[ acos @ 06.11.2013. 18:43 ] @
Pozdrav svima !

Pokusavam da napravim neki klon PICKit2 (full clone baziran na PIC18F2550) i imam jedan problem, meni kao pocetniku...

Naime, imam shemu pa sam u Protelu DXP krenuo da radim tu istu shemu i da pripremim PCB koju bi posle napravio. E sad, kada odradim tu shemu u Protelu kompajler mi prijavljuje gresku na PIN 1 (MCLR/VPP/RE3) jer on nije nigdje povezan po shemi koju imam.

Koliko sam vidio u datasheet-u za PIC18F2550 taj pin se koristi za programiranje i resetovanje istog sto meni u ovom slucaju nije potrebno, jer ce PIC koji ce biti na toj plocici biti programiran negdje drugo i sluzice, dakle, samo kao programator "drugih" MCU-a.

E sad, kako da rijesim ovaj problem sa kompajliranjem i krenem dalje?? Primijetio sam da je taj PIN1 definisan kao "Input" ali se tada javlja greska. Ako ga prebacim u "Passive" onda kompajliranje prolazi bez greske.

Da li mogu da ga "drzim" u Passive ili se to radi na neki drugi nacin?

Mogu da postavim projekat zipovan ovdje ako je kome interesantno da vidi moj amaterski copy-paste rad...a i kao provjeru da li je bas to problem ili nesto drugo...

[ mnn @ 06.11.2013. 20:07 ] @
Postavi
[ acos @ 07.11.2013. 06:51 ] @
Imam PIC18F2550 u SOIC varijanti sa adapterom SOIC>DIP28 pa sam morao da pravim svoju biblioteku. Nadam se da to nije problem jer mi istu gresku javlja vezano za PIN1 kao i sa Altium bibliotekom za Microchip 8bit PIC18F

[ ZAS011 @ 07.11.2013. 07:57 ] @
Ja mislio da ti se buni neki drugi kompajler
Moraćeš da naučiš kako se koristi AD
[ acos @ 07.11.2013. 08:24 ] @
Nije problem, naucicu.

Moze li 10 ozbiljnih prijedbi na ovo sto sam postovao, taksativno...

A evo i biblioteke koju sam napravio vezano za "custom PIC" koji sam koristio.
[ ZAS011 @ 07.11.2013. 09:12 ] @
A da ti lepo definišeš:
Code:
1    M\C\L\R\/VPP/RE3        Input

kao

1    M\C\L\R\/VPP/RE3        I/O

AD ti se buni pošto imaš "Input" pin koji "pliva"

BTW ne koristim AD, mLogo je glomazan i pretrpan nepotrebnim stvarima.
[ acos @ 07.11.2013. 10:18 ] @
Dobro, stavio sam (u definiciji pinova za MCU) da mi je taj pin (koji je inicijalno bio tipa "Input") tipa "I/O" i sada mi "kompilacija projekta" prolazi bez gresaka i upozorenja.

Zahvaljujem.

[edit] Ja sam u startu imao Protel99, sasvim dovoljno za moje potrebe, pa sam onda pomislio - sta cu da radim sa bibliotekama komponenti koje su izasle od trenutka kada je prestala podrska za Protel99 i istalirao sam DXP zadnji SP - da ne idem bas na zadnji Altium cijih 1% bih koristio. Iiiii..., tek skoro sam ukapirao da, ukoliko treba, biblioteke covjek pravi sam kad mu zatreba... dakle ... ne bih o tome, radim sada na DXP-u. :)