[ hogar08 @ 31.10.2013. 14:19 ] @
Problem sa baterijom telefona, naime zadnje dve nedelje baterija koja sasvim dobro drzi pod velikim opterecenjem :), pri utrosku od 20 % spada odmah na 1 % i telefon se gasi.. Kada ga postavim na punjac odmah pokazuje 20 % punu bateriju.. Da napomenem da sam imao neku aplilkaciju za dijagnostiku bterije i da nista nije pokazivala sto govori da je bat losa.. Da li neko zna o cemu se radi.. Citao sam o kalibraciji baterije ali tlf nije rootovan (sta god to znacilo) :))...
[ zentriks @ 01.11.2013. 18:57 ] @
Tu postoji vise mogucnosti, prva je da ti ta aplikacija sahebala system pa sad se gasi na 20 %. To je jeftinija varijanta.Druga opcija je da baterija polako riknjava.
Probaj da vratis na fabricko stanje tj format data, i odradi dva tri ciklusa punjenja do 100 %. Znaci napunis do 100 % potrosisi do kraja [ bez kacnja na usb za komp]i tako opet. Mada mislim da ce pre biti sistemska greska jer sam imao slican problemcic...Pokazuje oko 15 % pa odmah svuce na 0 i ugasi telefon, a i lepo se vidi kako otkucavaju % u status bar-u... probaj pa javi sta si uradio...
[ hogar08 @ 01.11.2013. 19:14 ] @
Ako sam dobro razumeo :).. Fabricki reset... prazenjenje do kraja pa punjenje i tako dva-tri puta.. POkusacu :).. U protivnom, nova baterija ne gine :)).. Hvala puno :)