[ drmilun9 @ 31.10.2013. 08:51 ] @
Pozdrav svima...

Učim programiranje i izradu sajtova, ali kako Windows xp koji je instaliran na mom računaru ne podržava
Internet explorer 8,9 i 10, pogađate šta, treba mi moderniji operativni sistem uz pomoć kojeg ću moći da vidim kako mi sajt izgleda u ovim internet explorerima...

E sad, moram priznati da nisam ni malo upućen u način rada drugih operativnih sistema, pa vas molim da mi predložite koji operatini sistem podržava IE 8,9 i 10 i na koji operativni sistem (samo ne linux) bi prelazak bio najmanje bolan, tj. za koji mi ne bi trebalo puno vremena da ga savladam.

Hvala
[ nissan gt-r @ 31.10.2013. 15:46 ] @
nemas puno izbora

win 7
win 8
win 8.1
[ Kicasd @ 06.11.2013. 12:08 ] @
Mozes preci komotno na win 8, a kroz browser menjaj imati pogled u IE 8, 9, 10.
[ IBM89 @ 07.11.2013. 09:23 ] @
Neces pogresiti ni sa windows 7 ni win 8.
Oni su skroz slicni moja preporuka ti je win 7 zato sto je 100% testiran i svi nedostatci su resini zadnjim update-om...
Do duse za moj pojam vratio bih neke stare stvari sa xp al i ovako je ok.

Sto se tice prilagodjavanja sistemu, razlika jeste u izgledu ali se moze podesiti da bude slican win xp.
[ Ell Diablo @ 08.11.2013. 08:17 ] @
Win 7 definitivno! Sad imas i IE 11 RTM, ako ti je i to bilo bitno.
[ plus_minus @ 08.11.2013. 23:37 ] @
Citat:
drmilun9: Pozdrav svima...
...
....

pa vas molim da mi predložite koji operatini sistem podržava IE 8,9 i 10 i na koji operativni sistem (samo ne linux) ...


Zašto sve samo ne linux?

Baš me živo interesuje.. :: češčeš ::
[ calexx @ 08.11.2013. 23:45 ] @
Ako mu je reper IE, onda je sve jasno. Ja ga pokrenem kada instaliram neki windows a desilo se da nemam neki drugi browser i to bude samo da dovučem drugi. Prelazak na linux onome ko je navikao na programe koji postoje samo i jedino za windows je pretežak. Zato i preporučujem svima da koriste Firefox, Thunderbird, Chrome, Operu, Inkscape, Gimp, LibreOffice ... sve postoji za windows ali i za linux i ako sutra bude potrebno da menja OS, neće ni da oseti.
Mada sve to nije ni bitno u ovoj temi.
[ jolemisa @ 08.11.2013. 23:51 ] @
Windows 7,pa kasnije Windows 8,a Linuks moze i sa CD-a bez instalacije.
[ plus_minus @ 08.11.2013. 23:51 ] @
@calexx

Ma, on kaže da hoće da bude programer.. pa kud ćeš bolju i slobodniju platformu od Linux-a za te stvari? A IE i pregled je najmanji problem. Ima recimo ovo » http://netrenderer.com/ .. a ima i virtuelnih mašina, ukoliko programer u povoju ne zna kako da napravi - dual boot na radnoj mašini.

@jolemisa

Ili.. prvo windows 7.. pa onda windows 8.. pa onda liunx sa live cd-a...
a nakon nešto malo vremena.. format win8 partition, install linux over that 5hit ... leave just win7 + linux..

I nakon još nešto malo vremena.. tweak grub boot loader to run first oS on the list after 1 second.
[ calexx @ 09.11.2013. 00:54 ] @
A ne, ja odmah postavim boot na 6 sec, toliko sam procenio da mi je dovoljno da odlučim da li ide default linux ili ću da biram neki od ostalih OS-a, svejedno da li iz windows ili linux familije. Ako mi se ne čeka, lupim enter da uštedim vreme.
[ plus_minus @ 09.11.2013. 01:21 ] @
Ma i kod mene je. Samo sam opisao vrlo moguć scenario.