[ ZaMpA @ 05.11.2013. 09:11 ] @
Dobrodošli u još jedan thread u kojem ćemo se baviti spekulacijama na osnovu loše napisanih novinskih članaka Ali budući da većina nas ne može da nazove ministra telefonom to je najbolje što imamo u trenutku.

Dakle,

Ako sam ja dobro pročitao ovaj članak, ministar Radulović planira da do kraja 2014. završi sve privatizacije!

Preduzeća koja ne nađu kupca do kraja sledeće godine, idu na doboš, pri čemu će radnici imati prioritet kod namirenja dugova.

Ništa manje bitno, u trenutku kada preduzeće stupa u stečaj, automatski se raskida radni odnos sa svim zaposlenima, što do sad nije bio slučaj ?!? ( wtf???? )

Šta mislite o ovim merama? Već deset godina se stvari privatizuju i nikako da se to završi, da li realno da se ovo sve uradi za godinu dana?



[ Lavlja_Jazbina @ 05.11.2013. 09:41 ] @
Evo ti moje misljenje,licno iskustvo iz komunisticke situacije 86-94.
Firma jedina u srbiji i jos jedna u sloveniji koja je radila velike ventilacione sisteme.
Prvo kasni plata 1 dan,protesti,radnicki skupovi (zborovi)koji po direktivi pijani Kolarevic satalno razbija,pa prinudni odmori,odlazak dobrovoljno i osipanje do minimalnog broja
radnika gde se firma posle ( Rada Neimara 4 na Lekinom brdu-cekam vlasnika sa advokatom za isplatu koju treba da da)prodaje za male pare.
Boldovano bez mene,sem ucestvovanja(cekanja) prodaje.
Elem sada tvoje ali brze i efikasnije.
Citat:
u trenutku kada preduzeće stupa u stečaj, automatski se raskida radni odnos sa svim zaposlenima,

Nema dugih prinudnih odmora.
Citat:
Preduzeća koja ne nađu kupca do kraja sledeće godine, idu na doboš

Nece naci,jer ce kao gore za male pare da se kupe placevi,firma u secu i sekundarnu sirovinu.Tako da ce se presisati tih 12 meseci roka.Jedino ovo je pitanje...
Citat:
pri čemu će radnici imati prioritet kod namirenja dugova.

sta da namire,penziono za staz ili ..
[ ZaMpA @ 05.11.2013. 09:54 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina: sta da namire,penziono za staz ili ..


Predsednik sindikata "Nezavisnost" je to naveo kao problematičnu tačku. Naime, Radulovićev predlog zakona kaže da penziono, staž i slično treba da reguliše PIO fond ali ne kaže od kojih para.

Stoga, ja bih pretpostavio da se to "namirenje dugova radnicima" odnosi na neto zarade
[ Lavlja_Jazbina @ 05.11.2013. 09:58 ] @
Treba videti to namirenje u situaciji kada je radnik vec na ulici,odnosno prekinut radni odnos i kojom brzinom mu biro ispalcuje nesto( novac ) da bi preziveo.
Uvek bio i ostao crnjak ako oba supruznika rade u istoj firmi.