[ developer.serbia @ 04.11.2013. 21:33 ] @
Imam problem. Instalirao sam win7 na eksterni hard na jednom racunaru i radi lepo (pri boot-ovanju izaberem hard i radi). Kupio sam novi laptop Toshibu Satelite L50-A-13X sa fabrickim win8 i kada ubacim hard, pri paljenju udjem u boot meni i izaberem hard, kao udje u hard i pise nesto "Checking Files" ili samo "Checking" (nisam siguran) to bude 3 sekunde, zatim se racunar ponovo pokrene i automatski boot-uje svoj win8. Sta da radim?
[ Miroslav Cvejić @ 05.11.2013. 06:15 ] @
Ne možeš windows instaliran na jednom računaru koristiti na drugom tako naivno.
[ citizenx @ 05.11.2013. 06:30 ] @
Skini VirtualBox od Oracle-a, instaliraj Windows7 kao virtualnu masinu, u podesavanjima mreze stavi bridged da bi se ponasao kao zaseban racunar u lokalnoj mrezi, stavi Full Screen i resio si problem.
[ Miroslav Jeftić @ 05.11.2013. 08:22 ] @
Citat:
developer.serbia: Sta da radim?


Ništa Ne možeš tako "šetati" hard disk, da bi to radilo moraju komponente na tim konfiguracijama biti identične. Možeš probati sa virtuelnom mašinom kao što je pomenuto sa nekim od popularnih programa, ali i to ima svoja ograničenja.
[ calexx @ 05.11.2013. 08:34 ] @
Nemojte odmah oštro, može da uradi mnogo toga. Recimo da uzmeš hard, povežeš ga na laptop, tu instaliraš neki windows i kasnije ne bi trebalo da bude problema. Ako mora taj hard i tamo, onda kupiš drugi hard za laptop pa svaki radi na svojoj osnovnoj konfiguraciji. Jedan može da radi na dva kompa samo u određenom stepenu poklapanja a u svakom slučaju će brzo da dovede do haosa.
[ Lavlja_Jazbina @ 05.11.2013. 12:26 ] @
Citat:
i kada ubacim hard

Ako je pomenuo na pocetku eksterni,mozda i dalje to podrazumeva.
[ mikoni @ 05.11.2013. 20:03 ] @
Mislim da je u pitanju neki problem sa instalacijom windows-s 7 ( urađenoj pre kupovine laptop-a ) a moguće rešenje je reinstalacija ( prikačiti eksterni disk na laptop i uradititi reinstalaciju win7 ).
Virtuelni pc ( preko virtualbox-a, vmware player-a i sl. ) ima drugu namenu koja, bar u ovom slučaju, developer.srbijia i ne treba.