući Hit i ceo HD. Tu je još gomila kombinacija pa sad izaberi nešto a da ne pogrešiš. ;) Ja sam morao na Duo gold ekstra pa nije bilo mesta za razmišljanje. Možda je najbolja varijanta najjeftiniji paket pa po potrebi dodaješ ono što te zanima sledećih 30 dana. Šta god izabereš, izvući će ti više para nego što si planirao. ;)
[ dusans @ 22.11.2013. 16:16 ] @
Evo da ih reklamiram malo ;)

Uzeo sam danas DUO Gold Extra i prebacili su mi internet paket sa "Mix 24 Flat Home L" na
"Aktivacioni Internet Paket" koji je 15mbit.
Za nekoliko dana će aktivirati sve usluge i brzinu od 25mbit, to mogu da progutam.

Al ne lezi vraže, od kako su setovali modem na "Aktivacioni Internet Paket",
UPLOAD brzina postaje praktično "nepostojeća", tj. radi otprilike 20kbps !!!
SpeedTest iz 50 puta nije uspeo da proveri upload brzinu,
neki drugi sajt gde se radi preko HTTP upload-a jedva uspeva da primi 128KB podataka,
a 30 MB za Dropbox je nemoguća misija.
Download, ping i sve ostalo radi bez ikakvih problema.
Pričao sam sa njihovom podrškom i posle dugog ubeđivanja su prihvatitli
da ispitaju problem na njihovoj strani, pošto do mene definitivno nije.
Ostaje živciranje dok ne reše ovo.



[ calexx @ 22.11.2013. 19:42 ] @
Kod mene je bilo drugačije, nisu se javljali nekoliko dana posle moje prijave a kada sam na njihovom forumu napisao da imaju par dana fore pa ako ne dođu, onda povlačim zahtev za promenom paketa ... istog dana su se najavili i sutradan mi doneli nov modem. Tip je pozvao nekoga, sačekao par minuta i sve je bilo odrađeno. Posle sam u pregledu paketa video da je aktivacioni paket trajao tačno jedan minut i da je odmah krenuo novi. Jeste da nije radio kako bi trebalo pa sam morao da još davim na forumu ali sada radi bez greške a kako sam čuo u jednom razgovoru ... bilo je ... sredi njemu inače će da nas opet isproziva, nisu bitni drugi, kod njega mora da radi.

Samo budi uporan, da ne kažem dosadan, zovi svaki dan dok ne reše tj puste paket.
[ dusans @ 22.11.2013. 19:46 ] @
To ubrzanje paketa i mogu da sačekam,
ali su napravili problem pošto mi je jutros net radio normalno,
onda su oni setovali modem na taj aktivacioni paket i pokvarili upload,
i posle ja moram da ih jurim da poprave.
[ calexx @ 22.11.2013. 21:05 ] @
SBB ima dobre ljude na terenu ali očajne u bazi, niti umeju da podese jednostavne stvari ni da reše osnovne probleme. Zato moraš da dosađuješ sve dok se ne zainteresuje neko od onih koji umeju. U prvom redu su oni koji se jave i pokušaju da otkače korisnika ubeđujući ga da ne zna (mada i jeste tako u 90% slučajeva). Ako je uporan, onda ide dalje do tehničke službe koja radi slično, tu i tamo ima neku ideju ali opet samo banalno ... tipa resetuj uređaj, proveri da li si uključio u struju ... A ako nastaviš, onda se javi i neko ko se razume i ima pristup uređajima pa on lako sve sredi. Zato ujutru opet zovi, traži naprednu podršku ... mislim da je aktivacioni paket reda 16/1 pa bar tako mora da radi. Možda je potrebno vreme da se novi paket podesi i pokrene ali za ovo budi dosadan.

Sada mi radi pristojno i bez promene ali ko zna kako bi bilo da nisam preterao. ;)

[ calexx @ 24.02.2014. 15:19 ] @
SBB će od prvog marta na mala vrata da provuče nove brzine pa će svi paketi, osim najmanjeg, da postanu brži.