[ eXtude @ 28.10.2013. 18:41 ] @
Da bi mi jedan software radio, pise da treba da imam instaliran Visual Studio. Zanima me koja mi je najbolja verzija za download obzirom da je kod mene Win Xp SP3 ?

Uglavnom, koja je novija verzija a da radi na XP.. jer mnogo sam testiro i kad krene instalacija kaze nije za XP

HELP!
[ Mihajlo Cvetanović @ 29.10.2013. 09:44 ] @
Kako to "da bi softver radio"? To je mnogo čudno. Šta tačno piše, od slova do slova, u uslovu za rad softvera?

Mogu da se setim samo jednog scenarija da je potreban Visual Studio za rad softvera, a to je da je softver bildovan u debug konfiguraciji. U tom slučaju ne možeš da biraš Visual Studio, nego moraš da imaš upravo onaj Visual Studio u kojem je softver bildovan. Naravno, najbolje bi bilo da softver bude bildovan u release konfiguraciji, jer ti onda ne treba VS.

Drugi scenario je da je softver nekakav plugin za Visual Studio, ali sumnjam da je to ovde slučaj.
[ eXtude @ 29.10.2013. 18:24 ] @
Ma radi se o game engine-u ... inace 2D...

Ovako napravim jednostavno par levela u tom enginu, ali kad treba preview nece. Vidim da nije dobro podesena putanja prema "Windows SDK" i putanja prema "Windows Visual Studio"

Slika govori hiljadu rijeci:



Eto ako moze objasnjenje..
[ Mihajlo Cvetanović @ 30.10.2013. 09:36 ] @
VS2010 je poslednji koji može da se instalira na XP, pa eto taj ti je dobra opcija. Međutim, moraš da proveriš da li sam engine podržava rad u VS2010 ili zahteva neku drugu verziju. Možda zahteava stariju, a možda i noviju. Ako zahteva noviju (VS2012) onda ćeš morati da instaliraš Windows 7, nema ti druge.