[ markofpi @ 14.11.2013. 17:02 ] @
Negde oko Nove godine ili neposredno posle Novogodisnjih praznika planiram kupovinu novog tv-a jer ova Toshiba koju trenutno imam, a koja me je sluzila 20god. polako pocinje da nervira, a opet za danasnje standarde, a i moje licne vec odavno ne uzivam u gledanju tv-a.
Kako cu nuduci tv uredjaj kupiti 'jednom i nikada vise', odnosno kako ne planiram da posle kupovine dugo ne menjam isti zelim uzeto nesto sto je trenutno vrh ponude kako u tehnickom smislu, tako i po dizajnu, funkcionalnosti i naravno kvalitetu. Ono sto je gotovo sigurno jeste da ce buduci tv biti 32" ali isto tako se moze desiti da dijagonala nude i nesto veca, a sve zavisi od trenutne ponude, pogodnosti i eventualnih akcija. Tv ce biti LED LCD, po mogucstvu 3D, da je Smart, da ima WiFi i obavezno da bude Full HD. Sto vece osvezavanje slike, kontrast itd. se podrazumevaju. Ako postoji jos nesto od karakteristika, a znam da postoji, a vi mislite da trebam i na njih obratiti paznju samo kazite.
Sto se brendova tice nekako sam najblizi LG-u. Neki konkretan razlog nemam osim sto do sada nisam licno cuo da se neko zalio na njihove uredjaje. Samsung mi je nekako prezasicen na trzistu i iako ga mnogi kupuju sticem utisak da sve zavisi kakav model uzmete, pa sam ja zbog toga nekako rezervisan. Ne znam kakav je Philips, Panasonic, Toshiba!? Da li su ti brendovi kupljeni od strane kineza pa je sada jedino vredno ostalo ime ili imaju kvalitet!? Na primer vidim da se za Philips daju impozantni popusti pa ne znam jel to zbog toga sto nisu kvalitetni ili ih eto ljudi samo ne kupuju iz nekog rzloga kao npr. jer se odlucuju za neki drugi brend (Samsung, LG...)!?
Evo nekih modela koji su mi bez detaljnijeg raspitivanja i na prvi pogled privukli paznju:
http://www.tehnomanija.rs/lcd-...lg-televizor-lcd-32la660s.html
http://www.tehnomanija.rs/lcd-...elevizor-led-lcd-39la620s.html
http://www.tehnomanija.rs/lcd-...zor-led-lcd-32pfl5008k-12.html
Takodje, vidim da se na odredjene modele daje 5god. garancije, sto ako je istina i ako je to realna garancija bez nekakvih skrivenih fusnota, takodje ce mi biti veoma bitna stavka prilikom izbora.
[ SASA M. @ 14.11.2013. 20:47 ] @
Mnogo pitanja i mnogo zelja. Onako na brzinu, ako mozes uzmi veci ekran, bar 40". Po meni za led lcd sa smart i 3d fukcijama ma ovim nasim prostorima, treba birati izmedju samsunga i lg-a. Panasonic uzima panele od lg ali ima slabije razvijenu smart podrsku, samsung za mrvicu bolju od lg, philips je tu najslabiji. Tesko je reci koji odabrati, lg koristi pasivan nacin za 3d, samsung aktivni, samsung koristi jedan tip ekrana, lg drugi, svaki ima tip odredjene prednosti i mane. Trenutno sto mi se cini da bi trebalo birati je samsung f6500 ili lg la660 serije. Full hd imaju skoro svi na trzistu, ali tek na vecim ekranima razlika moze da se primeti. trebas da definises za sta ces najcesce koristiti lcd. Ako je to gledanje obicnih (sd) kanala slika moze biti losija nego na starom tv-u ako dolazi sa obicne antene. Zato pre kupovine trazi da ti puste standardne kanale na modelu koji ti bude prihvatljiv, pa proceni da li te to zadovoljava ili ne, imaj u vidu da ta slika nece biti sa obicne antene vec preko nekog recivera gde je signal kvalitetnije dostavljen . Ako vecinu vremena planiras da gledas filmove u visokoj rezoluciji, ne verujem da ce te neki model razocarati. Samsing ima malo bolji kontrast, lg ima preciznije boje, na samsung-u se cesto javljaju fleke kada je ekran skroz crn, lg probija osvetljenje po obodu, itd. Smart i 3d ljudi koriste najcesce na pocetku, kasnije samo da pokazu prijateljima sta tv sve moze.

Na kraju, mada ovde nije kraj, ima mali milion detalja koji razlikuju jedan odabir od drugog, garancija je nesto sto najcesce opredeli ljude prilikom kupovine. Koliko znam, trenutno samo lg daje 5g garancije ali samo na pojedine, skuplje modele i to u ovo doba godine kao promo period. Sto se tice trajnosti, ne ocekuj da se sada uredjaji prave da traju 20-30g. Ne samo sto se tehnologije menjaju, nego i standardi. Inace, ovo je sada tranzicioni period ka oled panelima, oni bi trebali da imaju sve pozitivne osobine led i plazma tehnologije i uz malo srece bi trebalo da postane standard u ovoj oblast, sve dok za koju godinu ne izmisle nesto novo, i onda sve iz pocetka.
[ Jordan Čebron @ 14.11.2013. 22:35 ] @
Posedujem plasmu LG-pa je moj trenutan izbor između LG i Sony
[ Nikola Poša @ 03.12.2013. 19:39 ] @
Pozdrav. Imam sličnu dilemu. Trenutno se razmišljam između ova tri modela:
SAMSUNG UE32F4510 White
Toshiba 32L1334
SAMSUNG UE32F5000

Kao što se može zaključiti, targetiram LED LCD-ove, do 32''. Budžet je negde do 50-ak hiljada, ali naravno idealno bi bilo da ne bude baš knap. :)

Inače, nisam neki guru za televizore, bukvalno sam se juče upustio u potragu za novim TV-om, te se eto za ovaj moj izbor može reći da je više onako nešto na prvu loptu. Naravno, ako imate neku drugu preporuku, savet, šta god, slobodno ga iznesite.
[ dusans @ 03.12.2013. 19:57 ] @
Mislim da ti je u tom cenovnom rangu ovo definitivno best buy dok ga ima:
http://www.winwin.rs/tv-audio-...r400-magic-remote-1180935.html
Ovogodišnji model, Smart TV sa solidnom platformom (ali mislim da Samsung ima bolju), ugrađen WiFi + na poklon Magic Remote.
Video sam ga u radnji, slika i sve ostalo deluje normalno i prosečno i to je sve što imam od utisaka za sada iz prver ruke.
Juče sam ga poručio, sutra stiže pa ću imati više detalja.

Ovaj UE32F4510 od Samsunga što si stavio čak nije ni Full HD, njega zaobiđi svakako.
Ako ti ne treba Smart TV onda prolaziš jeftinije i to su te neke cene od 40k-45k za solidan 32" Full HD TV.
[ Nikola Poša @ 03.12.2013. 21:17 ] @
Hvala puno na savetu, uzeću tvoju preporuku u obzir. Da, nije mi toliko presudna Smart karakteristika.

A možda onako usput imaš i preporuku za neku 39-ku ili 40-icu? Pošto malo sam uzeo metar u ruke, možda ću ipak moći (jedva) da uglavim neki TV tih gabarita.
[ glackop @ 03.12.2013. 23:11 ] @
Ne znam sta da kazem a da ne uticem pri izboru osim da sam skoro uzeo Samsung 32.f5500 smart,najvise sto mi se svidja je to sto ima potpun pristup inernetu,a cak i prihvata bezicnu tastaturu i misa.Placen 350.e.
[ S A J A @ 04.12.2013. 19:45 ] @
Možda je bolje uzeti veći "običan" LCD, znači bez tih Smart funkcija a onda koristiti Android USB TV Dongle. Em je jeftinije, em se dobije više "smart funkcija", zapravo kompletan Android i sve aplikacije sa marketa (programi, igrice...). Imaju da se nađu i oni mali PC-jevi, kutijica ko za cigarete a radi ceo windows pod njime. Onda unutra instaliraš neki Media Centar, XBMC i eto dobrog "smart" rešenja.
[ Nikola Poša @ 05.12.2013. 17:27 ] @
Ma da, sve što više razmišljam, meni treba novi televizor, u pravom smislu te reči, a ne neki hibridni uređaj.
[ Nikola Poša @ 06.12.2013. 18:45 ] @
Evo konačne liste, filtrirane prema mojim preferencijama: http://www.winwin.rs/tv-audio-...r=54203&smart_filter=55391.

Dakle u pitanju su Full HD-ovi, 32-ke, bez Smart funkcija. Pa eto ako može još neka sugestija, preporuka što se tiče kandidata sa te liste televizora.
[ stankeee @ 07.12.2013. 13:40 ] @
Kako to rangirate i po kojim kriterijumima ? Koliko razlicitih modela nudi jedan proizvodjac u jednoj dijagonali a koliko ih ima ( dijagonala i proizvodjaca). Tako da prvo rascistite sta zelite 3D , smart pa koja dijagonala pa sta vam se uklopi u cenovnom rangu tu birajte a ovo su prazne price ko je od koga bolji. Ja bih vam predlozio da na flesku stavite dobar audio video materijal pa da vam to bude neka vrsta merila ja sam tako odabrao Panasonic TXL39E6EK koji ima jedinu manu sa nesto manjim uglom gledanja ostalo sve odlicno za te pare
[ nklpvc @ 07.12.2013. 21:55 ] @
Citat:
glackop:
Ne znam sta da kazem a da ne uticem pri izboru osim da sam skoro uzeo Samsung 32.f5500 smart,najvise sto mi se svidja je to sto ima potpun pristup inernetu,a cak i prihvata bezicnu tastaturu i misa.Placen 350.e.






molio bih te za jedan savet.posto nameravam da kupim tv samsung f5500
zanimaju me utisci o tv-u posebno koriscenje interneta kao i koja tastatura radi na tom tv-u. unapred hvala
[ MarijaJov @ 15.12.2013. 23:07 ] @
Samsung veci deo svog budzeta ulaze u telefone, a ti kupujes TV zar ne?! Ako ces Samsung bolje uzmi VOX, on koristi Samsungove proslogodisnje panele a bar je duplo jeftiniji. Samsung mora nekako da naplati silne reklame po prodavnicama i najbolja mesta za izlaganje modela, bilborde... zato je najskuplji, a pod reklamom telefona se njihovi televizori prodaju. Slika im nije dovoljno ostra cak ni u full HD i da ponovim najskuplji su. Naravno to neces primeti dok gledas analognu televiziju, ali kada prikljucis neki resiver, digitalni prijemnik skontaces gde si pogresio. Lg, Toshiba mozda Philips, mislim da bi trebao da trazis medju ovim brendovima model koji ti odgovara i koji ti se uklapa u budzet, Sony nije los ali je takodje preskup i skoro da nikada nemaju neki popust.



[Ovu poruku je menjao MarijaJov dana 16.12.2013. u 00:33 GMT+1]
[ markofpi @ 14.01.2014. 00:52 ] @
A zasto je Sony osetno skuplji od ostalih!? Samo brend name ili tu ima neceg jos!?
[ Jordan Čebron @ 14.01.2014. 06:35 ] @
Zato jer je još jedan od redkih koji poseduje vlastitu tehnologiju.Večina brendova (Sharp,Telefunken itd...) ima unutra ugradžene ploče od proizvadžača Čuang-čuang ili Vestel-pa neke Indijske marke- tako da puno od njh nosi šasije sa početnom oznakom 17MB.... a to je sve tursko ili druge prije pomenute marke.Druga je opet priča o panelima koji su ugradženi.Znači masovita proizvodnja na jeftinom proizvodnom tržištu pa niže cene.Ali ni to nije pisani uslov,da su te tako zvane nepoznate marke uvijek več u startu slabije od onih poznatih sa velikom imenom.A šta znači veliko ime-prošle godine bio sam u Veroni (Italija) u prodavaonici HI-FI uređaja B&O (Beng and Olafson) pa sam malo zavirio u cene-pa da padneš na du.e -cena jedne plasme B&O nekde oko 25.000€ (dvadeset i pet tisuča evra)-a šta ima tako skupo ugrađeno-ništa.B&O se uvjek posluživao,da upotrebi neki doterani model več poznatih proizvađača i jedino jim je vanski dizajn doteran do potpunosti i izradžen poseban daljinc iz metala na posebnoj frekvenciji i to je to.Dok su se proizvodili CRT televizori ugradživali su šasije od brenda serije Thomson (Telefunken,Nordmende),pa je u tu plasmu koju sam ogledavao bila ugradžena šasija od Samsunga ili potpuno podjednaka koju nosi Grundig-Znači i ime ima veliki uticaj na cenu pa onda ili kupi ili pusti.
[ markofpi @ 26.06.2014. 18:43 ] @
Evo mene opet posle nekog vremena. Tv ce definitivno biti kupljen u avgustu kada planiram put do severe zemlje pa cu tako otici i do Segedina. Sto se tice nekih promena u odabiru novo je to sto ce dijagonala buduceg tva ipak biti 40'' (na nagovor onih koji vec imaju istu dijagonalu i velicine mog dnevnog boravka). Opet imam par pitanja... Da li vazi internacionalna garancija, odnosno ako je tv kupljen u Madjarskoj da li garancija moze da se ostvari u Srbiji!? Ako neko moze prokomentarisati ovaj model: http://www.tehnomanija.rs/lcd-...evizor-led-lcd-ue-40h7000.html
Da li je razlog visoke cene zato sto je model za 2014god.!?
[ Milica2323 @ 09.03.2016. 16:29 ] @
Jos jednom hvala svima, svojim znanjem dosta ste mi pomogli pri odabiru tv. I ja sam napravila listu od 7 tv i odlucna sam da kupim neki od ovih. Koji model smatrate da je najbolji od ovih. Cene su tu negde.
Panasonic TX-32AS600E
Samsung LED LCD UE-32J5100AWXXH
Samsung LED LCD UE-32H5000
LG 32LN5400 LED
Philips televizor LED LCD 32PFH5300
SAMSUNG UE32J5100 LED
Philips televizor LED LCD 32PFT4100/12
Da napomenem da bih htela posle pomocu nekog android dongle da napravim smart tv.