[ Aleksandar Đokić @ 11.11.2013. 14:11 ] @
Pre nedelju dana T-Home u Makedoniji uveo je 1/1Gbps. Pokrivenost je za sada nikakva, 3 ulice u centru Skoplja, ali obzirom da je Makedonija 75% pokrivena optikom cenim brzo sirenje.

http://www.t-home.mk/mk/555/In...DSL_paketi/Max_Optic_Giga.html
[ Mali_Milojica @ 11.11.2013. 14:29 ] @
Da ali sa cenom od 4.799 denara (oko 9000 dinara) mesečno sa ugovornom obavezom od dve godine, mali broj fizičkih lica to može sebi priuštiti?!
[ bachi @ 11.11.2013. 14:30 ] @
Da, sa FUPom od 700GB...
[ Dexic @ 11.11.2013. 17:29 ] @
Tipican T-Com FUD.
[ deki111 @ 28.11.2013. 23:04 ] @
Pročitao sam ovu vest, pa me je iznenadilo što imamo bolji download od Hrvata i da su Rumuni treći na svetu.

http://www.netindex.com/download/allcountries/
[ calexx @ 28.11.2013. 23:26 ] @
Nisam siguran da je merenje realno, speedtest se češće koristi kada neko ima probleme pa proverava i onda može da bude loš prosek. Ja sam početkom meseca, tj kada mi je menjan paket i loše krenuo, non-stop probao nešto i merio, pa su onda malo čačnuli pa ja opet merio ... i kada je brzina postala normalna, vrlo retko merim. Po tome će moj prosek da bude mnogo niži nego što je realno.
Kako god, ne znači mi mnogo prosek, važnije mi je da i ovde možemo bez nekog preteranog troška da imamo pristojne brzine.

Evo mog priloga za povećanje srpskog proseka. ;)

[ deki111 @ 29.11.2013. 06:44 ] @
Hoćeš da kažeš da Hrvati imaju najviše problema sa internetom. :)
Citat:
Based on millions of recent test results from Speedtest.net, this index compares and ranks consumer download speeds around the globe. The value is the rolling mean throughput in Mbps over the past 30 days where the mean distance between the client and the server is less than 300 miles.

Teško mogu da poverujem da postoji mali broj zaludnih Rumuna sa velikim downloadom koji su učestalim testiranjem naštimovali rezultat.
Mi bismo bili sigurno blizu vrha liste kada bi uzeli odnos cene i brzine.
Moj prilog za smanjenje srpskog proseka: 5/1 pod ugovorom 14.9 evra.


[ calexx @ 29.11.2013. 08:48 ] @
Za Hrvate sam se i ja začudio pre nekoliko meseci kada je na jednom forumu tip oduševljeno prijavio da je T-Com povećao brzine i da sada ima 4/0,5 a pre mesec dana je promenio paket na neki jači i dobio čak 10/0,7 ... otprilike. Ja sam tada već godinu dana imao 10/1 (kao najmanji SBB paket) a i ADSL je već bio 5/1 da bi neko vreme najmanja brzina kod mnogih postala 10/1. Ne znam gde si se zakopao, sada većina nudi 10/1 po toj ceni, čak kod nekih imaš i 20/1 za 1.899.

Rumuni (a i Bugari) su iz druge priče, oni su imali svoje optičke akcije ali mislim da će tu da stanu, šta je prošlo, prošlo je. Kod nas je krenula slična priča ali su pre kraja provaljeni neki čudni delovi i više nema.
[ deki111 @ 29.11.2013. 08:55 ] @
Citat:
calexx:Ne znam gde si se zakopao, sada većina nudi 10/1 po toj ceni, čak kod nekih imaš i 20/1 za 1.899.

Loyalty Orion, na početku ugovora je bila mnogo veća brzina od našeg proseka po sličnoj ceni, a vremenom su se iskvarili...