[ Slobodan Milivojevic @ 07.11.2013. 20:56 ] @
Citat:
Novine u postpaid-u

06.11.2013
Obaveštenje za postpaid korisnike

Obaveštavamo korisnike Mix Net i Mega Net tarifa da će od 1. decembra 2013. godine imati neograničen pristup Internetu. Naime, korisnicima ovih tarifa biće omogućeno da, nakon potrošenih MB, odnosno GB iz pretplate, besplatno pristupaju Internetu po smanjenoj brzini protoka do 64/32 Kb/s.

Ukoliko korisnici Mix Net i Mega Net tarifa budu želeli da im Internet do kraja meseca bude dostupan po maksimalnoj brzini protoka do 42/5.7 Mb/s, od navedenog datuma biće im na raspolaganju povoljni tarifni dodaci Net Plus dodaci od 500 MB i 3 GB.

Pored toga, od 1. decembra 2013. godine doći će do promene koja se odnosi na Internet dodatke u okviru Postpaid extra tarifnih dodataka. Korisnicima ostalih postpaid tarifa biće na raspolaganju novi Internet dodaci od 500 MB i 3GB, po ceni od 299,00 dinara, odnosno 999,00 dinara. Postojeći Internet dodaci od 150 MB, 900 MB, 3GB i 9 GB više neće biti u ponudi.


http://www.mts.telekom.rs/inde...items/novine-u-postpaid-u.html

Ovo je po meni odličan potez od strane mt:s-a. Važi uz postojeće tarife i postojeće cene.
[ calexx @ 07.11.2013. 23:11 ] @
Odličan potez, to im je bila jedna od najvećih rupa u ponudi. Ja baš i nisam u mogućnosti da potrošim ono što sleduje ali sad bar mogu mirno da trošim pa i da ostavim uključen mobilni internet, više ne može da se natovari račun iz bilo kog razloga. Mada je za Mega Net to moglo da važi od početka, tih 40GB može da potroši samo neko ko skida filmove preko mobilnog interneta. ;)
[ ekof9 @ 11.11.2013. 13:15 ] @
Citat:
64/32 Kb/s

Nisam imao priliku da proverim koliko je internet upitrebljiv pri ovoj brzini, pa ako je neko koristio moze da podeli iskustvo.
[ bachi @ 11.11.2013. 13:36 ] @
Upotrebljiv je za email, chat i voip sa gsm/ilbc/g.729 codecom (mada Telekom šljam blokira 5060 port).

Više je značajno to što sad ne može da se desi da (naivno ili "naivno") potrošiš protok iz paketa, a onda stigne astronomski račun.
[ .LoG @ 12.11.2013. 08:49 ] @
Citat:
bachi: (mada Telekom šljam blokira 5060 port).


Drugar koji radi u telekomu, baš sa GPRS, mi reče da su imali nekih problema sa opremom i SIP protokolom za APN gprswap.
Ako se koristi za APN koristi gprsinternet, sve radi normalno :)
[ burex @ 23.11.2013. 21:57 ] @
Sad sam tek ovo primetio, ovo je odlična vest!
[ Slobodan Milivojevic @ 23.11.2013. 22:48 ] @
Dodatak je da važi i za BOX paket.
[ calexx @ 23.11.2013. 23:16 ] @
A ovo je za mene odlična vest jer sam zaboravio da nemam više nijedan Mix Net za koji je važilo ono prvo. ;) Mada i dalje neću baš da koristim ali sad mogu nekad da zaboravim da ugasim mobilni internet. Obično sve bitnije odradim preko wifi ali neka se i ovo nađe.
[ igii @ 29.11.2013. 13:51 ] @
sve je to lepo,ali vise ne mogu da se prenesu nepotroseni podaci u sledeci mesec. to su dodali kasnije izgleda
[ calexx @ 29.11.2013. 14:21 ] @
Nisam siguran da se saobraćaj i do sada prenosio u Box paketu a nisam mogao ni da probam ... ko da potroši GB pored ostalog saobraćaja? ;) A ako nekome pretiče saobraćaj, šta mu znači da ga ima za sledeći mesec kad će i taj novi da mu bude suvišan? Jedino da se sačuva za neku priliku i onda potroši ono što se sabralo. Meni se više sviđa ovako nego ono što traje još danas i sutra. :)
[ milo @ 29.11.2013. 16:56 ] @
- 1. (a) Dali neogranicen internet sa prilicno neupotrebljivom brzinom , (b) i uklonili mogucnost da se napravi astronomski racun.
- 2. Ukinuli prenosenje nepotrosenog saobracaja.
- 3. Ukinuli povoljan tarifni dodatak od 9GB.

Od svega ovoga korisno je jedino 1b.
U prevodu - povoljnog mobilnog interneta u okviru paketa nema. Kad potrosis ono sto ti sleduje u paketu , posle toga placas 1000 din za 3 GB.



[ Slobodan Milivojevic @ 29.11.2013. 17:21 ] @
Neću da ih branim, ali iz iskustva sa prepaidom (uzmi internet - gde sleduje 64kbps flat) mogu da kažem da je to stvarni 64kbps flat - toliko radi i na EDGE i na 3G mreži kad se potroši saobraćaj.

Verujem da zahtevnije aplikacije mogu da rade loše, ali će raditi. Za proveru maila, pisanje, za viber (text), whatsapp, cak za surf kroz operu mini je konekcija upotrebljiva.

Ja čak slušam 32 i 48kbps internet radio i to radi - satima ne staje, na vikendici sam po ceo dan slušao tako, a i u kolima, ili dok šetam, radi bez greške.
[ Hackman @ 29.11.2013. 17:27 ] @
sve je to lepo,ali vise ne mogu da se prenesu nepotroseni podaci u sledeci
mesec. to su dodali kasnije izgleda

Da li to sammo za internet važi da se nemogu preneti u sledeći mesec ili za
poruke i minute važi?
[ calexx @ 29.11.2013. 17:43 ] @
Piše im na sajtu.
Citat:
Korisnici Mix Net tarife MB, odnosno GB dobijene u okviru pretplate moći će da, od navedenog datuma, iskoriste u tekućem mesecu, odnosno nepotrošena količina saobraćaja se ne prenosi u naredni mesec. Ostali saobraćaj iz pretplate (minuti i SMS ) koji nije potrošen u tekućem mesecu i dalje će moći da se prenosi u naredni mesec.
Kako god, ako neko nije potrošio sve megabajte, ne znam zašto bi ga pogađalo to što ne može da ih prenese jer i u sledećem mesecu dobija isto. Jedino ako se baš baš desi da jednog meseca nije potreban neki veći transfer pa da se ostavi za sledeći.
[ Slobodan Milivojevic @ 29.11.2013. 17:51 ] @
Sve ima svoju cenu, pa i ta sigurnost da ne možete da prekoračite saobraćaj i time sebi napravite ogroman račun.

Eto ta cena se ogleda u manje povoljnim dodacima za internet (preko paketa), kao i gubitkom mogućnosti prenošenja interneta u naredni mesec.
[ zivanicd @ 29.11.2013. 21:37 ] @
... Ljudi jel ste svesni da je ipak 21 vek. Jos malo 2014. godina... Kakvih 64k...

Ne kudim, niti branim nikoga, ali OVO bi bilo smesno da nije tuzno. Takodje je pitanje koliko je legalno jer mislim da je RATEL usvojio regulativu u kojoj se 'broadbandom' smatra konekcija preko 256kbps.

Na stranu opasnu kradju u zaokruzivanju: Na vise lokacija imamo 3g modem koji je zakacen na nas VPN server i mozemo pristupati tim lokacijama za citanje nekih parametara (par KB).

Na svim lokacijama smo uzeli paket 15GB jer paket od 3GB (iznenadjujuce) nije bio dovoljan. Zeleli smo da utvrdimo koliko mesecno saobracaja generisemo i propustili sav saobracaj kroz VPN.

Merenjem (mikrotik queue) ustanovili smo da saobracaj ne prelazi 600MB, iako se po TS 3GB izgenerise za 20 dana.

Naravno ni jedan VPN nam nije radio nakon isteka "pune brzine", tj u "flat rezimu". Mogu jos samo da kazem da je na par lokacija (zabit Srbije), i u full rezimu internet isao max 200kbps...



[ calexx @ 29.11.2013. 21:54 ] @
Svako može da uzme veći paket ili dodatak ako je potrebna i veća brzina. Ne znam da li neko nudi flat sa punom brzinom ali za taj prenos od nekoliko KB je 64 Kbps sasvim pristojna brzina. Zašto ste morali da uzmete paket 3GB ako je tako sitno, tu bi i 64k završilo posao?
Za one kojima se ne sviđa bi mogli da ponude i varijanu da im ne daju 64 po isteku ako im se ne sviđa. Mada bi mogli da ponude i flat za recimo 10x veću cenu pa kome odgovara ...
[ Slobodan Milivojevic @ 29.11.2013. 22:59 ] @
@zivanicd

Nije mi nikakva namera da branim mt:s, ali meni taj njihov flat od 64kbps kolko god da je bedan - i na prepaidu radi bolje od recimo Telenor KLIK flat-a.

Da ne pominjem što Vip ni u internet paketima nema ni 64kbps nakon potrošenog interneta, već jednostavno kad potrošite megabajte, više ne radi i kraj. Doduše ima u smart paketima.

Duže od 4-5 sati nikad nisam pokušavao da održim konekciju (slušam jedan stream na 48kbps AAC+) preko mt:s flat-a i to u zabiti na EDGE vezi. Tolko je radilo, duže mi nikad nije trebalo.
[ Hackman @ 30.11.2013. 00:21 ] @
Ok ali sam ja shvatio da to ne važi samo za net.
[ Dexic @ 30.11.2013. 08:12 ] @
Citat:
zivanicd:
Na svim lokacijama smo uzeli paket 15GB jer paket od 3GB (iznenadjujuce) nije bio dovoljan. Zeleli smo da utvrdimo koliko mesecno saobracaja generisemo i propustili sav saobracaj kroz VPN.

Merenjem (mikrotik queue) ustanovili smo da saobracaj ne prelazi 600MB, iako se po TS 3GB izgenerise za 20 dana.

Naravno ni jedan VPN nam nije radio nakon isteka "pune brzine", tj u "flat rezimu". Mogu jos samo da kazem da je na par lokacija (zabit Srbije), i u full rezimu internet isao max 200kbps...

Da nisi pomesao full time flat kablovski, DSL ili optiku sa mobilnim internetom?
[ Aleksandar Đokić @ 30.11.2013. 12:18 ] @
Ja stvarno ne razumem te mob operatere. Kao da daju suvo zlato, podsecaju me na dialup nekada. Razumem nemaju negde dobru pokrivenost i tu ne moze da se izvuce vise od nekoliko stotina kbps, ali to sto moze dajte flat u okviru nekog paketa, za neku doplatu i kraj price. Mislim stvarno mi nije jasno, te 1GB ova brzina, te posle toga 1kbps al kao mi vam dajemo 3kbps... teraju cirkus sa ljudima.
[ calexx @ 30.11.2013. 17:04 ] @
Koliko misliš da bi trebalo da košta flat mobilni internet od nekih teoretskih 40+Mbps? Kako da se naplaćuje kada si negde gde je slabiji signal ili ga nema? Čemu bi onda služili paketi 1GB, 3GB, 9GB? Čak i klasičan internet i dalje ima pakete sa ograničenom potrošnjom. Jedino da ponude flat mobilni internet 1 ili 4Mbps (recimo) za one koji bi da skidaju filmove ili ovako kao što je sada. Meni u svakom slučaju odgovara varijanta pun internet u nekoj količini pa onda minimalno koliko da ima za osnovne potrebe. Ako mi baš bude potrebno više, doplatiću.
[ Slobodan Milivojevic @ 30.11.2013. 18:34 ] @
Upravo tako, mobilne mreze imaju ogranicen kapacitet i doslo bi do zagusenja da svi imaju max brzinu uvek bez obzira na potrosnju.

Nigde u svetu ne postoji pravi flat na mobilnom (uvek ima neka zvezdica).

E sad da li je malo 64/32kbps, o tome možemo da pričamo.

Ja lično mislim da je uredu za osnovnu upotrebu, i mislim da je tako bolje nego da imam punu brzinu a da placam 1MB po ceni od oko 50 dinara.

Neka mi puna brzina bude i 8Mbps, realno moguce, i neka aplikacija mi tom brzinom troši 50 dinara u sekundi. Što je za samo jedan minut ustvari više od 3000 dinara.

Ovako ću taj isti megabajt skinuti za 128 sekundi, sporo jeste ali bar ne pravi trošak od dodatnih 50 dinara. Ako mi treba brz internet, dokupim dodatak - koji je ponovo ću reći sada skuplji nego pre, ali sve ima svoju cenu.
[ Aleksandar Đokić @ 30.11.2013. 20:04 ] @
Citat:
da bi trebalo da košta flat mobilni internet od nekih teoretskih 40+Mbps?


Zasto 40Mbps? Zar ne moze 1-2Mbps "flat" do neke razumne granice prenetih podataka (ne 3GB svakako)? Ako neko bas uhvati pa pretera onda je u redu da mu se ogranici na 32/64, ali ta granica ne sme biti 3GB, i cena tih 1-2Mbps mora da bude kao kod svih ostalih ISP-a.

Citat:
a da placam 1MB po ceni od oko 50 dinara


U tome i jeste stvar, kakvih crnih 50 dinara po megabajtu.
[ Dexic @ 30.11.2013. 20:12 ] @
Ti si prilicno pomesao mobilni i zicani net.

Jesi li igde video da jos uvek moze da se uzme mobilni net skroz flat sa vecom brzinom?
[ Aleksandar Đokić @ 30.11.2013. 21:08 ] @
Nisam, ali kakve veze to ima kad je sasvim normalno da tako nesto postoji. Oni uzimaju net po istim cenama kao i svi ostali.
[ 574nk3 @ 30.11.2013. 22:06 ] @
Primera radi ni u USA nije bas sjajno:

http://www.t-mobile.com/cell-phone-plans/individual.html
http://www.att.com/att/planner/
[ vagrant86 @ 01.12.2013. 23:53 ] @
U oktobru sam potpisao ugovor na godinu dana sa MTS-om za paket Mix Net L. To je tada podrazumevalo da prenosim sve što ne potrošim u naredni mesec a sada više ne može da se prenese internet. Pitanje je: da li oni smeju to da rade? Ja sam potpisao ugovor za taj tarifni profil sa mogućnošću da prenesem sve a sada mi oduzimaju mogućnost da prenesem internet a pri tom sam vezan još godinu dana. Molio bi za odgovor. Hvala
[ espresso @ 02.12.2013. 09:05 ] @
Čini mi se da imaš stavku u ugovoru koji si dobio, gde piše da ako se ne slažeš sa novim uslovima, da možeš da otkažeš ugovor. Čak i da ne piše, imaš prava da otkažeš ugovor ako se bitno promene uslovi što ovde i jeste slučaj. Samo, mislim da je postojao neki period kada si to mogao da uradiš.
[ calexx @ 02.12.2013. 09:36 ] @
Kakav period kada promena uslova važi od juče a i on uopšte ne mora da zna da se to promenilo? Ja pre mislim da u ugovoru piše da prihvata eventualne promene uslova. I dalje mi nije jasno to oko prebacivanja interneta, ako neko ne potroši u jednom mesecu nego prenese samo u sledeći a u sledećem opet ima onaj internet koji nije mogao da potroši, zašto je to toliko strašno? Da je samo izbačen prenos u sledeći mesec pa da ima nekog razloga ali je sada ukinuta naplata saobraćaja posle potrošenog interneta koji ulazi u paket i ne može da se natovari račun.

Može li neko da mi objasni gde je toliki problem što je umesto prenosa u sledeći mesec uveden (spori) flet do kraja meseca?
[ blekmor @ 03.12.2013. 18:21 ] @
Citat:
calexx: Kakav period kada promena uslova važi od juče a i on uopšte ne mora da zna da se to promenilo? Ja pre mislim da u ugovoru piše da prihvata eventualne promene uslova. I dalje mi nije jasno to oko prebacivanja interneta, ako neko ne potroši u jednom mesecu nego prenese samo u sledeći a u sledećem opet ima onaj internet koji nije mogao da potroši, zašto je to toliko strašno? Da je samo izbačen prenos u sledeći mesec pa da ima nekog razloga ali je sada ukinuta naplata saobraćaja posle potrošenog interneta koji ulazi u paket i ne može da se natovari račun.

Može li neko da mi objasni gde je toliki problem što je umesto prenosa u sledeći mesec uveden (spori) flet do kraja meseca?


Poznajem par ljudi koji imaju nestabilan internet na računaru a kojima je pristup internetu bitna stvar u životu. Ti ljudi ne bi koristili mobilni internet kada imaju obični, a kada ih zeza obični internet imaju duplu količinu mobilnog interneta. Dosta ljudi koji ne mogu da uvedu adsl ili kablovski internet (npr studenti u iznajmljenim stanovima) uzimaju one USB modeme koji imaju tendenciju da rade jedan mjesec a sledeći ne rade, i tako... Svi znaju da je to smeće, ali često nema drugog izbora. Siguran sam da ima još mnogo primjera kada je taj prenos jako bitna stvar.
Mislim da je za prosječnog korisnika ova novina odlična stvar. Pozdrav
[ Dexic @ 03.12.2013. 19:18 ] @
A to je bolje od mogucnosti da predjes racun jednom samo i da te kosta vise nego da placas 24 meseca najnizi Net paket?
[ Raider357 @ 04.12.2013. 18:58 ] @
Meni su preneli nepotrosene mb od novembra.
[ Hackman @ 04.12.2013. 19:32 ] @
I meni na miks
[ Slobodan Milivojevic @ 04.12.2013. 19:36 ] @
I meni su preneti megabajti iz novembra.
[ calexx @ 04.12.2013. 20:08 ] @
Verovatno zato što nova pravila važe od prvog decembra pa decembarski saobraćaj neće da se prenosi u januar i dalje a ono iz novembra hoće. Sad navalite da trošite, ne može da skoči račun. ;) Box ionako nisu prenosili pa je meni svejedno ... a ionako ne potrošim ni 20% pa mi cela akcija malo znači.
[ Hackman @ 04.12.2013. 20:55 ] @
I meni uvek ostane interneta i ako kad idem po gradu slušam radio, skajp
viber i ostalo, tako da neni meni neće možda mnogo da znači.
[ zvezdasbg @ 05.12.2013. 23:54 ] @
Ali zato deezer trosi je.. kevu.
Cisto za one koji ne znaju kako da potrose megabajte ;)
[ acapn91 @ 06.12.2013. 23:13 ] @
I meni su preneli preostali saobraćaj iz novembra, je l' je sigurno da će od 1. Januara ukinuti preostali ili ne? Nigde nije rečeno.
[ ekof9 @ 06.12.2013. 23:24 ] @
^ Pogledaj prvi post.
[ Raider357 @ 07.12.2013. 10:31 ] @
Meni je stanje za preostali data saobraćaj zablokiralo, već nekoliko dana uvek pokazuje isto kao da ne trošim ništa, nešto im je u šlusu...
[ Slobodan Milivojevic @ 09.12.2013. 23:02 ] @
Piše na portalu http://mojtelekom.telekom.rs/ kad se ulogujete u listi servisa za mobilnu telefoniju koje koristite, pored broja(eva) koji je(su) na MixNet paketu(ima) postoji dugme "detaljnije" i tu piše kolko imate još interneta. Ne piše za minute i SMS.

Takođe tu imate i mogućnost aktiviranja dodataka 500MB i 3GB.

Megabajti se ne prenose.

Ažurnost nisam proveravao. Ali brojač u telefonu mi kaže da sam potrošio oko 1.1MB više nego što piše na telekomovom sajtu.

Ažurnost podataka je trenutna! Potrošio sam 2MB sad preko mobilnog neta, onda uradio refresh, i već je smanjeno stanje.

[ ekof9 @ 10.12.2013. 17:00 ] @
Sad su na stanju u okviru provere na 797 skroz izbacili preostali data saobracaj, sto uopste nije u redu!
[ dejan1972 @ 11.12.2013. 20:51 ] @
Nema više provera megabajta preko *797#

[ Slobodan Milivojevic @ 11.12.2013. 21:22 ] @
Citat:
Nije nam to cilj jer stanje možete proveriti putem portala Moj Telekom, a servis *797# trenutno ne prikazuje data saobraćaj, radimo na tome da se normalizuje.


Možete proveriti preko portala "moj telekom", kao što sam napisao par postova gore.

Inače izvor ove informacije je FB strana mts-a.
[ calexx @ 11.12.2013. 22:32 ] @
Možda bi neko mogao da im kaže da to urade i za Box pakete jer sada nemam ni info o preostalom saobraćaju niti na portalu prikazuje taj detalj. Ne trošim FB pa ne mogu to sam da uradim. ;)
[ Hackman @ 12.12.2013. 02:14 ] @
Pa meni to i dalje radi
[ Slobodan Milivojevic @ 21.12.2013. 09:27 ] @
Otvorite preko mobilnog neta:
http://mts.rs/stanje

Tu piše broj minuta, poruka i brzih megabajta.
[ synn @ 21.12.2013. 14:34 ] @
meni ne pise koliko ima minuta i SMS, nego me prebaci na mojtelekom, pa onda ona standardna procedura...
i pokazuje mi samo brze megabajte.

:(
[ Slobodan Milivojevic @ 21.12.2013. 17:17 ] @
Kad otvoriš na telefonu preko mts neta, dobijaš informaciju odmah:
[ synn @ 22.12.2013. 02:24 ] @
Ne znam zasto ali meni to ne radi... Interesantno... Treba otkriti zasto ne radi. Kad u Operu otkucam http://mts.rs/stanje, dobijem istu stranicu kao kad sa kompa odem na mojtelekom. https://mojtelekom.telekom.rs/web/mobilna

kao da ne prepoznaje da pristupam telefonom...
A mozda jos eksperimentisu pa sam neleteo nas kad ne radi... probacu i sutra, pa javljam...

[Ovu poruku je menjao synn dana 22.12.2013. u 03:57 GMT+1]
[ calexx @ 22.12.2013. 07:59 ] @
To im je zvaničan način pa bi trebalo da radi. Sad sam probao i KT pa i tu kao radi mada ne pokazuje realne vrednosti. Na Boksu lepo radi. Probao sa tri browsera, svuda je isto. Naravno, moraš da budeš na mt:s mobilnom internetu.
[ synn @ 22.12.2013. 15:19 ] @
Ne radi. Pobrisao history, i kolacice, i dalje ne radi!
[ Dexic @ 22.12.2013. 15:25 ] @
Jel' ti iskljucen WiFi, a samo mobile data ukljucen?
[ Slobodan Milivojevic @ 22.12.2013. 15:40 ] @
Meni čak radi i kad uradim wifi tether, pa na kompu u browseru otvorim http://mts.rs/stanje
[ ekof9 @ 22.12.2013. 22:16 ] @
Cek, jel nece vise vracati stari oblik, vec mora preko ovog retardiranog linka?!
[ Hackman @ 23.12.2013. 01:00 ] @
Ne znam čemu komplikovanje na 788 izgovori sve i megabajte i ostalo u miks
net tarifi, bar je tako kod mene.
[ synn @ 23.12.2013. 13:13 ] @
Citat:
Dexic:
Jel' ti iskljucen WiFi, a samo mobile data ukljucen?



Iskljucen WIFI. Ukljucen mobilni net i nece... :( !

Android 4.2

u svim browserima je tako :(


Mozda je problem sto je broj prenesen u MTS pa nesto u njihovom "sistemu" nije podeseno...
[ djnik @ 23.12.2013. 14:08 ] @
Koji apn koristiš?
[ burex @ 23.12.2013. 15:51 ] @
Meni mts.rs/stanje sasvim lepo radi. Super stvar.
Znam da 64/32kbps nije nešto, ali sigurno je bolje nego da moram ograničavati potrošnju u Android telefonu pa da mi naplaćuju debelo po svakom kilobajtu kao da je 2002. godina.
[ synn @ 23.12.2013. 17:23 ] @
Citat:
djnik:
Koji apn koristiš?


gprswap
[ majce22 @ 23.12.2013. 21:57 ] @
ima li nekog da nam kaze da li je ovaj internet 64/32 kb uopste upotrebljiv na mobilnom telefonu?
[ mr. ako @ 24.12.2013. 02:37 ] @
Citat:
synn:
Kad u Operu otkucam http://mts.rs/stanje, dobijem istu stranicu kao kad sa kompa odem na mojtelekom. https://mojtelekom.telekom.rs/web/mobilna

kao da ne prepoznaje da pristupam telefonom...

To je zato sto ides preko Opere. Probaj sa regularnim browserom.
[ abitbp6_ @ 24.12.2013. 03:22 ] @
Ja ne vidim nikakvu vrednost u "neograničenom" Internetu na 64k/32k, i takva brzina ne može da pokrije ni jednu moju potrebu, tako da mislim da je izmenjeni paket lošiji od onoga što smo imali ranije, prenos nepotrošenih podataka i plaćanje samo onoga što se potroši preko toga ili tarifni dodatak. Sada su tu opcije za kupovinu 500MB za 300 din i 3GB za 1000 din što je preskupo. U nedostatku kvalitetne ponude, ne vredi ni da se raskine ugovor zbog ovoga.

[Ovu poruku je menjao abitbp6_ dana 24.12.2013. u 04:33 GMT+1]
[ djnik @ 24.12.2013. 07:21 ] @
Ako koristis apn gprswap, moras u podesavanjima da uneses proxy. Adresa proxy-ja je:
172.017.088.198

Ako ti telefon traži port, unesi 8080

[ synn @ 24.12.2013. 14:10 ] @
@ djnik

Sve je tako podeseno i ne radi bez obzira na brovser koji koristim.




Juce mi stigne SMS od MTS-a: "Kupili ste tarifni dodatakNet Plus 500MB po ceni od 299 din.". Naravno nisam aktivirao nikakav dodatak.

Ja nazovem korisnicki servis, i devojka nema pojma o cemu ja pricam. Kaze ona meni da ce napisati prigovor a ja da joj izdiktiram sta tacno hocu. Ja joj kazem sam dobio pomenuti SMS kao i da sam zaduzen za 300 din, a nisam kupio nikakav dodatak.

Danas me zovu iz MTS-a i kazu da je dodatak aktiviran greskom u "sistemu" i da ce biti storniran.

Zahvalio sam se i precutao.

Tipicno vacarenje.

Ukljucimo dodatak na 100.000 brojeva. Od toga 50.000 pozove korisnicki servis, sto kosta 10 dinara i tako zaradimo pola miliona dinara. Od druge polovine jedna polovina nikad ni ne primeti ni SMS ni da je racun povecan za 300 din, a to je 25.000 ljudi po 300 din, to je 7,5 miliona dinara, a treca cetvrtina ce se buniti nakon izdavanja racuna, i to cemo stornirati, ali cemo imati 7,5 miliona dinara na raspolaganju mesec dana bez placanja kamate.

Znaci MTS ce na ovu foru zaraditi 8 miliona dinara na svakih 100.000 korisnika!
[ mr. ako @ 25.12.2013. 02:33 ] @
Citat:
synn
Tipicno vacarenje.

Ukljucimo dodatak na 100.000 brojeva. Od toga 50.000 pozove korisnicki servis, sto kosta 10 dinara i tako zaradimo pola miliona dinara. Od druge polovine jedna polovina nikad ni ne primeti ni SMS ni da je racun povecan za 300 din, a to je 25.000 ljudi po 300 din, to je 7,5 miliona dinara, a treca cetvrtina ce se buniti nakon izdavanja racuna, i to cemo stornirati, ali cemo imati 7,5 miliona dinara na raspolaganju mesec dana bez placanja kamate.

Znaci MTS ce na ovu foru zaraditi 8 miliona dinara na svakih 100.000 korisnika!

Kad vec to rade, uradice za 500.000 brojeva i zaraditi 40 miliona dinara. Ili jos bolje za 1 milion brojeva! Heck, kazace i Telenoru i VIP-u za foru, pa dele kintu svi zajedno!
Vec vidim naslov u novinama: "Mobilni operateri u Srbiji zaradili stotine miliona dinara na foru i vacarenje!"
[ Matarese @ 25.12.2013. 10:10 ] @
To Telenor radi već godinama :)
[ Ssld @ 25.12.2013. 12:24 ] @
synn: otidjite u poslovnicu i napisite prigovor jer bojim se da to nece biti stornirano bez toga - iako oni tvrde da hoce.. Svakako nakon predaje prigovora
taj racun niste u obavezi da platite sve dok vam ne dostave odgovor na prigovor tj. odobrenje umanjenja racuna u ovom slucaju.

[ synn @ 25.12.2013. 15:38 ] @
I ja sam razmisljao da odam do telekoma.

Medjutim dok odem do poslovnoice, potrosim gorivo, pa onda parking... Dodje mi na isto. Sacekacu racun, pa cu ga rekalmirati ako se pojavi dodatak.
[ ekof9 @ 26.12.2013. 08:35 ] @
Citat:
mr. ako:
Citat:
synn
Tipicno vacarenje.

Ukljucimo dodatak na 100.000 brojeva. Od toga 50.000 pozove korisnicki servis, sto kosta 10 dinara i tako zaradimo pola miliona dinara. Od druge polovine jedna polovina nikad ni ne primeti ni SMS ni da je racun povecan za 300 din, a to je 25.000 ljudi po 300 din, to je 7,5 miliona dinara, a treca cetvrtina ce se buniti nakon izdavanja racuna, i to cemo stornirati, ali cemo imati 7,5 miliona dinara na raspolaganju mesec dana bez placanja kamate.

Znaci MTS ce na ovu foru zaraditi 8 miliona dinara na svakih 100.000 korisnika!

Kad vec to rade, uradice za 500.000 brojeva i zaraditi 40 miliona dinara. Ili jos bolje za 1 milion brojeva! Heck, kazace i Telenoru i VIP-u za foru, pa dele kintu svi zajedno!
Vec vidim naslov u novinama: "Mobilni operateri u Srbiji zaradili stotine miliona dinara na foru i vacarenje!"


A sta kao nisu? :)
[ synn @ 28.12.2013. 19:47 ] @
Citat:
Ssld:
synn: otidjite u poslovnicu i napisite prigovor jer bojim se da to nece biti stornirano bez toga - iako oni tvrde da hoce.. Svakako nakon predaje prigovora
taj racun niste u obavezi da platite sve dok vam ne dostave odgovor na prigovor tj. odobrenje umanjenja racuna u ovom slucaju.




Poslao Mail, i posle 3 dana dobio odgovor da je dodatak storniran. :)