[ plus_minus @ 24.10.2013. 21:37 ] @
Naime, ovo se dešava već drugi put. Prijatelj je pre tačno dve godine i mesec dana, dakle, prošla mu je garancija pre mesec dana, pazario dotičini Hp G62 notebook model. Jednom se već kvario, na svu sreću u garantnom roku, te su kvar otklonili u servisu. U pitanju je bila, kako kažu iz servisa, matična ploča, crkao je neki deo zadužen za ekran i to su zamenili i sve je bilo ok. Dakle, ekran je bio - muerto, probao sam ga tada na eksternom monitoru i sve je bilo jasno, s' tim što sam ja kontao da je tada otišla grafička kartica a ne m. ploča kako rekoše iz servisa ili neki kablić koji vodi do displeja, zbog pregrevanja, itd. Dakle, taj isti notebook je svojevremeno izgubio vezu samo sa ekranom, dok je mašina šljakala normalno i to je popravljeno.

Neposredno nakon toga, nakon što je donešen iz servisa, pa možda pre nekih 2 meseca, notebook se jednom prilikom sam od sebe .. "ulenjio".
Nakon paljenja, zavrti se fan, upali se lampica za wifi, i to je to. Neće dalje.
Požali mi se taj prijatelj povodom toga, skoknem do njega i pronađem na hp support sajtu šta treba da se uradi u takvoj situaciji, što jeste urodilo plodom.

Izvadio bateriju, bez kabla za napajanje, držao power dugme 60+ sekundi (kako napisa neki tamo lik iz hp support-a), prikopčao nakon toga notebook na punjač, startovao ga (bez baterije) i uspešno se "odlenjio". Dakle, nastavio je sa radom. To je štos za "proper discharge".

I sada.. evo ga taj notebook kod mene, ista situacija kao i maločas opisana, s' tim što "discharge" i držanje power dugmeta, ovoga puta - mm, jok. Neće da radi. Kada ga upalim, tu je power lampica, tu je narandžasti wifi led... ventilator se čuje čitavih 5 sekundi i onda sve stane. Lampice za power i wifi svetle i dalje, na ekranu ništa. Ne vidi ni eksterni monitor, dakle ništa.

Hoće da se ugasi na dugme.

Otvarao sam ga, nema ništa sprženo, niti nenormalno unutra, nije udaran niti je trpeo nepredviđene sile ili ninja poteze, vlasnik je jako kasvetna osoba, itd.

Šta da radim sa ovim notebook modelom?

Od pomoći preko neta sam našao savete samo za "discharge" koji su već jednom urodili plodom, kao što sam napisao, ali ne i ovaj put.

Da li je moguće da je to ustvari NORMALNO za hp bizMis politiku, ovoilki vek trajanja, taman dok ne ode garancija?
Ili da, ... ne znam.... probam da nađem drugi punjač, eventualno drugu bateriju?

Hvala za svaki savet, unapred.