[ rakicetf @ 08.11.2013. 20:32 ] @
Postovani,

Bio bih zahvalan ako neko ima projekat izvodjenja dizel agregata spoljnog zatvorenog.

RAdim projekat u kojem je potrebno rezervno napajanje dizel agregatom. Dizel ce biti postavljen u dvoristu .

Dizel je sa automatskim startovanjem. Pretpostavljam da je potrebno postaviti dve cevi do agregata.

Ako neko ima projekat sa autocad crtezima detalja bio bih zahvalan.

Hvala unapred

[ veselinovic @ 09.11.2013. 08:35 ] @
Ima tih sema beskonacno mnogo.
Prvo bi trebao odrediti snagu i tip agregata pa ce se klupko poceti odmotavati.
Reci mi, jel ti treba da uradis projekat ili izvodis instalaciju a nemas projekat?
[ rakicetf @ 10.11.2013. 09:23 ] @
Treba da uradim projekat. Interesuje me kako se vodi napojni kabal do agregata, Predpostavljam da je potrebno voditi dve instalacione cevi fi 50mm, u rovu kako bih kroz njih dovukao instalaciju. Jedna za energetski kabl a jedna za signalni kabl do ATS prekidaca.
[ dvp @ 10.11.2013. 11:16 ] @
Ja sam ucestvovao u par poslova tog tipa, pa mozda mogu pomoci.
Bilo je predvidjeno da ceo objekat ima rezervno napajanje.
Mesto gde je vrseno prebacivanje mreza-DEA (dizel elektricni agregat) je bilo u u glavnoj elektro prostoriji u ormanu RO-ATS,
a moguce je da se oprema u vezi ATS smesti i u GRO.
Konkretno glavna elektro prostorija se nalazi u suterenu objekta.

Od DEA koji je bio kontejnerskog tipa i koji je bio u dvoristu do RO-ATSa je bio 1 energetski (napojni) kabl i 1 signalni.
Oba su bila provucena kroz cevi samo zbog mehanicke zastite.
Napojni je u skladu sa snagom DEA ... to ce ti dati proizvodjac DEA ili ces sam odabrati.
Signalni je bio PP00 5x1,5 ili mozda bolje 7x1,5 ... za punjenje akumulatora za start, signalizaciju kvara, nivoa goriva i sl.
Te informacije bi trebao takodje da ti da proizvodjac, sve zavisi sta DEA omogucava i sta mu treba.

Mrezni napojni kabl je isao od KPK objekta preko MRO gde se nalazila merna grupa pa do RO-ATS ... To je kabl istog preseka kao i ovaj sa DEA, jer je ceo objekat bio ''rezerviran''.

U RO-ATS su prekidaci bili spregnuti motorizovani kompakt prekidaci upravljani od strane nekog Siemens kontrolera... javicu ti tip ako
ti budu potrebni ti detalji.
Moguce je i resenje sa kontaktorima ... ne znam kolika ce ti biti struja... U principu treba da vidis sa isporuciocem
DEA da ti on ponudi i komplet RO-ATS za predvidjeni DEA... to je najelegantnije resenje. Dobijas RO-ATS za odredjenu struju (snagu),
i samo prikljucujes kablove, 1 sa KPK i 1 sa DEA. Onda sa RO-ATSa ides na GRO i dalje ides klasicno na ostale razvodne ormane.

Druga moguca varijanta (a isti princip) je da ti se RO-ATS nalazi na samom DEA i onda moras sa MRO da vodis mrezno napajanje do RO-ATS (na DEA)
i onda od RO-ATS nazad u objekat na GRO.

Od proizvodjaca: Cummins, SDMO, Perkins .... Imas i Tehnolink iz NS ... trazi od njih podrsku ... trebalo bi da ti izadju u susret i pomognu
(u zamenu za informaciju ko je potencijalni kupac) zbog njihovog interesa i eventualnog plasmana njihove opreme.

Eto toliko za sada ...