[ Ivan Dimkovic @ 24.10.2013. 19:56 ] @
Imam jedno pitanje za iskusne kodere - da li postoji neka fora ili plug-in za Visual Studio (ili Eclipse, nebitno) sa kojim bi mogao da snimim sve varijable koje watch-ujem? Kao neki globalni snapshot, recimo?

Alternativa je da napravim neki helper koji ce da snima sta god hocu, ali bih onda morao da menjam kod i da rucno "push-ujem" adrese svih stvari koje bih povremeno hteo da snimim i kasnije ucitam i uporedim.

Thx.
[ mmix @ 24.10.2013. 21:39 ] @
To sto trazis je malo problematicno.

Bilo bi ok za value i simple tipove i eventualno neke bas "cisto" napisane klase, medjutm ono sto ti vidis u watch-u su live pointeri/reference/itd na live objekte u kontekstu aplikacije kakav je tog trenutka. Cisto radi primera ako imas side-effect u get property, on ce se izvrsiti ako ga procitas u watch listi. Samim tim je veoma tesko "serijalizovati" watch listu u neki smisleni format koji bi posle moga da koristis (objekat bi morao da se ponovo kreira deserijalizacijom). U svakom slucaju bi zavisilo od klase i od toga koliko je njen state uvezan sa kontekstom, tako da ne verujem da postoji univerazlno resenje.
[ Ivan Dimkovic @ 25.10.2013. 09:11 ] @
Ma znam zato i pitam da nije neko nesto uspeo da raspise, cak i ako bi bio hak :-)

Class getteri trenutno nisu problem posto za ono za sta mi treba je skrndelj C kod ;-)
[ Mihajlo Cvetanović @ 25.10.2013. 09:39 ] @
Počevši od Visual Studia 2005 debugger ima mogućnost da izvrši neku akciju kad naiđe na takozvani "tracepoint". Desni klik u odgovarajuće mesto u kodu > Breakpoint > Insert Tracepoint. U novom prozoru imaš priliku da navedeš šta će se ispisati u outputu, ili čak da izvršiš neki makro. Ikona tracepointa nije krug nego dijamant.
[ Sale_123 @ 25.10.2013. 16:25 ] @
Ako mingw i gdb dolaze u obzir, mogao bi da u zeljenom trenutku napravis core dump i da isti/iste kasnije pregledavas. Qtcreator ima odlicnu podrsku za gdb ali i za C/C++ kod koji ne mora biti vezen za sam Qt, tako da bi islo i bez VS.
[ deerbeer @ 26.10.2013. 08:35 ] @
Pogledaj WinDbg http://en.wikipedia.org/wiki/WinDbg.
Veoma mocan debugger mozes debagovati i u kernel modu.

Ako ne to onda vidi debugger tools u VS-u npr ovako nesto
http://msdn.microsoft.com/en-u...are/ff558947%28v=vs.85%29.aspx
[ Ivan Dimkovic @ 26.10.2013. 19:01 ] @
@Mihajlo Cvetanović, @Sale_123, @deerbeer,

Hvala puno, probacu Tracepoint-e a i WinDbg. gdb takodje dolaze u obzir posto program koji debagujem radi i na GNU platformama, samo ce mi "learning curve" biti ostriji posto gdb ne poznajem.